Sporo radości i przyjemności sprawia nam udany seks z najbliższym partnerem. Kiedy jednak mija kilka tygodni, miesięcy i lat, to w każdym związku może pojawić się rutyna. Nie ma tutaj znaczenia czy zmieniamy się pod względem fizycznym. W efekcie zainteresowanie seksem staje się coraz mniejsze. Występuje tylko minimalna namiętność, która wynika z bliskości i przywiązania. Co jednak można uczynić, aby związek był nadal udany również pod względem seksualnym?

Zadbaj o dobry nastrój

Sposoby na udany seks - zadbaj o dobry nastrój

Z czasem zapominamy o tym, aby do seksu się przygotować. Jest to możliwe, jeśli pojawią się piękne i pachnące świecie, ciekawa muzyka, koronkowa bielizna, a zarazem smaczne danie. Już taka oprawa estetyczna zbliżenia jest w stanie wiele zadecydować o udanym związku i seksie. Jeśli więc zaniedbaliśmy swój związek pod tym względem, to jak najszybciej powinniśmy nadrobić te zaległości.

Nie powinniśmy wychodzić z założenia, że nasz partner już dobrze nas zna i nie potrzebuje takiej oprawy. Wręcz przeciwnie. Aby w związku nie pojawiła się rutyna, to nadal warto zaskakiwać partnera i zapewniać mu miłe dowody na to, że naprawdę go kochamy coraz bardziej.

Atrakcyjność pod każdym względem

Zapewne partnerzy nie chcą odczuwać, że stali się w oczach drugiego mniej atrakcyjni. Musimy więc zwracać uwagę na to, co mówimy, jak patrzymy na bliską nam osobę i jak wypowiadamy się na jej temat. Dbajmy również o utrzymywanie z takim partnerem bliskiego kontaktu w ciągu dnia, na przykład poprzez rozmowy telefoniczne czy sms. Już te małe drobiazgi, krótkie liściki i wiadomości, sprawiają, że związek staje się tym bardziej silny. Dzięki temu jest większa chęć do ponownego zbliżenia intymnego.

Odpowiedni dobór antykoncepcji

Sposoby na udany seks - dobór antykoncepcji

Jeśli już decydujemy się na zastosowanie antykoncepcyj w swoim związku, to powinniśmy dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie okaże się dla nas obu bezpieczne. Przecież czasami pewne sposoby antykoncepcji źle wpływają na hormony kobiety. Nie chcemy, aby w wyniku tego zmniejszało się jej libido bądź pojawiły się inne utrudnienia.

Dodatkowo dobrze jest prześledzić, które działania okazują się dla nas w pełni zdrowe. Tylko to spowoduje, że będziemy później z siebie bardzo zadowoleni.

Jak jeszcze poprawić seks w związku

Sposoby na udany seks - jak poprawić seks w związku

Aby seks był udany w naszym związku, to musimy nauczyć się swobodnie wyrażać swoje uczucia. Nie powinniśmy być skryci. O wiele lepiej powiedzieć, co się nam podoba, co nas pociąga, co jest dla nas bardzo przyjemne, a na co reagujemy negatywnie podczas zbliżenia intymnego. Nie należy uważać, że wtedy ranimy się nawzajem. Tak naprawdę mówimy sobie o wszystkim i właśnie dzięki temu udaje się nam dojść do właściwego porozumienia.

  • Warto również podczas samego stosunku posiadać otwarte oczy i spoglądać prosto w oczy partnera. Dzięki temu poczujemy z nim silniejszą więź fizyczną, jak i emocjonalną. To tym bardziej zbliży nas do niego i zachęci, aby utrzymywać z tą osobą jak najlepsze relacje przez cały czas Bardzo pozytywne efekty uzyskamy również poprzez dzielenie się swoimi fantazjami. Każdy z nas je posiada i dobrze, gdy drugi partner zna nas dokładnie. Pozwoli to mu przygotować się do ponownego zbliżenia i dzięki temu zaspokoić nas w jeszcze lepszym stopniu.
  • Podczas stosunku dobrze jest zadbać o pewne techniczne sprawy, jak nawilżenie za pomocą żeli, które dodatkowo okażą się przyjemne dla partnerki. Natomiast mężczyzna może postarać się o odpowiednie dla niego prezerwatywy. Wszystko zależy od tego czy decydujemy się na antykoncepcję.
  • I na sam koniec, nigdy nie zapominajmy o grze wstępnej, która powinna pojawiać się w każdym związku. Gdyby zanikała, to później trudno byłoby rozgrzać naszego partnera go czerwoności. A przecież zależy nam na tym, aby zarówno on, jak i my odczuwał prawdziwą przyjemność z seksu.

Jeśli tak dbamy o swój związek, to możemy być pewni, że nawet po wielu latach będzie udany, nie tylko w sypialni, ale również każdego dnia. Na tym powinno nam zależeć, jeśli z siebie i swoich bliskich chcemy być w pełni zadowoleni. Warto więc ocenić, jak jeszcze możemy poprawić swój związek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ