Sposoby na udany seks

Sposoby na udany seks

Sporo radości i przyjemności sprawia nam udany seks z najbliższym partnerem. Kiedy jednak mija kilka tygodni, miesięcy i lat, to w każdym związku może pojawić się rutyna. Nie ma tutaj znaczenia czy zmieniamy się pod względem fizycznym. W efekcie zainteresowanie seksem staje się coraz mniejsze. Występuje tylko minimalna namiętność, która wynika z bliskości i przywiązania. Co jednak można uczynić, aby związek był nadal udany również pod względem seksualnym?

Zadbaj o dobry nastrój

Sposoby na udany seks - zadbaj o dobry nastrój

Z czasem zapominamy o tym, aby do seksu się przygotować. Jest to możliwe, jeśli pojawią się piękne i pachnące świecie, ciekawa muzyka, koronkowa bielizna, a zarazem smaczne danie. Już taka oprawa estetyczna zbliżenia jest w stanie wiele zadecydować o udanym związku i seksie. Jeśli więc zaniedbaliśmy swój związek pod tym względem, to jak najszybciej powinniśmy nadrobić te zaległości.

Nie powinniśmy wychodzić z założenia, że nasz partner już dobrze nas zna i nie potrzebuje takiej oprawy. Wręcz przeciwnie. Aby w związku nie pojawiła się rutyna, to nadal warto zaskakiwać partnera i zapewniać mu miłe dowody na to, że naprawdę go kochamy coraz bardziej.

Atrakcyjność pod każdym względem

Zapewne partnerzy nie chcą odczuwać, że stali się w oczach drugiego mniej atrakcyjni. Musimy więc zwracać uwagę na to, co mówimy, jak patrzymy na bliską nam osobę i jak wypowiadamy się na jej temat. Dbajmy również o utrzymywanie z takim partnerem bliskiego kontaktu w ciągu dnia, na przykład poprzez rozmowy telefoniczne czy sms. Już te małe drobiazgi, krótkie liściki i wiadomości, sprawiają, że związek staje się tym bardziej silny. Dzięki temu jest większa chęć do ponownego zbliżenia intymnego.

Odpowiedni dobór antykoncepcji

Sposoby na udany seks - dobór antykoncepcji

Jeśli już decydujemy się na zastosowanie antykoncepcyj w swoim związku, to powinniśmy dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie okaże się dla nas obu bezpieczne. Przecież czasami pewne sposoby antykoncepcji źle wpływają na hormony kobiety. Nie chcemy, aby w wyniku tego zmniejszało się jej libido bądź pojawiły się inne utrudnienia.

Dodatkowo dobrze jest prześledzić, które działania okazują się dla nas w pełni zdrowe. Tylko to spowoduje, że będziemy później z siebie bardzo zadowoleni.

Jak jeszcze poprawić seks w związku

Sposoby na udany seks - jak poprawić seks w związku

Aby seks był udany w naszym związku, to musimy nauczyć się swobodnie wyrażać swoje uczucia. Nie powinniśmy być skryci. O wiele lepiej powiedzieć, co się nam podoba, co nas pociąga, co jest dla nas bardzo przyjemne, a na co reagujemy negatywnie podczas zbliżenia intymnego. Nie należy uważać, że wtedy ranimy się nawzajem. Tak naprawdę mówimy sobie o wszystkim i właśnie dzięki temu udaje się nam dojść do właściwego porozumienia.

  • Warto również podczas samego stosunku posiadać otwarte oczy i spoglądać prosto w oczy partnera. Dzięki temu poczujemy z nim silniejszą więź fizyczną, jak i emocjonalną. To tym bardziej zbliży nas do niego i zachęci, aby utrzymywać z tą osobą jak najlepsze relacje przez cały czas Bardzo pozytywne efekty uzyskamy również poprzez dzielenie się swoimi fantazjami. Każdy z nas je posiada i dobrze, gdy drugi partner zna nas dokładnie. Pozwoli to mu przygotować się do ponownego zbliżenia i dzięki temu zaspokoić nas w jeszcze lepszym stopniu.
  • Podczas stosunku dobrze jest zadbać o pewne techniczne sprawy, jak nawilżenie za pomocą żeli, które dodatkowo okażą się przyjemne dla partnerki. Natomiast mężczyzna może postarać się o odpowiednie dla niego prezerwatywy. Wszystko zależy od tego czy decydujemy się na antykoncepcję.
  • I na sam koniec, nigdy nie zapominajmy o grze wstępnej, która powinna pojawiać się w każdym związku. Gdyby zanikała, to później trudno byłoby rozgrzać naszego partnera go czerwoności. A przecież zależy nam na tym, aby zarówno on, jak i my odczuwał prawdziwą przyjemność z seksu.

Jeśli tak dbamy o swój związek, to możemy być pewni, że nawet po wielu latach będzie udany, nie tylko w sypialni, ale również każdego dnia. Na tym powinno nam zależeć, jeśli z siebie i swoich bliskich chcemy być w pełni zadowoleni. Warto więc ocenić, jak jeszcze możemy poprawić swój związek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij