Jak zwalczyć niskie libido u mężczyzny

Jak zwalczyć niskie libido u mężczyzny?

Szukamy skutecznych sposobów na zwiększenie libido, ponieważ to właśnie ono sprawia, że mamy większa ochotę na seks. Okazuje się, że także i mężczyźni mogą cierpieć na niskie libido. Przyczyn może być naprawdę wiele. I dlatego dobrze byłoby ocenić, co szczególnie przyczynia się do spadku libido i jak jemu przeciwdziałać.

Najczęściej poziom libido jest związany z wiekiem mężczyzny. Ale nie tylko, ponieważ liczy się kondycja psychiczna, fizyczna i ogólny stan zdrowia. Na podstawie tego wszystkiego życie seksualne może prezentować się na wysokim bądź niskim poziomie. Zdarza się, że samopoczucie, pogoda, ma wpływ na nasze podejście do stosunku seksualno-miłosnego. Spadek libido następuje szczególnie wtedy, gdy od kilku tygodni czy miesięcy utrzymuje się niski popęd w porównaniu z wcześniejszym. Co warto uczynić w takim momencie?

Wizyta u seksuologa

Jak zwalczyć niskie libido u mężczyzny - wizyta u seksuologa

Kiedy spadło nam libido, to dobrze byłoby wybrać się na konsultacje do seksuologa. Dzięki niemu będziemy mogli dowiedzieć się, jak poprawić swoją sytuację, czyli zwiększyć libido. Zwróci nam uwagę na styl życia i pewne zmiany, które warto wprowadzić jak najszybciej.

Możliwe, że zbyt duży stres bądź brak aktywności fizycznej sprawił, że nasze libido utrzymuje się na niskim poziomie. Innym razem zbytnio przetrenujemy swoje ciało i przez to już nie mamy ochoty na seks.

Co jeszcze przyczynia się do spadku libido:

Co wpływa na niskie libido u mężczyzny?

  • niedobór snu
  • stres
  • słaba dieta
  • częste przeziębienia
  • choroby cywilizacyjne
  • cukrzyca, nadciśnienie
  • choroby układu krążenia i tarczycy
  • depresja

Jak zwiększyć libido u mężczyzny?

Są skuteczne sposoby na zwiększenie libido, bez względu na wiek. Wystarczy tylko zdecydować się na odpowiednią komunikację w związku. Musimy mieć jak najlepsze relacje z naszym partnerem. Dzięki temu już miłość i takie odpowiednie stosunki zachęcają nas do bliskich kontaktów seksualnych. Ale to nie wszystko. Warto jeszcze być otwartym w sprawach niższego libido. Nie powinniśmy się z tym ukrywać, lecz chętnie mówić o tym bliskiej osobie. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam zmierzyć się z tym problemem pod względem psychicznym.

Ogromne znaczenie odgrywa również odpowiednia dieta, która powinna być wzbogacona i witaminę D3 i suplementy. Pomocne są również te produkty bogate w korzeń maca czy żeń-szeń. To one mogą sprawić, że nasze libido zacznie w końcu rosnąc, z czego będziemy coraz bardziej zadowoleni. Pozytywny wpływ na zwiększenie ochoty na seks ma także aromaterapia i masaż ciała. Te rzeczy działają na nas w sposób relaksujący i odprężający, dlatego przyczyniają się do skutecznego pobudzenia zmysłów.

Sport a libido mężczyzny

Wpływ sportu na libido u mężczyzny

Sport to kolejna rzecz, o której nie powinien zapominać mężczyzna. Przecież to właśnie dzięki niemu jest w stanie wydzielać dodatkową ilość testosteronu. Hormon ten ma później pozytywny wpływ na zwiększenie się libido w organizmie. Oczywiście nie należy tutaj zbytnio przesadzać z treningiem. Rezygnujemy z przetrenowania bądź ciężkie treningi pozostawiamy na rano. Nie chcemy zbyt mocno ćwiczyć wieczorem, ponieważ wtedy zmęczenie sprawia, że nasze libido jest bardzo słabe.

Trudno jest dokładnie określić nasze możliwości fizyczne. W tym celu warto wybrać się do pewnego specjalisty, na przykład trenera z siłowni czy wynająć trenera personalnego. Już dzięki jego wsparciu będziemy mogli dowiedzieć się, które ćwiczenia dostosować do swojej postury ciała, możliwości fizycznych i chęci zwiększenia libido. Na pewno udzielą nam cennych wskazówek, do których powinniśmy starać się szybko dostosować.

Podsumowanie: Niskie libido u mężczyzny jest często spotykane, co wynika z wielu przyczyn. Warto więc być tego świadomym i jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, sport i relacje z bliskimi. Przede wszystkim w taki sposób będziemy mogli przez cały czas dbać o właściwy poziom libido, więc chęć na seks zawsze będzie u nas odpowiednia. Należy o tym pamiętać za każdym razem, ponieważ nasze życie nie zawsze jest takie proste. Czasami mamy wzloty i upadki. Jeśli natomiast wyznaczamy sobie konkretny plan i do niego dążymy, to uzyskujemy naprawdę piękny rezultat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij