Sposoby na uatrakcyjnienie gry wstępnej

Z biegiem czasu wiele par zaczyna dopadać rutyna i nuda w łóżku. Zdarza się to nie tylko małżeństwom z długim stażem, ale również parom będącym w związku zaledwie kilka miesięcy. Aby zapobiec takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie nie tylko urozmaicenie seksu ale także gry wstępnej, która doskonale przełamuje monotonie i znudzenie w łóżku.

Gra wstępna

Czym zatem jest gra wstępna? To nic innego, jak wspólna aktywność partnerów przed rozpoczęciem stosunku. Może ona przybierać wiele form na przykład przytulanie, pieszczoty, całowanie i wiele innych, które zagrzewają do stosunku podnosząc podniecenie.

O tym jak ważna jest gra wstępna wiedzą przede wszystkim kobiety, których poziom podniecenia zwykle wzrasta zdecydowanie wolniej niż u mężczyzn. Dla dużej grupy kobiet jest do dość skomplikowany proces i często wymaga od partnera cierpliwości, zrozumienia. Co ciekawe, według badań, istnieją znaczące różnice w potrzebach seksualnych wynikające z płci – dla kobiet gra wstępna jest zdecydowanie ważniejsza i potrzebna niż dla mężczyzn.

Sposoby na grę wstępną

W grze wstępnej nie ma żadnych ograniczeń, każdy pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ważne tylko, aby skutecznie pobudziła partnerów zwiększając ich potrzebę bliskości oraz przygotowując ciało do stosunku.

Jakie są najlepsze sposoby na udaną grę wstępną? Przede wszystkim wspólny prysznic/kąpiel. Gorąca kąpiel z partnerem z aromatycznym olejkiem to idealny sposób na uspokojenie i relaks. Delikatny dotyk i masaż ciała pozwala wprowadzić poczucie bezpieczeństwa i intymności, co najczęściej wywołuje przyjemny dreszcz na skórze, który potęguje uczycie podniecenia.

Innym świetnym przykładem gry wstępnej jest masaż całego ciała. Ta czynność nie tylko pozwala się zrelaksować i wyciszyć, ale także może wprowadzić w stan wysokiego podniecania. Wystarczy tylko klasyczny masaż pleców zastąpić na nieco subtelniejszy dotyk skierowany w okolice punktów erogennych. Na koniec świetnie sprawdzi się muskanie ciała opuszkami palców i delikatne pocałunki, które z pewnością podniosą podniecenie i zachęcą do dalszego działania.

Dodanie gadżetów również może skutecznie urozmaicić grę wstępną, jak i sam stosunek. Choć dla wielu osób jest to dość kontrowersyjny temat, to warto o nim otwarcie porozmawiać z partnerem i poznać jego/jej zdanie na ten temat. Oferta internetowych sklepów erotycznych jest niezwykle bogata, przez co każda para może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź również tego typu gumowe lale.

Odpowiedni nastrój

Wiele par zapomina, że na powodzenie gry wstępnej oraz udany stosunek wpływa także nastrój. Warto o niego zadbać. Przygaszone światło, świeczki, odprężająca muzyka może być kluczem do sukcesu. W przypadku posiadania dzieci, warto poczekać aż zasną i zamknąć drzwi, wyciszyć telefon, zapomnieć o problemach, niezałatwionych sprawach i skupić się wyłącznie na sobie. To też nie jest dobry moment na rozmowy na jakikolwiek temat, ponieważ nadmiar słów może zniszczyć atmosferę i zniechęcić do zbliżenia. To czas pełen relaksu i przyjemności dla obojga.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij