Nierówny popęd płciowy

Dzisiaj mężczyzna i kobieta dobierają się zazwyczaj na zasadzie atrakcyjności. Wydaje się, że takie kryterium jest najlepsze, ponieważ powinno to wpływać na intensywniejsze emocje w sypialni. Nie zawsze okazuje się to takie oczywiste.

Oprócz pożądania mogą wystąpić problemy, które pojawiają się stosunkowo rzadko. Różnica potencjału seksualnego, czyli inaczej nierówny popęd płciowy sprawia, że partner i partnerka nie są w stanie uzyskać pełnej satysfakcji seksualnej wynikającej ze stosunku płciowego.

Szukajmy pomocy u seksuologa

W takich rzadkich przypadkach zaleca się zastosowanie fachowej pomocy, ponieważ inaczej problem ten będzie trudny do rozwiązania. Warto się zastanowić nad faktem, że popęd u każdej osoby z osobna jest traktowany jako indywidualny parametr. Sprawia to, że takie czynniki jak: częstotliwość stosunków, wiek, a także inne zmienne mogą doprowadzić do wystąpienia różnicy potencjału. W takich przypadkach tylko jeden partner może czuć się zaspokojony, a drugi nie choć zdarzają się przypadki, gdzie ani partner ani partnerka nie czują satysfakcji po stosunku.

Wiedza na temat spraw związanych z seksem może być zbliżona albo nawet większa, ale teoria nie pozwoli nam osiągnąć sukcesu w praktyce. Niektóre osoby posiadają rozmaite zahamowania, przez co osiągnięcie przez nich pełni rozkoszy jest niemożliwe. Pojawia się blokada, którą nie sposób sforsować i partner lub partnerka mogą czuć w takiej sytuacji potrzebę zmiany. Kiepskie życie seksualne musi zostać naprawione, ponieważ aktywność łóżkowa jest bardzo ważnym elementem każdego związku i stanowi to nie jako dopełnienie całości.

Jak traci się popęd?

Jeśli nadużywamy alkoholu lub spożywamy środki odurzające, to wspomniane czynniki mogą doprowadzić do zmniejszenia popędu płciowego. Na tego typu osłabienie mężczyzna może cierpieć gdy bierze leki nasenne, co wpływa jednocześnie na obniżenie się ciśnienia krwi, co skutkuje w wielu przypadkach niepełnym wzwodem lub wzwód nie jest na tyle silny, aby odbyć stosunek z partnerką.

Depresja to jeden z wielu czynników, prowadzący do utraty popędu. Osoba znajdująca się w stanie silnej depresji nie odczuwa zainteresowania seksem. Jak widzimy, utratę popędu można tłumaczyć na wiele sposób i w większości przypadków problem mija po czasie samoczynnie.

Seks i emocje

Jeśli mówimy o stosunkach płciowych między ludźmi, to trzeba wspomnieć, że w seksie dużą rolę odgrywają emocję. W momencie, gdy dochodzi do osłabienia uczuć, emocje mogą być niewystarczające, a co za tym idzie, wpływa to na nasze życie w sypialni. Brak zaangażowania w życie erotyczne powoduje liczne problemy, które sprawiają, że związek może nie przetrwać próby czasu. Poszukiwanie rozwiązania może wydać się trudne, ponieważ należy wziąć pod uwagę czynnik, przez który popęd płciowy jest osłabiony.

Tylko w taki sposób wróci nam zainteresowanie seksem. W przypadku dłuższej stagnacji długoletnie pary mogą szukać różnego rodzaju urozmaiceń. Przebieranki czy gadżety erotyczne są w stanie wprowadzić do sypialni nowe emocje, a to może być najlepsze rozwiązanie problemu. Pamiętajmy, że każdy problem możemy rozwiązać, wiele zależy tylko i wyłącznie od naszego podejścia do całej sprawy.

Nie należy się tego wstydzić i zamykać się w sobie. Takie podejście sprawia, że problem tylko się pogłębia. Większa potrzeba zaspokojenia wynika z naszej nadaktywności seksualnej, ale możemy przecież ograniczyć popęd na wiele różnych sposobów. W takich sytuacjach kontakt z seksuologiem jest w stanie lepiej nakreślić nam ten ważny temat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij