rower trekkingowy

Wiosenna metamorfoza w zasięgu ręki. 5 rad idealnych dla każdego, kto chce rozpocząć zdrowy styl życia. Jak nie wiosną to kiedy?

Wiosna to dobry czas na zmiany – bo jak nie o tej porze roku, to kiedy? Zatem czas przejść metamorfozę, ale nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny, lecz przede wszystkim o zmianę stylu życia. Jeżeli więc chcecie wreszcie o siebie zadbać i zrobić coś dobrego dla siebie, to koniecznie skorzystajcie z naszych 5 rad.

Rada nr 1: zmień swoją dietę

rower trekkingowy

O tym, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta wie chyba każdy, ale wiedza wiedzą, a życie życiem, bo niestety nadal rośnie liczba osób cierpiących z powodu otyłości i co gorsza w tej dużej grupie są także dzieci. Czas więc wprowadzić w życie zdrowe zasady odżywiania, co oznacza rezygnację z jedzenia śmieciowego, ale też kolorowych napojów. Oczywiście liczy się jakość jedzenia, a więc tutaj możemy Wam polecić kupowanie produktów u lokalnych dostawców, dzięki temu macie pewność, że to co jecie jest zdrowe. Jeżeli jecie jajka, to należy kupować tylko te oznaczone numerem jeden, są to jajka, które pochodzą od kur w wolnego wybiegu, z kolei mleko krowie lepiej zamienić na mleko migdałowe czy owsiane. Poranne latte jest zdecydowanie smaczniejsze z mlekiem roślinnym. Ok, pewnie wiele osób powie, że nie ma czasu na gotowanie, bądź nie potrafi, ale tak naprawdę są to tylko wymówki, bo gotowanie nie jest trudne, a przygotowywanie zdrowych posiłków jest banalnie proste. W końcu wystarczy połączyć warzywa z kawałkiem ryby i kaszy i już macie smaczny i zbilansowany obiad. Na śniadanie możecie zjeść owoce z kilkoma łyżkami naturalnego jogurtu, a na kolację sałatę z pomidorkami koktajlowymi. Warto też zastanowić się nad gotowaniem w weekend, a następnie mrożeniem posiłków – to także wygodne. A jeżeli zupełnie Wam się nie chce bądź po pracy jesteście tak zmęczeni, to warto zdecydować się na catering dietetyczny.

Rada nr 2: dobra aktywność to podstawa

Bycie aktywnym jest ważne, dla zachowania zdrowia, ale i nienagannej sylwetki. Zatem skoro macie zamiar zmienić dietę, to czas pomyśleć też o postawieniu na jakąś aktywność. Naszym zdaniem warto wybrać jazdę na rowerze trekkingowym, bo idealnie nadaje się do długich wycieczek, a przy tym zapewnia maksimum wygody. Warto więc choć przez godzinę dziennie pojeździć na jednośladzie. Gwarantujemy, zdecydowanie lepiej się poczujecie, a przy tym wbrew pozorom będziecie mieć zdecydowanie więcej energii na każdy dzień.

Rada nr 3: małe zmiany dają duże efekty

Czasami małe zmiany dają duże efekty i rzeczywiście pozwalają naprawdę dobrze się poczuć. Stąd polecamy Wam właśnie takie małe zmiany, a jedną z nich jest zmiana nawyków, czyli zamiast siedzieć w domu i oglądać telewizję, zdecydowanie lepiej wybrać się na spacer czy na mały jogging. Nawet przed pracą taka aktywność jest wskazana. Pomyślcie, że już po miesiącu będziecie mieć lepszą kondycję, ale i sylwetkę. Ale pamiętajcie, że przede wszystkim dbacie o siebie, dla siebie, czyli dla zdrowia, a nie tylko dla wyglądu. Oczywiście to nie koniec zmian, które warto wprowadzić, bo zamiast jeździć windą, lepiej korzystać ze schodów, a jeżeli dojeżdżacie autobusem do pracy, to wysiądźcie przystanek wcześniej, by pospacerować.

Rada nr 4: warto pomyśleć o sobie

Każdego dnia trzeba znaleźć chwilę dla siebie, nawet jeżeli będzie to tylko 15 minut. Ten czas jest tylko wasz. Możecie po prostu na chwilę usiąść i posłuchać muzyki czy przeczytać krótki rozdział książki. Ale możecie też wziąć ciepłą kąpiel z aromaterapią. Raz na jakiś czas warto wybrać się do spa czy w inne miejsce, gdzie potraficie się zrelaksować i wypocząć. Jeżeli macie ochotę potańczyć, to zwyczajnie włączcie muzykę i bawcie się. Ważne, aby sprawiało Wam to przyjemność.

Rada nr 5: zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne

W Polsce ponad 1,5 mln osób cierpi na depresję, choć pewnie tych osób jest więcej, bo boją się stygmatyzacji i nie proszą o pomoc. Tymczasem depresja jest najczęstszą przyczyną samobójstw. Dlatego swojego zdrowia psychicznego nie można bagatelizować, bo jest tak samo ważne jak fizyczne. Nie słuchajcie więc rad pt. weź się za siebie, bo mogą wywołać w Was tylko poczucie winy, a tymczasem depresja nie jest Waszą winą, to choroba taka sama jak każda inna, choć może bardziej podstępna. Nie jest też żadnym powodem do wstydu. Jeżeli uważacie, że na nią cierpicie, to koniecznie udajcie się do lekarza psychiatry.

 

Warto skorzystać z naszych rad. Choć są proste, to naprawdę odczujecie różnice wprowadzając je w życie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij