Tatuaże w stylu indiańskim – wszystko co musisz wiedzieć

Tatuaże są modne i można powiedzieć, że jest to moda, która nie przemija. Pomyślcie tylko, że jeszcze cztery dekady temu kojarzyły się z subkulturą więzienną, a obecnie naprawdę wiele osób ma dziarę. Tutaj posłużymy się badaniami. Otóż według badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej, zdobienia na ciele ma ponad 8 procent polskiego społeczeństwa. Natomiast w całej Europie ten procent jest jeszcze wyższy, bo szacuje się, że nawet 12 procent mieszkańców Europy ma dziarę. Zatem nic nie wskazuje na to, aby tatuaże właśnie przestały być modne. Czas poznać ciekawy styl, a jest nim styl indiański. Co warto o nim wiedzieć?

Styl indiański w pigułce

Tatuaże w stylu indiańskim jak można się domyślić inspirowane są tatuażami plemiennymi. Zatem nie mają tylko walorów estetycznych, lecz także dużą wartość symboliczną. Indianie zdobili swoje ciała, co często miało być wyrazem odwagi czy nagrody za wykazanie się odwagą. Oczywiście tatuaże pełniły też formę odstraszacza dla przeciwników. Ich celem było wzbudzenie we wrogu strachu. Oczywiście tatuaże były związane z osobowością danej osoby i często dobierane pod kątem określonych cech. Zatem w przypadku indiańskich zdobień nie można było mówić o przypadku, lecz każdy tatuaż miał określone znaczenia i był wyrazem zasług czy też odwagi, jaką wykazał się dany osobnik. Na pewno też musicie wiedzieć, że obecnie Indianie do ozdabiania w ten sposób ciała pochodzą z zaangażowaniem. Tatuaż dla nich jest czymś więcej niż tylko dekoracją ciała.

Modne motywy w indiańskich tatuażach

Tatuaże w stylu indiańskim są nie tylko modne, ale też piękne. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że są ponadczasowe tak samo jak wartość, którą symbolizują. Aktualnie w indiańskiej stylistyce dominują głównie motywy zwierzęce, ale też totemy czy łapacze snów. Zatem wszystko to, co kojarzy się z kulturą plemienną. Ciekawym wyborem są również pióra wyciągnięte z pióropusza. Jednocześnie ilość piór także ma określoną symbolikę. Ale nie można zapominać, że motyw indiański to także typowa dekoracja ciała, stąd chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że motyw pięknej Indianki czy dumnego Indianina także jest częsty.

O trudności wykonania tatuaży w stylu indiańskim zdań kilka

Tatuaże w stylu indiańskim wymagają pewnej ręki, dużych umiejętności i talentu, bo rzeczywiście nie jest łatwo je wykonać. W tym przypadku często stosuje się łączenie grubych linii z tymi cienkimi, ale też cieniowanie. Jednocześnie stawia się na detale. Nic nie jest przypadkowe czy też niedopracowane. Wykonanie takiego tatuażu wymaga dużego nakładu pracy, ale efekt jest tego wart. Jednak oznacza to także to, że musicie liczyć się z tym, że takie dziary nie są tanie. Ale warto zapłacić więcej niż potem żałować. Jeżeli więc chcecie mieć świetną dziarę, to koniecznie musicie wybrać dobre studio tatuażu. Szczecin jest miastem, gdzie swoją siedzibę ma SKY Tattoo. To studio Wam polecamy, wszak pracują tam świetnie specjaliści, którzy poradzą sobie z wykonaniem nawet najbardziej skomplikowanego dzieła. Oczywiście warto wiedzieć także to, że tatuaże w tym stylu często mają ciekawe połączenie kolorystyczne. Wbrew pozorom nie stosuje się tylko ciemnego tuszu, lecz także przełamania, które mogą być subtelne, ale jednak dają duże efekty i naprawdę sprawiają, że całość prezentuje się jeszcze lepiej. Nie można zapominać, że kontur może być także lekki i subtelny, jednak nadal stosowany będzie nacisk na szczegóły, bo poza motywami zwierząt czy przedmiotów mogą to być portrety.

Symbolika tatuaży w stylu indiańskim

Symbolika w stylu indiańskim ma bardzo duże znaczenie. Tatuaż możecie dobierać pod kątem osobowości, ale też tego, co chcecie wyrazić. Dobrym przykładem jest tatuaż przedstawiający wilka. Otóż symbolizuje on odwagę czy lojalność. Z kolei orzeł ukazuje niewiarygodną siłę, ale i odwagę. Motyl jest symbolem transformacji czy totalnej metamorfozy. Zaś niedźwiedź jest dobrym motywem dla osoby pewnej siebie i nieustraszonej. Możecie zdecydować się na motyw pióra, który odnosi się do upadku wroga i pokonania przeciwności losu. Z kolei z kulturze indiańskiej pióro z kropką oznaczało śmierć wroga, zaś gdy było złamane oznaczało to, że przeciwnik odniósł rany.

Motyw indiański jest ciekawy, ale ma też dużą wartość. Zatem warto dobrze się zastanowić, wybierając taką dziarę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij