Jak wybrać dobrego fryzjera?

Jak wybrać dobrego fryzjeraZ pewnością każda kobieta marzy o pięknej fryzurze. Niestety często po wizycie u fryzjera nie jesteśmy zadowolone z efektu. Salony fryzjerskie bywają bardzo różne. Nie wszyscy profesjonaliści potrafią stworzyć naszą wymarzoną fryzurę. Zatem czym powinniśmy się kierować podczas wyboru fryzjera, aby znów nie przeżyć rozczarowania?

Cechy, które powinien posiadać dobry fryzjer

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć dobrego fryzjera. W ostatnich latach powstało bardzo wiele salonów fryzjerskich, ponieważ Panie coraz częściej korzystają z tego typu usług. Jednak należy mieć świadomość, iż nie wszyscy fryzjerzy są profesjonalistami. Z tego powodu dobrego specjalistę bardzo trudno jest znaleźć. Zatem jaki powinien być dobry fryzjer i gdzie go szukać?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cechy powinien posiadać dobry fryzjer. Na pewno powinna to być osoba spokojna i opanowana, a także dokładna, ponieważ tego wymaga uprawiany przez nią zawód. Niestety podczas pierwszego kontaktu możemy nie wychwycić dokładnie przedstawionych cech. Zatem powinniśmy się skupić najlepiej na naszych pierwszych odczuciach. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób zwraca się do klienta, a przede wszystkim jak go traktuje. Jeżeli stanowimy dla fryzjera lub też fryzjerki kolejną osobę, którą chce szybko obciąć, powinniśmy dać sobie spokój z takim salonem. Warto pamiętać, iż my jako klient powinniśmy być najważniejsi, a przede wszystkim należy nas traktować indywidualnie. Każdy człowiek ma inną osobowość, a także inne upodobania. Z tego powodu jeżeli fryzjer traktuje nas szablonowo, nie warto korzystać z jego usług.

Warto pamiętać, iż prawdziwy fryzjer poświęci nam dużo czasu, a przede wszystkim będzie mu zależało na wydobyciu z nas ukrytego piękna, które przecież każdy ma w sobie. Z tego powodu poświęci nam więcej czasu, aby dokładnie przeanalizować wybraną przez nas fryzurę, a także w razie potrzeby coś nam doradzić. Należy także mieć świadomość, iż dobry fryzjer może nam odmówić wykonania pewnych usług, jeżeli widzi, iż nasze włosy są zbyt zniszczone. Nie powinniśmy w tym przypadku go krytykować, a jedynie posłuchać jego rady, ponieważ obecnie bardzo mało profesjonalistów ma na uwadze dobro klienta.

Lokalizacja nie tak ważna

Często jeżeli nie potrafimy znaleźć odpowiedniego fryzjera, decydujemy się na wizytę w salonie, który jest stosunkowo najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jednak czy słusznie?

Należy mieć świadomość, iż wielu dobrych fryzjerów może znajdować się w dużej odległości od naszego domu. Z tego powodu nie powinniśmy rezygnować z jego usług. Być może fryzjer warty polecenia jest w sąsiednim mieście, jednak to nie powinno stanowić dla nas problemu. Często zdarza się, iż ludzie wybierają usługi, które są najbliżej ich. Jednak warto pamiętać, iż do fryzjera nie chodzimy codziennie, a tylko raz na jakiś czas, z tego powodu lokalizacja salonu w tym przypadku nie powinna mieć żadnego znaczenia.

Higiena w salonie jest niezbędna

Należy również pamiętać, iż dobrego fryzjera poznamy po stanie jego salonu lub też zakładu. Jeżeli jest to osoba godna zaufania, a także dokładna oraz profesjonalna, jej salon nawet podczas dużego ruchu będzie lśnił. Profesjonaliści nie pozwalają sobie nawet na najmniejsze zabrudzenia w salonie, ponieważ jest to miejsce, które powinno być nieskazitelnie czyste.

Zatem jeżeli mamy upatrzony już swój wymarzony salon fryzjerski, do którego chcielibyśmy się udać, powinniśmy podczas pierwszego spotkania, przykładowo w trakcie umawiania terminu wizyty sprawdzić czystość w salonie. Higiena w tym zawodzie jest bardzo ważna, zatem jeżeli nie chcemy zachorować na różnego rodzaju choroby, powinniśmy wybierać miejsca, gdzie jest czysto. Wówczas na pewno osoba, która nas obcina, zrobi to profesjonalnie tak, jak prowadzi swój salon.

Pozytywne opinie w internecie

Jak już wcześniej wspomniano, aby wybrać dobrego fryzjera powinniśmy przede wszystkim szczególną uwagę zwrócić na klika jego istotnych cech. Również nie należy przejmować się zbytnio lokalizacją, która nie jest ważna. Jednak co zrobić w przypadku, gdy nie udaje nam się podjąć decyzji, do którego salonu powinniśmy się udać? W takiej sytuacji pomocny może okazać się internet.

Obecnie bardzo popularny jest internet. Praktycznie każdy z nas na co dzień z niego korzysta. Również wiele osób aktualnie po wizytach w wielu miejscach mniej lub też bardziej udanych opisuje to na różnego rodzaju forach oraz blogu. Zatem jeżeli upatrzyliśmy sobie wybrany salon fryzjerski i nie wiemy, czy fryzjer, który tam pracuje jest godny zaufania, możemy to sprawdzić w internecie. Z pewnością znajdzie się choć jedna osoba, która skomentuje wizytę w wybranym przez nas miejscu. Nie musimy się od razu sugerować jej opinią, jednak często są one bardzo pomocne.

Fryzjerstwo jest obecnie bardzo popularnym zawodem. Coraz więcej osób decyduje się na zostanie tego typu profesjonalistom, ponieważ na takie usługi jest duży popyt. Niestety należy bardzo świadomie wybierać salony, ponieważ nie we wszystkich znajdziemy profesjonalistów.

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą DEHAG extra z Białegostoku, która prowadzi szkolenia fryzjerskie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij