Co oznaczają szlachetne kamienie zdobiące ślubną biżuterię?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego z nas, dlatego też państwo młodzi dbają o każdy szczegół, aby był wyjątkowy i niezapomniany. Od wieków przy ważnych uroczystościach towarzyszy nam biżuteria i nie inaczej jest w przypadku ślubu — ponieważ mowa tu o szczególnej okazji to i biżuteria ślubna jest wyjątkowa.

O czym należy pamiętać przy doborze ślubnej biżuterii?

Planując ślubny strój, należy dbać o jego spójność, dlatego też sama biżuteria nie może być losowo dobrana. Wybierając dodatki, należy zwracać uwagę przede wszystkim na fason, kolor, styl oraz na zdobienia samej sukni — tak by całość była dobrze skomponowana i współgrała ze sobą.

Mówiąc o biżuterii ślubnej, nie można zapominać o tym, co stanowi uzupełnienie dla złota lub srebra — o kamieniach szlachetnych. Od dawna wierzy się, że posiadają one unikatowe właściwości i mogą stanowić swoiste talizmany: przypisuje się im przynoszenie szczęścia, zdrowia, dostatku, a także odstraszanie zła.

Również nasze znaki zodiaku posiadają przypisane im konkretne kruszce. W obliczu tego kamienie szlachetne przestają być jedynie pięknym uzupełnieniem biżuterii i warto pomyśleć o ich znaczeniu przy planowaniu ślubnej kreacji.

Kamienie szlachetne i ich symbolika

Wśród biżuterii ślubnej najczęściej można spotkać kamienie szlachetne. Posiadają one nieprzemijające piękno, a bogata gama kolorystyczna sprawia, że łatwo jest je wkomponować w kolor przewodni całej ceremonii. Ponieważ barwy to nie wszystko, przyjrzyjmy się ich znaczeniu.

Diamenty — są to niewątpliwie najcenniejsze, a przez wielu uważane, że i najpiękniejsze, kamienie szlachetne. Warto również pamiętać, że z uwagi na ich czystość uważa się je za kamienie, które nie znoszą obłudy, a ich nazwa pochodzi od greckich słów znaczących: niezniszczalny, niepokonany.

Ponieważ symbolizują wieczność oraz prawdziwą i trwałą miłość, często spotyka się je w pierścionkach zaręczynowych. Równie pięknym rozwiązaniem jest wplecenie ich w obrączki ślubne, gdyż z uwagi na ich trwałość nie ulegną zniszczeniu przy ciągłym noszeniu.

Rubiny — kamienie te posiadają szeroką symbolikę i przypisuje się im znaczne działanie energetyzujące, które to może przedłużyć życie osobie noszącej. Rubin uznawany jest za amulet, który nie tylko przynosi szczęście, lecz również chroni przed działaniami złych mocy. Z uwagi na swą barwę stał się symbolem namiętnej oraz porywającej miłości, a także rozkoszy.

Szmaragdy — tak jak rubiny mają za zadanie chronić noszącą je osobę przed złem a w szczególności przed magią oraz demonami. Kolor zielony od wieków symbolizował szczęście, witalność oraz siłę, a ponadto przynosi harmonię i ucisza gniew. Szmaragdy często nazywane są kamieniami zakochanych, gdyż przypisuje się im zdolność ochrony przed zdradą.

Szafiry — uznawane za symbol nieskończoności, doskonałości, a także mądrości oraz wszechwiedzy. Uważa się, że zapewniają partnerom szczerą miłość, prawdę oraz sprawiedliwość — aby szafiry mogły pozytywnie działać na małżeńskie szczęście winny być obecne podczas składania przysięgi.

Topazy — to piękne kamienie, które odstraszają złe myśli, uduchawiają noszącą je osobą, dają jej siłę oraz pozwalają na rozwój zarówno cielesny, jak i umysłowy. Pomaga on pokonywać wszelkie trudności i skomplikowane problemy.

Cytryny — są to kamienie dobrobytu, dostarczają pozytywną energię, zapewniają stabilność oraz bezpieczeństwo. Cytryny wzmagają pewność siebie, dodają optymizmu i skupiają pozytywne emocje.

Onyksy— noszącemu dodają wytrzymałości i wytrwałości przy pokonywaniu napotykanych trudności. Onyksy zapewniają zwiększoną odporność psychofizyczną oraz pomagają przezwyciężać stres. Kamień ten przynosi inspirację dla ducha oraz jasność dla umysłu, pomaga podejmować ważne decyzje.

Zamiast tradycyjnych kamieni…

Prócz tradycyjnych kamieni szlachetnych rynek oferuje nam inne możliwe dodatki, jedne bardziej tradycyjne, drugie mniej, wszystkie z całą pewnością piękne.

Perły — symbolizują nowy etap życia, narodzenie się na nowo oraz wzmagają samoakceptację i samozadowolenie. Od wieków przypisywano im magiczne właściwości: uznawane za łzy bogów, czy wykorzystywane do ważenia afrodyzjaków, a także chroniące przed złym spojrzeniem. Perły z uwagi na swą symbolikę nie powinny być noszone przez panny, gdyż symbolizować mają łzy — inaczej sprawa wygląda w kwestii panien młodych oraz mężatek, które to rozpoczęły już ów nowy etap życia. W ich przypadku dodają kobiecości oraz godności i pomagają zachować opanowanie.

Bursztyny — pomagają w uspokojeniu i wzmacniają nasze siły, dzięki czemu pomagają nam w osiągnięciu sukcesu. Od dawna przypisuje się im właściwości lecznicze i polepszające siły fizyczne.

Jak zatem widać rynek oferuje nam wiele rozwiązań, takich jak choćby portal Slubi, dzięki którym możemy w idealny sposób dopasować naszą biżuterię nie tylko do całej kreacji, lecz również zapewnić sobie szczęście przez nią symbolizowane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij