Jak bezrobotny może dostać się na kurs zawodowy?

Niewątpliwie, kurs makijażu czy też kurs wizażu to bardzo popularne dziś kursy zawodowe. Wydaje się, że szczególnie warto polecić je osobom bezrobotnym. Kurs kosmetyczny jest bowiem stosunkowo krótki, można więc nauczyć się zawodu stosunkowo szybko, co jest bardzo ważne dla osób bezrobotnych.

Czas ma dla nich bardzo duże znaczenie. Warto wiedzieć, jak krok po kroku można ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy, które pozwoli bezrobotnemu rozpocząć naukę na kursie zawodowym.

Krok pierwszy – rejestracja w Urzędzie Pracy

Niewątpliwie, ażeby w ogóle myśleć o staraniu się o dofinansowanie trzeba najpierw zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Jest to absolutnie konieczne. Ponadto, wydaje się, że warto jeszcze spełniać jeden z trzech głównych warunków. Pierwszy z nich, to nieposiadanie jakichkolwiek kwalifikacji, które umożliwiałyby rozpoczęcie jakiejkolwiek pracy. Jeśli spełniamy ten warunek, nasze szanse na przyznanie nam dofinansowania na kurs zawodowy, organizowany przez takie ośrodki jak DEHAG extra, rosną.

Drugi warunek, który również zwiększa nasze szanse, to niezdolność do poszukiwanie pracy. Może ona być spowodowana wieloma rzeczami, na przykład jakąś chorobą. Ponadto, jeśli z jakiś przyczyn, nie możemy już wykonywać zawodu, który poprzednio wykonywaliśmy. mamy większe szanse na to, że otrzymamy skierowanie na kurs zawodowy.

Procedura ubiegania się o skierowanie

Kiedy już jesteśmy zarejestrowani w UP i spełniamy któryś warunek z tych, o których była mowa powyżej, możemy złożyć wniosek. Warto zauważyć, że nawet jeśli nie spełniamy żadnego z tych warunków, warto spróbować złożyć wniosek .W niektórych urzędach pracy bowiem mało jest chętnych na kursy zawodowe, przez co skierowanie na nie otrzymuje właściwie każdy, kto tylko się zgłosi.

Warto mieć na uwadze, że czasami urzędnik może poprosić nas również o złożenie jakiś innych dokumentów. Ważne jest, aby jak najszybciej złożyć wszystkie dokumenty. Dlaczego jest to tak istotne? Pokazuje to bowiem, że bardzo zależy nam na kursie, może to więc przekonać urzędnika do tego, aby wyraził zgodę na nasz udział w tym właśnie kursie.

Informacje o kursie

Warto pamiętać, że kiedy składamy wniosek, powinniśmy wiedzieć co nieco o kursie, na który chcemy się udać. Tak na prawdę, im więcej o nim wiemy, tym lepiej dla nas. Ważne jest to dlatego, że jeśli posiadamy dużo informacji o kursie, to jest to dowód na to, że bardzo nam na nim zależy. Tak więc niewątpliwie, to również zwiększa nasze szanse na otrzymanie skierowania na kurs kosmetyczny.

Warto zauważyć, że wiele osób ubiega się o skierowanie na przykład z powodu namowy kogoś z rodziny. Tak na prawdę jednak, osobom tym nie bardzo zależy na danym kursie. Przeważnie nie wiedzą o nim za dużo. Jeśli więc my będziemy wiedzieli dużo o kursie, to niewątpliwie będziemy mieli bardzo dużą przewagę nad tymi ludźmi.

Rozpatrzenie wniosku

Czasami, nasz wniosek może zostać odrzucony. W takim przypadku, powinniśmy albo rozglądnąć się za jakimś innym, mniej obleganym kursem, albo jeszcze raz spróbować zgłosić się na kurs wizażu i makijażu. Niewątpliwie kurs makijażu to dobry kurs, jednakże są również inne wartościowe kursy.

Jeśli Urząd Pracy pozytywnie rozpatrzy nasze podanie, to dostaniemy skierowanie na kurs wizażu i makijażu. Ten kurs kosmetyczny wiele nas może nauczyć, ale tylko wtedy, gdy się do niego na prawdę przyłożymy. Nie warto więc się obijać, lecz należy pilnie się uczyć, aby nie tylko otrzymać certyfikat ukończenia kursu, ale żeby również faktycznie nauczyć się czegoś bardzo praktycznego. Nawet jeśli nie rozpoczniemy od razu pracy w tym zawodzie, kiedyś umiejętności nabyte na kursie bardzo mogą się nam przydać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij