3 pomysły na wdrożenie energooszczędnych rozwiązań w firmie

Wiele przedsiębiorców ponosi bardzo wysokie koszty związane z ogrzaniem swojej firmy. Niestety przez to dochody firmy są znaczenie mniejsze, nie wspominając już o wysokiej emisji gazów cieplarnianych do powietrza. Jak wiadomo o środowisko trzeba dbać i dotyczy to każdego. Niestety jego stan ciągle się pogarsza.

Dlatego w trosce o ekologię, a jednocześnie aby zwiększyć zyski warto wprowadzić termomodernizacje. Jednak wiąże się to z wysokimi kosztami, na szczęście można skorzystać z funduszu pożyczkowego.

Termomodernizacyjna pożyczka dla firm

Poprawienie efektywności energetycznej przedsiębiorstw jest kluczowe, aby zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych i poprawić stan powietrza. Niestety jego jakość jest bardzo zła, o czym świadczą pomiary, jak i widoczny niemal każdego ranka, w wielu regionach Polski, smog.  Warto pamiętać, że zanieczyszczenie powietrza jest szkodliwe i przyczynia się do wielu chorób.

Kolejną zaletą poprawienie efektywności energetycznej jest zmniejszenie  kosztów funkcjonowania firmy, co przekłada się na znacznie  zwiększenie zysków. Jednak taka inwestycja jest nader kosztowna. Na szczęście można skorzystać z pożyczek. Pożyczki dla firm  mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej o co najmniej 25%.

Warto tutaj wiedzieć, że maksymalna kwota kredytów dla firm wynosi 1000000 złotych, a przy tym prowizja to 0%. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na bardzo niskiej oprocentowanie. Jednak konieczne jest tutaj zabezpieczenie, może to być hipoteka, kredyt na firmę, czy też poręczenie osób trzecich.

Po pierwsze: wymień stare okna i drzwi

Nie od dziś wiadomo, że ogrzanie budynku firmy do tanich nie należy. Szczególnie, gdy są tam stare okna i drzwi. Warto wiedzieć, że wiele ciepła ucieka. Również wilgoć może dostać się do pomieszczania, a to z kolei powoduje pleśń.

Zatem pierwszym rozwiązaniem energooszczędnym, związanym z termomodernizacją, powinna być wymiana okien i drzwi na nowe. Istotne znaczenie ma tutaj szczelność, zatem warto jeszcze zwrócić uwagę na, aby wybrać okna z najlepszym współczynnik przenikania ciepła.

Nowe okna to oszczędność kątem 10 do 15 %. Warto dodatkowo zamontować rolety, dzięki którym ciepło dodatkowo jest utrzymywane, a ponadto spełniają jeszcze funkcję antywłamaniową. Konieczna jest również wymiana drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zatem należy wybrać takie drzwi, które mają wysokie parametry termiczne.

Po drugie: docieplenie, termomodernizacja ścian i stropów

Niestety poprzez brak ocieplenia, ale również słabej jakości ocieplenie ucieka nawet 50% ciepła, zatem warto zastanowić się, jak wysokie koszty ogrzewania trzeba z tego tytułu ponosić. Zatem należy zdecydować się na termomodernizację ścian i dachu. W tym przypadku na ściany stosuje się warstwy wełny mineralnej, styropianu, czy też dobrej jakości materiału ociepleniowego.

Jeżeli stara warstwa ocieplenia nie jest wilgotna nie trzeba jej usuwać, a można  ją tylko docieplić. Tutaj sprawdzi się folia paroszczelna, która znacząco chroni przez wilgocią. Jest to niezwykle ważne, aby zapobiec pojawieniu się pleśni na ścianach.

Oczywiście należy również docieplić strop i dach,  w tym przypadku warto zdecydować się na wełnę mineralną.  Na starym dachu stosuje się dwie warstwy papy termogrzewczej, jest ona przytwierdzona za pomocą specjalnych kołków. 

Oczywiści kluczowe jest również ocieplenie ścian zewnętrznych. Takie ocieplenie można wykonać metodą lekką suchą, ale również metodą bezspoinową. Jeżeli chcemy wprowadzić termomodernizacje, a nie posiadamy tak wysokich nakładów, to warto skorzystać z oferty funduszu pożyczkowego.

Po trzecie: wymiana instalacji grzewczej

Również kluczowa jest wymiana instalacji grzewczej. Warto zatem pozbyć się starego pieca na węgiel. Tutaj można zastąpić go efektywnym piecem na ekogroszek. Dzięki temu ilość paliwa zdecydowanie się zmniejszy, a co za tym idzie i koszty będą mniejsze.

Można również zdecydować się na korzystanie z energii odnawialnej. Tutaj doskonałym rozwiązaniem są kolektory słoneczne, które konwertują energię na ciepło. Również doskonałym rozwiązaniem jest ekologiczna pompa ciepła.

Zatem termomodernizacja firmy jest kluczowa, aby zwiększyć dochód, a jednocześnie zadbać o środowisko. Oczywiście inwestycja wiąże się z kosztami. Na szczęście można zdecydować się na kredyty dla firm na bardzo korzystnych warunkach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij