Czym zajmuje się zegarmistrz?

Zegarmistrz to profesja z tradycjami. Obecnie jest coraz bardziej doceniana, gdyż doświadczonych znawców czasomierzy i ich elementów jest coraz mniej. Zamiast wyrzucać zegarki i kupować kolejne, warto podjąć się próby naprawy – zwłaszcza, jeśli są to zegarki będące w rodzinie od pokoleń.

Naprawa i konserwacja zegarków i zegarów 

Rolą zegarmistrza jest naprawa i konserwacja zegarków oraz zegarów. Wśród nich są zegary naręczne, ale także kieszonkowe, zabytkowe, ścienne, pamiątki rodzinne, szafkowe, kominkowe, wieżowe, hybrydowe, a także budziki i inne czasomierze. 

Poza naprawą taki specjalista wykona też chromowanie starych, mosiężnych kopert. W ten sposób uda mu się odzyskać ich połysk – może też pomalować cyferblat, a z tarczy zegarka usunąć już zniszczoną farbę. 

Zegarmistrz doskonale zna każdy rodzaj zegarków – mechaniczne, krawcowe, solarne, elektroniczne czy elektryczne. To nie tylko znawca sztuki i tradycji zegarmistrzowskiej, ale także nowoczesnych rozwiązań i technologii stosowanych przez renomowane brandy – jak Tissot, Longines, Citizen, Seiko czy Timex.

Zegarmistrz – znawca sztuki i posiadacz cennych umiejętności 

Zegarmistrz zajmuje się często naprawą zegarków, zegarów i ich elementów, ale także ich sprzedażą, odnową oraz produkcją. Posiada wiedzę, doświadczenie, precyzję i zdolności manualne, a także ciekawość. 

Musi być na bieżąco z aktualnymi trendami i technologiami, wykazywać otwartość umysłu oraz umiejętności z zakresu ślusarstwa, metalurgii oraz elektroniki. W pracy zegarmistrza ważne są też ciągłe szkolenia w firmach zegarkowych, które zostaną potwierdzone certyfikatami i dyplomami. 

Doliński Watch Service – sklep i serwis zegarków od ponad 49 lat

W wielu miastach zawód zegarmistrza powoli zanika i trudno znaleźć dobrego rzemieślnika, który będzie potrafił odpowiednio zająć się rodzinną pamiątką czy nowoczesnym smartwatchem. Mimo to we Wrocławiu można znaleźć sklepy i serwisy pod marką Doliński Watch Service, w których doświadczony zegarmistrz przywróci do użytku każde urządzenie. 

Reputacja Doliński Watch Service to wypracowane przez wiele lat dziedzictwo szwajcarskiego zegarmistrzostwa wywodzące się ze szczerej pasji i miłości do zegarków od pokoleń. Zegarmistrzowie posiadają bogaty asortyment dodatków oraz oryginalnych części do zegarków, począwszy od bransolet i pasków, poprzez etui, pudełka i rotomaty, kończąc na drobnych częściach mechanizmu. 

Naprawa zegarków szwajcarskich i japońskich 

Możesz tu przynieść zegarek każdej firmy – m.in. Tissot, Atlantic, Certina, Longines, DKNY, Omega, Rado, Oris, Timex, Maurice Lacroix, Epos czy Seiko. Są to jedynie wybrane brandy, których produkty nie stanowią przed zegarmistrzem tajemnic. Oprócz zegarków szwajcarskich, można tu naprawić także czasomierze amerykańskie oraz japońskie – jak zegarki Citizen Eco Drive, Seiko czy Timex. 

Naprawiając zegarek w firm Doliński Watch Service, masz gwarancję, że prace serwisowe zostaną wykonane najlepiej i przez autoryzowany serwis posiadający obsługę certyfikowaną przez wiodących producentów mechanizmów na świecie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij