Ferie za granicą? Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać!

Zbliżają się ferie zimowe. Wreszcie będziesz miał czas, by odetchnąć od pracy lub nauki, a być może jednego i drugiego. Podczas zwiedzania nowych rejonów bądź oddawania się ulubionym czynnościom (relaksowi, sportowi) powinieneś czuć się beztrosko. Jak o to zadbać? Przede wszystkim wybierając odpowiednie ubezpieczenie podróżnicze. Przekonaj się, co powinno wchodzić w jego skład.

Zabierz na wyprawę wszystko, czego Ci potrzeba

Czujesz opór przed zabraniem w podróż laptopa, tabletu lub smartfona? Jeśli ma to związek z faktem, że chcesz odpocząć od całego świata z internetem włącznie, w porządku. Jeżeli jednak powstrzymuje Cię obawa o utratę cennych rzeczy, zamiast snuć czarne scenariusze, wybierz właściwe ubezpieczenie podróżnicze.

Jedną ze składowych kompleksowego ubezpieczenia podróżniczego jest ochrona bagażu. Może zadziałać w przypadku zgubienia przez przewoźnika, opóźnienia dostarczenia (jeśli leci samolotem), utraty, kradzieży lub zniszczenia. Zadbanie o tę składową polisy sprawi, że bez strachu weźmiesz w podróż kamerę, aparat czy drona, by zyskać niepowtarzalne ujęcia przyrody. Upewnij się tylko, że ochrona bagażu uwzględnia ochronę sprzętu elektronicznego. Im wyższa będzie suma tego ubezpieczenia podróżniczego, tym lepiej.

Sprawdź, jakich sytuacjach warto ubezpieczyć bagaż: https://kioskpolis.pl/w-jakich-sytuacjach-powinienes-ubezpieczyc-bagaz/

Ferie za granicą? Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać!

EKUZ czy ubezpieczenie kosztów leczenia?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to bardzo ważny i pożyteczny dokument, który upoważnia do korzystania z darmowej opieki medycznej w danym państwie. Uwaga jednak:

1. EKUZ działa tylko na terenie Europy,

2. Jeżeli w danym państwie opieka medyczna jest płatna (prywatna) lub tylko częściowo darmowa (państwowa), będziesz mógł z niej skorzystać jedynie w takim zakresie, jaki przysługuje mieszkańcom tego państwa.

Ponieważ EKUZ – tak jak i polski NFZ – nie pozwala na wykonanie dowolnego zabiegu medycznego za darmo, przed wyjazdem za granicę warto wykupić ubezpieczenie podróżnicze o wysokiej sumie pokrywającej koszty leczenia oraz ratownictwo. Dzięki tej ochronie, jeśli stanie Ci się coś złego, ubezpieczyciel pokryje wydatki poniesione na transport medyczny, wykup leków i środków medycznych, hospitalizację, a nawet przewiezienie z powrotem do Polski, jeśli nie będziesz w stanie wrócić na własną rękę.

Ubezpieczenie kosztów leczenia a NNW

Chcesz zadbać o swoje zdrowie kompleksowo? Poza ubezpieczeniem kosztów leczenia może Ci się przydać NNW. Okaże się nieocenione zwłaszcza wtedy, gdy uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia będzie na tyle poważny, że zaowocuje długotrwałymi konsekwencjami, np. niemożnością powrotu do pracy. Wówczas zostaną Ci wypłacone środki.

Odszkodowanie z NNW wylicza się procentowo na podstawie stopnia uszkodzenia ciała. 100% sumy ubezpieczenia zostaje wypłacone jedynie w najpoważniejszych sytuacjach, czyli np. w przypadku trwałego urazu (m.in. inwalidztwa) lub śmierci.

Ferie za granicą? Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać!

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżnicze?

Znajdź ubezpieczenie podróżnicze, nie wychodząc z domu. Skorzystaj z dostępnych w internecie porównywarek polis. Wpisz dane dotyczące kraju docelowego, terminu, liczby podróżników i sposobu spędzania czasu (aktywny, odpoczynek itd.). Otrzymasz listę ofert z różnymi zakresami i cenami. Łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, która oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza i zapewni kompleksową ochronę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij