Dom czy lokal – gdzie i dlaczego organizować urodziny dziecka?

Dom czy lokal – gdzie i dlaczego organizować urodziny dziecka?

Organizacja urodzin dla dzieci to dzisiaj o wiele więcej niż przygotowanie tortu, innych słodkości i napojów. Ważne jest także zapewnienie pomysłów na spędzenie czasu – a im mniejsze maluchy, tym bardziej potrzebują pomocy w tym względzie. Coraz więcej osób powierza to zadanie doświadczonym animatorom. Przyjrzyjmy się więc temu, jak i gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy.

Urodziny dziecka w domu – plusy i minusy

Przyjęcie w domu nie musi być z zasady i automatycznie gorsze niż urodziny w lokalu. Taka zabawa może mieć wiele plusów. We własnym domu i my, i nasz mały jubilat będziemy czuć się swobodnie i komfortowo – co gwarantuje dobrą zabawę. Do tego możemy sami przygotować jedzenie na przyjęcie, cały czas donosząc świeże przekąski. Dla rodziców, którzy dbają o wyłącznie naturalne produkty lub których dzieci są na specjalnej diecie ze względu na alergię, to ważny aspekt. Całkowita kontrola nad przygotowaniem i podaniem menu to bezpieczeństwo i komfort psychiczny rodzica.

W przypadku dzieci nieco starszych niż kilkulatki, które potrafią bawić się dobrze po prostu w swoim towarzystwie, przyjęcie urodzinowe w domu ma tę zaletę, że możemy w tym czasie zajmować się swoimi sprawami, od czasu do czasu sprawdzając, czy wszystko w porządku, i donosząc przekąski. Minusem jest natomiast bardzo często brak miejsca na większą liczbę gości. Wielu rodziców rezygnuje z przyjęcia w domu także po to, aby nie musieć sprzątać i zmywać, a przy okazji urodzin w lokalu skorzystać z profesjonalnych animacji i występów.

Organizacja urodzin dla dzieci w lokalu – czemu warto o niej pomyśleć

Przyjęcie w lokalu, dostosowane do wieku dziecka i jego gości, to dla rodziców ogromna wygoda. W wielu miejscach w ofercie jest kompletna organizacja urodzin dla dzieci – od menu po zabawy. Niezauważalne, a bardzo ważne korzyści są takie, że to ktoś inny odpowiada za przygotowanie miejsca, dekoracji oraz posprzątanie po zabawie. Jeśli na miejsce przyjęcia wybierzemy salę zabaw, to pociecha będzie miała do dyspozycji atrakcje, jakich w domu nie znajdzie – basen z kulkami, labirynty, mini park linowy, itp.

Także restauracje niekiedy mają specjalne miejsca zabaw i oferują atrakcyjne propozycje urodzin dla najmłodszych, z atrakcyjnym menu oraz zabawami i pokazami. Miejsca, gdzie są organizowane przyjęcia dla dzieci, współpracują z animatorami, klaunami, iluzjonistami itp. Rodzice nie muszą więc martwić się o zapewnienie atrakcji i kontakt do prowadzących je osób, a jedynie wybrać możliwości, z których chcą skorzystać.

Coś pomiędzy – organizacja urodzin dla dzieci z animacjami w domu

Co zrobić, jeśli i rodzice – organizatorzy przyjęcia – i jego główny bohater lubią przebywać w domowych pieleszach, ale jednocześnie nie lubią nudy? Rozwiązaniem może być profesjonalna organizacja urodzin dla dzieci… we własnym domu. Możliwe jest zarówno zorganizowanie osobno kateringu oraz animacji, jak i – szczególnie w większych miastach – wynajęcie firmy, która przygotuje takie przyjęcie od A do Z.

To znakomite rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy urodziny przypadają w którymś z letnim miesięcy, a rodzinny dom ma ogród, w którym można urządzić zabawę. Sprawdzi się to jednak także i w przestronnym wnętrzu. Przestroga – warto pamiętać, aby przed przyjęciem w domu schować i zabezpieczyć wszystkie delikatne i potencjalnie niebezpieczne przedmioty.

Urodzinowa wycieczka lub atrakcje w ruchu

Istnieje jeszcze jedna alternatywa dla przyjęcia w domu. Organizacja urodzin dla dzieci poza nim to nie tylko sale zabaw i restauracje. Coraz częściej tego typu ofertę, z ciekawymi, kreatywnymi zajęciami proponują placówki kultury, nawet muzea z interaktywnymi atrakcjami i warsztatami dla dzieci i rodzin. Można również urządzić dziecku urodziny typowo sportowe w dostosowanej do potrzeb maluchów sali.

Można też łącząc w jednym przyjęcie i prezent zabrać swoją pociechę wraz z rodzeństwem i najbliższymi kolegami do zoo, wesołego miasteczka, do kina 3D lub 4D czy w inne niecodzienne miejsce. Alternatywą niewymagającą dużego budżetu może być piknik za miastem – aktywne rodziny dojadą na miejsce rowerami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij