czy noszenie odzieży po starszym rodzeństwie to zawsze dobry wybór

Czy noszenie odzieży po starszym rodzeństwie to zawsze dobry wybór?

Dzieci bardzo szybko rosną i kupowanie ubrań co chwilę jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Gdy ma się dzieci w podobnym wieku, to jednak można tę odzież wykorzystać. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, czy noszenie odzieży po starszym rodzeństwie to zawsze dobry wybór.

Wysokiej jakości markowe rzeczy dziecko założy chętnie bez protestów

Na pewno istotne znaczenie ma tutaj zdanie dziecka, bo często swoje niezadowolenie co do doboru ubrań może manifestować już czterolatek czy pięciolatek. Dziecko może protestować, że musi nosić rzeczy po starszym rodzeństwie podczas gdy starszy brat czy siostra mają nowe ubrania. To rzeczywiście nie jest zbyt sprawiedliwe, ale jednak jakoś trzeba ograniczyć koszty. Na pewno dziecku łatwiej będzie zaakceptować ten fakt, jeśli będą to wysokiej jakości markowe ubrania. W końcu solidnie wykonane kurtki czy spodnie narciarskie mogą przetrwać wiele sezonów. Oczywiście muszą to być rzeczy wiatroszczelne, wodoszczelne i wodoodporne. Warto by były wyposażone w wygodne zamki, a także odblaski. Takie oferuje sklep z odzieżą dziecięcą outdoorkids.eu. Oczywiście znajdziecie tam odzież na każdą porę roku, która szybko nie będzie się spierać i może być odpowiednia potem także dla młodszego rodzeństwa dziecka.

Odzież znoszona zawsze powinna być odkładana

Bywa, że kierując się oszczędnością rodzice swoim młodszym pociechą ubierają znoszoną odzież po starszych dzieciach. Na pewno dziecko nie będzie się czuło z tym dobrze i jeśli już budżet nie jest zbyt wysoki, to lepiej poszukać wysokiej jakości odzieży używanej, którą niektóre osoby odsprzedają czasem w niższej cenie. Oczywiście jeśli odzież nie nosi śladów użytkowania to cena może być podobna jak w sklepie z odzieżą dziecięcą. Znając markę czy miejsce zakupu takiej odzieży warto sprawdzić, czy owa kurtka czy spodnie rzeczywiście oferowane są w niższej cenie, bo może się okazać, że dana osoba chce jeszcze na tym zarobić. Bywa, że niektóre osoby sprzedają rzeczy, które kupiły w markowym sklepie w wyższej cenie, dlatego trzeba na to uważać. Niemniej jednak zamiast wyciągać rozciągnięty sweter po starszym rodzeństwie, lepiej przejrzeć oferty w aplikacji sprzedażowej, gdzie czasem można znaleźć naprawdę fajne rzeczy w przystępnej cenie.

ubrania dzieci

Noszenie rzeczy używanych wpisuje się w trend eko

Jeżeli sami nosicie rzeczy z drugiej ręki, to na pewno łatwiej Wam będzie przekonać do tego dziecko. W końcu bierze z Was przykład. Wytłumaczcie dziecku, że nie warto wyrzucać dobrej jakości odzieży, bo jednak jest to marnotrawstwem. Oczywiście małemu dziecku trudno jest wytłumaczyć, że nie kupowanie nadmiaru rzeczy wpisuje się w filozofię no waste i dlatego nosi rzeczy po starszej siostrze czy bracie. Dlatego warto zadbać o to, by przynajmniej część rzeczy dziecko miało nowych. Można wspólnie przeglądać znoszone ubrania i za każdą odłożoną czy sprzedaną do szafy może trafić nowa. W ten sposób wy żyjecie w duchu eko, a dziecko jest też bardziej zadowolone, bo nie nosi tylko rzeczy po starszym rodzeństwie.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Odzież po starszym rodzeństwie powinna być nie tylko markowa, pochodząca z renomowanego sklepu z odzieżą dziecięcą, ale i wykonana z bezpiecznych materiałów. Powinno to być jedno z głównych kryteriów, gdy decydujecie, czy daną kurtkę bądź spodnie Warto zostawić dla młodszego dziecka. Odzież powinna być zatem nie tylko nieznoszona, ale również wykonana z materiałów, które nie zawierają związków fluorowęglowych i innych szkodliwych substancji. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku małych alergików, ale wszystkich dzieci.

Oczywiście o ile wysokiej jakości markową odzież dziecko może nosić po starszym rodzeństwie, o tyle nie dotyczy to już obuwia. Pamiętajcie, że dziecko zawsze powinno mieć nowe buty dopasowane do swojej stopy. Dzięki temu nie rozwinie się płaskostopie czy nieprawidłowy chód. Buty po pewnym czasie tracą swój fason i nie nadają się już do użytku. Buty nie mogą być też rozciągnięte czy za duże. Kilka milimetrów zapewni swobodę ruchu stopu podczas chodzenia, jednak nie powinno być to więcej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij