idealnymundurekszkolny

Idealny mundurek szkolny

Mundurki szkolne w dalszym ciągu wywołują wiele emocji. To jeden z elementów, o który należy zadbać, wysyłając swoje dziecko do szkoły. Choć nie są one wszędzie obowiązkowe, wiele placówek decyduje się na wprowadzenie właśnie takiego rozwiązania. Jednocześnie to pierwszy dress code, z którym spotyka się młody człowiek w swoim życiu. Idealny mundurek szkolny posiada wiele zalet, wśród których należy wymienić ponadczasowy krój czy wysoką jakość materiału z jakiego został uszyty. Na jakie cechy warto jeszcze zwrócić uwagę?

Szkolna moda

Choć mundurki szkolne nie obowiązują w każdej placówce, pewne kwestie związane z ubiorem powinny być wprowadzane już od najmłodszych lat. Początkowo odpowiadają za to rodzice. Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, iż nie powinno stosować się przezroczystych tkanin lub dekoltów. Jednocześnie pamiętać trzeba również o tym, by odzież szkolna zawsze była schludna, czysta i wyprasowana. Z uwagi na całodzienne zajęcia, należy zadbać także o komfort i wygodę.

Zastosowanie mundurków w szkołach

W naszym kraju mundurki nie zyskały jeszcze tak dużej popularności, jak w innych miejscach na świecie. Pomimo tego widać coraz większe zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, co spotyka się z aprobatą ze strony uczniów, ale również ich rodziców i nauczycieli. Mundurki częściej spotykane są w szkołach prywatnych. Stopniowo zwiększa się jednak liczba placówek publicznych, które zaczynają z nich korzystać. Niesie to ze sobą wiele wymiernych korzyści. Pozwala bowiem na równy wygląd dzieci, co eliminuje problem wzajemnego oceniania pod kątem oryginalności ubrań lub zamożności. Jednocześnie w ten sposób ujednolicona moda, pozwala na budowanie poczucia wspólnoty pomiędzy uczniami oraz identyfikuje z konkretną placówką. Dzieci uczą się również pewnych zasad oraz znajomości określonych norm, do których muszą się dostosować. Odgrywa to pewną rolę w samym procesie wychowania. Szkoły wprowadzając obowiązek noszenia mundurków, zwiększają także bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Uniform może bowiem jednoznacznie określić, które osoby spoza szkoły znalazły się na jej terenie. Szycie mundurków szkolnych zyskuje więc na popularności.

Mundurek szkolny dopasowany do potrzeb ucznia!

Na wygodę noszenia mundurku wpływa przede wszystkim jakość materiału, jak i krój ubrania. Dlatego też warto zwrócić uwagę na propozycje przygotowane przez dostawców odzieży szkolnej, wśród których na szczególną uwagę zasługuje oferta  https://www.mundurki.com/. Należy podkreślić, że firma DFE Studio realizuje zamówienia na życzenie, dopasowane do potrzeb  Klientów. Dlatego dostarczane produkty są skrojone na miarę pod względem oczekiwań, jakości, jak i wyglądu przygotowanego zestawu. 

Asortyment dla dziewczynek obejmuje między innymi: koszulki polo, swetry, bluzki, żakiety, bluzy, sukienki, spódnice, spodnie, spódnico-spodnie, t-shirty, czapki, krawaty, apaszki oraz krawatki. Natomiast w ofercie dla chłopców można znaleźć: swetry, koszulki polo, bluzy, t-shirty, spodnie, koszule, czapki oraz krawaty. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi każda szkoła w oparciu o opinie nauczycieli, uczniów oraz rodziców wybierze najlepszy mundurek szkolny. Pozwala to jednocześnie stworzyć zestaw, który ładnie wygląda i zapewnia komfort w trakcie codziennego użytkowania.

Ponadczasowy mundurek szkolny w nowoczesnym stylu

Proste, a zarazem bardzo klasyczne kroje ubrań szkolnych najczęściej przykuwają uwagę rodziców i nauczycieli. Nic dziwnego, gdyż modele te bardzo często są wygodne i nie krępują ruchu w czasie codziennych czynności. Warto jednak uwzględnić potrzeby uczniów i trochę ożywić klasyczny mundurek szkolny, stawiając na interesujący akcent kolorystyczny. Dzięki temu odzież szkolna przestaje być nudna i monotonna. Stylowe połączenie czerwieni, zielonego czy choćby granatu z uniwersalną szarością stworzy idealny mundurek szkolny, który spełni potrzeby uczniów, rodziców i nauczycieli. Nieodłącznym elementem mundurku szkolnego jest logo szkoły w postaci naszywki lub haftu, co dodatkowo podkreśli indywidualny charakter wybranego zestawu.

Elegancko i wygodnie

Szycie mundurków szkolnych nie jest łatwą sprawą. Muszą one bowiem spełniać wiele wymagań. Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców, doskonale sprawdzą się koszulki polo. Są one dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej oraz dają możliwość naniesienia szkolnego logo. Koszulki powinny być wykonane z dobrej jakości bawełny, wówczas będą gwarantować wysoki poziom komfortu. W trakcie zimniejszych dni zastosować można sweterki. Dla chłopców dobrze sprawdzą się sweterki w serek, natomiast dziewczynki skorzystać mogą ze swetrów zapinanych na guziki. Dostępne są także bardzo nowoczesne i lubiane przez dzieci rozwiązania. Należą do nich między innymi bluzy, które nabyć można w różnorodnych wariantach. To takie propozycje, jak kangurki, bluzy z kapturem lub zapinane na zamek. Emblemat szkoły umieszczony może zostać w formie haftu, nadruku lub naszywki. 

Jeśli chodzi o bardziej eleganckie wersje szkolnych mundurków, doskonale sprawdzają się koszule. Odpowiednia mieszanka bawełny z jednej strony umożliwi bezproblemowe prasowanie, a także komfort w przypadku wyższych temperatur. Do koszuli świetnie sprawdzi się krawat ze szkolnym logo. Całość wspaniale prezentuje się przede wszystkim na różnego rodzaju galach i uroczystościach. Jako dolną część mundurku, zastosować można wygodne spodnie o klasycznym, garniturowym kroju. Dziewczynki skorzystać mogą także z klasycznych spódnic lub sukienek, które bardzo dobrze łączą się zarówno z galową bluzką, jak i koszulką polo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij