Czy nauka angielskiego przyda się dla przyszłego fryzjera?

O tym, jak ważny jest konkretny zawód, media od kilku lat trąbią na prawo i lewo. Dla wielu osób jest to znak, by zamiast studiów wybrać inną ścieżkę przyszłej kariery. I takim sposobem młodzi ludzie, którzy od zawsze interesowali się modą i urodę trafiają na kurs fryzjerstwa lub wizażu.

Czy są to przyszłościowe zawody? Jak najbardziej, pod warunkiem, że podchodzimy do nich z sercem i pasją. Nie da się przecież ukryć, że chociażby takie fryzjerstwo wymaga oprócz zwinnych dłoni niemałych pokładów kreatywności! 

Szkoły językowe i kursy zawodowe w obcym języku

Jednak aby wybić się wśród takiego gąszczu młodych, zdolnych fryzjerów potrzeba czegoś więcej. Coraz bardziej pożądany w zawodzie jest język angielski. Ta na pozór niewiele mająca wspólnego z fryzjerstwem zdolność okazuje się bardzo atrakcyjna dla potencjalnych pracodawców. Dzieje się tak głównie dlatego, że w ekskluzywnych salonach nie brak równie ekskluzywnych gości i jeśli ktoś wysoko mierzy, zdolności językowe będą mu niezbędne.

Dodatkowo, cały świat mody skupia się na krajach takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, to stamtąd pochodzi tak wiele trendów i światowej klasy stylistów włosów. Jeżeli chcecie się od nich uczyć, musicie polubić się z angielskim. Również salony będące przy granicy z sąsiednimi państwami wymagają znajomości języka angielskiego, którym jest w stanie porozumieć się większość nacji na całym świecie. 

Na szczęście szkoły językowe oferują ogromną ilość kursów doszkalających w branżowych dziedzinach mowy. Znajdziecie tam angielski dla medyków, marketingowców, bankowców, informatyków ale także i dla fryzjerów i innych specjalistów od wyglądu, którzy w obecnym świecie są nadzwyczajnie pożądani. 

Dobrym pomysłem są także kursy zawodowe prowadzone w obcym języku, szczególnie właśnie angielskim. Na certyfikaty spoza kraju patrzy się zazwyczaj z większym podziwem, a i wiedza przekazywana na takich kursach może być ciekawie rozszerzona o dodatkowe informacje, których nie uzyskacie w kraju. Jeżeli tylko napotkacie taką możliwość na swojej drodze- śmiało korzystajcie! Takie szkolenia fryzjerskie prędzej zagwarantują Wam pracę niż przeciętny, polski kurs.

Dobry angielski- lepsza płaca?

Oczywiście, wszyscy patrzymy na wymierne korzyści płynące z naszych umiejętności. Można mówić o samorealizacji, potędze nauki i temu podobnych, ale jeżeli nie widzimy na horyzoncie konkretnych profitów płynących z danej czynności, nie będziemy chcieli posiąść tej wiedzy. A więc czy znajomość angielskiego gwarantuje pieniądze?

I tak i nie. Zależy, co kto rozumie przez pojęcie znajomość angielskiego. Dzisiaj bowiem język ten jest tak popularny, że w stopniu komunikatywnym zna go prawie każdy. Za taką podstawową wiedzę nikt nie podaruje wam więcej ponadprzeciętnej pensji. Aby angielski był naprawdę przydatny, musi być to wymieniony już, angielski branżowy, bądź też cały kurs w tym języku.

Wasza wiedza musi być na poziomie zaawansowanym. Innym przypadkiem jest szukanie pracy za granicą, dzięki swoim umiejętnościom językowym. To także dobra opcja, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.

Ambicje i dzieła sztuki

Zupełnie czym innym jest znajomość angielskiego dla przyszłego rozwoju. Mimo iż umiejętność tą zdobywa się w ten sam sposób, który jest opisany powyżej, służy ona do czego innego. Część fryzjerów swoją działalność bierze w bardziej artystyczny sposób od pozostałych.

Ich ambicją jest układanie włosów największym gwiazdom wybiegów. współpraca z najlepszymi projektantami mody i tworzenie na włosach małych dzieł sztuki. Dla nich angielski jest filarem pracy. Bez niego nie znajdą swojego miejsca w żadnym tygodniu mody czy innej światowej wystawie fryzjerstwa. 

Bez względu na to, czego oczekujesz od ukończenia kursu zawodowego, znajomość angielskiego rzutuje w znacznym stopniu na Twoją przyszłość. Jeśli tylko możesz, powinieneś skorzystać z bogatej oferty, jaką dysponują szkoły językowe i mnogości anglojęzycznych kursów. Korzystajmy z tego co daje nam dzisiejszy świat!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij