Czy masaż może zastąpić maści przeciwbólowe?

Masaże różnego rodzaju, potrafią nam pomóc na dziesiątki sposobów. Niektóre masaże łagodzą ból, inne likwidują napięcie, a jeszcze inne po prostu dają przyjemność. Jednakże, czy konieczne jest regularne odwiedzanie masażysty, aby skorzystać z tego wszystkiego co daje nam masaż? Wydaje się, że niekoniecznie, gdyż dosłownie każdy może zrobić dziś kurs masażu.

Przydatna umiejętność

Jak się okazuje, umiejętność wykonywania masażu może się przydać w wielu okolicznościach. Jest to coś, co wydaje się być równie przydatne jak umiejętność pływania, czy posiadanie w domu apteczki. Dzięki ukończonemu kursowi masażu jesteśmy w stanie pomóc sobie, swojemu partnerowi, i innym naszym bliskim.

Automasaż – czy to się przydaje?

Jednym z rodzajów masaży jest tak zwany automasaż. Jest to specyficzny rodzaj masażu, gdyż do jego wykonania nie potrzebujemy żadnej drugiej osoby. Automasaż wykonujemy na samym sobie. Tym samym, okazuje się, że kurs masażu jest szczególnie opłacalny.

Jeśli bowiem skończymy jakiś inny kurs, na przykład fryzjerstwo, nie będziemy raczej w stanie sami sobie starannie przyciąć włosów. Jednakże, jeśli skończymy kurs masażu jak najbardziej będziemy w stanie samodzielnie wykonać sobie masaż.

Generalnie, wykonanie automasażu nie jest szczególnie trudne. Jednakże, jeśli automasaż ma być w stu procentach skuteczny, ma łagodzić ból i dawać nam pełne odprężenie, powinien być wykonywany umiejętnie. W umiejętnym wykonywaniu automasażu pomoże zaś niewątpliwie kurs masażu.

Zasady automasażu

Oczywiście, podczas kursu masażu dowiemy się wielu przydatnych rzeczy. Jednakże, warto tu wspomnieć o kilku najważniejszych. Wydaje się, iż zasadą, o której zawsze należy pamiętać jest masowanie każdej części swojego ciała w stronę naszego serca. Co to właściwie oznacza? Chodzi o to, że na przykład wtedy, gdy masujemy sobie rękę, zaczynamy od palców i nadgarstka, gdyż jest to część ręki która jest najbardziej oddalona od serca.

Ponadto, tak jak w przypadku większości masaży, również podczas automasażu nie można zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu ciała. Oznacza to, iż powinniśmy wsmarować w naszą skórę czy to jakąś oliwkę, czy też może być to krem. Należy jednak pamiętać, iż nie można nic wsmarowywać w skórę, ani w ogóle nie powinno się wykonywać masażu, jeśli na skórze znajdują się otwarte rany.

Kurs masażu sportowego

Wydaje się, że obok automasażu, drugim rodzajem masażu którego niewątpliwie warto jest się nauczyć jest masaż sportowy. Tego rodzaju masaż stosuje się w wielu sytuacjach. Jak sama nazwa wskazuje, masaż sportowy wykonuje się u sportowców. Jednakże, oczywiście jest on wskazany również u amatorów, którzy są aktywni fizycznie.

Masaż sportowy wykonuje się między innymi po to, aby nieco rozluźnić mięśnie oraz złagodzić ból. W gruncie rzeczy, masaż rozluźniający znajduje zastosowanie zarówno przed aktywnością jak i po aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o masaż przed ćwiczeniami, przydaje się on, aby nasze mięśnie lepiej się kurczyły.

Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi rozluźniającemu nie zaskoczą nas żadne niespodziewane skurcze. Jeśli zaś chodzi o wykonywanie tego rodzaju masażu po ćwiczeniach, ma to sens z tego względu, że pozwala uniknąć boleści związanych z przemęczeniem mięśni oraz z ich przykurczami.

Ponadto, masaż sportowy warto wykonywać również w przerwach pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Podczas każdej aktywności fizycznej przerwy są potrzebne. Jednakże, podczas ich trwania mięśnie przestają być odpowiednio rozgrzane. Kurs masażu pozwoli nam nauczyć się wykonywania masażu, który w takiej sytuacji umożliwi nam zachowanie rozgrzania mięśni oraz usunięcia bólu mięśni.

Masaż sportowy tylko dla profesjonalistów

Zdecydowanie, jeśli nie chcemy zaszkodzić sobie czy też innym, powinniśmy wykonywać masaż sportowy tylko jeżeli mamy ukończony już kurs masażu. W przeciwnym razie, nie tylko nasz masaż nie będzie pomocny, lecz również może być szkodliwy dla zdrowia.

Masaż erotyczny

Ciekawą opcją wydaje się być również kurs masażu erotycznego. Wielu ludziom wydaje się, iż potrafią wykonywać masaż erotyczny bez żadnej nauki. Okazuje się jednak, iż tak na prawdę jest to masaż jak każdy inny, dlatego nauka jest konieczna.

Kurs masażu erotycznego sprawi, że będziemy w stanie swojemu partnerowi lub partnerce sprawić wiele przyjemności. Ponadto, masaż erotyczny okazuje się skuteczny w redukcji niepotrzebnych napięć.

Wiele osób uważa, iż masaż tak na prawdę może wykonywać każdy. Po części jest to prawda, gdyż każdy może nauczyć się wykonywania różnych masaży, jednakże osoby bez ukończonego kursu masażu nie powinny się zabierać za masowanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij