catering sportowy poznań

Czy dieta może wpływać na wyniki sportowe? Tylko fakty, zero mitów

Czy dieta może wpływać na wyniki sportowe? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta i oczywiście brzmi: „tak”. Poznajcie więc tylko fakty i zero mitów na ten temat.

Co jeść, by być szybszym?

Cóż, zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa i to dla każdego z nas. A jeżeli dodatkowo ćwiczycie jakiś sport i to niezależnie czy zawodowo, czy amatorsko, to musicie pamiętać o specjalnej diecie, czyli dedykowanej właśnie sportowcom. Otóż dzięki temu Wasze wyniki mogą się poprawić, co oznacza, że możecie być zarówno szybsi, jak i zwinniejsi. A więc, aby zwiększyć swoje możliwości na samym początku musicie zadbać o właściwą masę ciała, przy czym niewskazany jest zarówno nadmiar kilogramów, jak i niedobór. Dieta powinna być więc bogata w białko pochodzące z chudego mięsa, ryb czy pieczywa bądź innych produktów zbożowych. Pamiętajcie, że także na diecie wegetariańskiej czy wegańskiej można zwiększyć swoją szybkość i poprawić parametry wydolnościowe, ale wtedy musicie spożywać odpowiednią ilość białka roślinnego. Tutaj mamy dla Was radę, a dokładnie przed treningiem głównym wykonajcie jeszcze rozgrzewkę i na około godzinę przez aktywnością wypijcie napój witaminowy, ale tutaj musicie też wiedzieć, że żołądek nie może być zbyt przepełniony.

Dieta, a przyrost zdrowej masy mięśniowej

catering sportowy poznań

Wielu mężczyzn marzy o rozbudowanej masie mięśniowej, ale jednak wiele osób zapomina, że aby to osiągnąć trzeba regularnie i intensywnie ćwiczyć, ale i właściwie się odżywiać. Przy czym zbyt rozbudowana masa mięśniowa może negatywnie wpływać na Waszą szybkość czy wytrzymałość, zatem z tą masą nie ma co przesadzać. Jeżeli będziecie zdrowo się odżywiać, a przy tym stawiać na trening, to efekty zobaczycie już po kilku miesiącach. Z kolei jeżeli Wasz trening nastawiony jest tylko i wyłącznie na ćwiczenia siłowe i zwiększenie masy mięśniowej, to musicie pamiętać o zwiększeniu ilości spożywanego białka. Wiele osób stosuje także różne suplementy diety. O ile są to koncentraty białkowe pochodzenia naturalnego czy aminokwasy protogenne, to jest to nawet wskazane, ale absolutnie zabronione są wszelkiego rodzaju anaboliki czy sterydy, które mogą spowodować szereg chorób, a nawet śmierć.

Zdrowa dieta kluczem do sukcesu

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że zdrowa dieta to podstawa dla każdego sportowca. Ale zdrowe odżywianie się wymaga też pewnych wyrzeczeń, a mianowicie nie można zanadto się objadać, a przy tym trzeba jeść regularnie i często. Cóż, przygotowywanie posiłków może nastręczać problemów, szczególnie jeżeli poza uprawianiem sportu normalnie pracujecie. Ale i wtedy nie musicie wcale rezygnować ani ze sportu, ani ze zdrowego stylu życia. Wystarczy tylko wybrać catering sportowy. W Poznaniu działa firma Diety Treningowe, którą możemy Wam polecić. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni.

O czym każdy sportowiec powinien pamiętać?

Trening, ale i wypoczynek są niezbędne dla każdego sportowca, ale i każdej osoby, która chce żyć zdrowo. Jednak swoje parametry wytrzymałościowe, ale i szybkościowe można też ulepszyć poprzez zapobieganie niedoborom. Niestety intensywne treningi mogą sprzyjać kontuzjom, a przez to znowu kondycja stanie się gorsza, a wytrzymałość mniejsza, dlatego też należy podjąć wszelkie działania, dzięki którym zmniejszy się ryzyko kontuzji. A można tego dokonać właśnie poprzez właściwą podaż składników odżywczych. Pamiętajcie, że jeżeli spożywacie za mało zdrowych tłuszczów, ale i witaminy D czy też wapnia, to ryzyko kontuzji wzrasta bardzo szybko. Ale sama suplementacja tutaj nie wystarczy, otóż tylko poprzez zbilansowaną, zdrową dietę opartą na wysokiej jakości produktach można ustrzec się kontuzji. Nie można także zapominać o właściwym nawodnieniu organizmu, ale jednocześnie trzeba unikać przewodnienia, gdyż jego konsekwencje są bardzo poważne, wszak może dojść do obniżenia sodu w osoczu krwi, czyli hiponatremii, a także do hiperwolemii. A więc umiar i wiedza są tutaj niezbędne.

Dieta wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł. Owszem żadna dieta nie wyleczy z depresji, ale jednak właściwie zbilansowana zmniejsza prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Niezależnie czy jesteście sportowcami, czy nie, pamiętajcie, aby zdrowo się odżywiać, ale i robić coś nie tylko dla ciała, lecz także dla ducha, czyli zdrowia psychicznego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij