Co zrobić gdy nadmiernie się pocimy

Nadmierne pocenie się to nie tylko nieprzyjemny zapach, to również sygnał, że coś złego dzieje się z naszym organizmem. W wielu przypadkach nadmierna potliwość uznawana jest za stan chorobowy, z którym nie ma żartów. Nadmierne pocenie dotyczy zazwyczaj jednego czy dwóch obszarów na naszym ciele. Nadmierna potliwość występuje przy stopach lub okolicach pach, podczas gdy całe ciało jest suche.

Nadmierne pocenie się jest bardzo kłopotliwe dla człowieka, ponieważ koszula czy też inne ubranie bardzo często robi się szybko wilgotne. Oprócz tego pojawia się bardzo nieprzyjemny, utrzymujący się w powietrzu zapach, który jest wyczuwalny przez innych ludzi. Sama wilgotność ubrania powoduje poważny dyskomfort i zakłopotanie, zwłaszcza jeśli wykonujemy codzienne prace. Oczywiście przy tak dużej potliwości ciała o wiele łatwiej rozwijają się bakterie oraz inne infekcje.

Problemy ze skutecznym leczeniem

Leczenie takiego stanu chorobowego nie jest łatwym zadaniem, dlatego musimy być bardzo cierpliwi, po to, aby poradzić sobie z taką nieprzyjemną dolegliwością. W przypadku osób chorych istnieje możliwość wykonania zabiegów medycznych, które pozwalają przynajmniej w pewnym stopniu ograniczyć potliwość. Leczenie nigdy nie jest proste, nawet dla dobrego lekarza, ale można to zrobić przy użyciu jonoforezy lub iniekcji toksyny botulinowej. Jeśli chodzi o leczenie miejscowe, to najlepszym rozwiązaniem wydają się leki przeciw cholinergiczne, kwas borowy i inne podobne środki w odpowiednim stężeniu roztworu.

Oczywiście celem działania takich leków, jest odpowiednia blokada gruczołów potowych, jednak nadmierne stosowanie takich środków, może doprowadzić do alergii lub podrażnień skóry, które utrzymują się stosunkowo krótkotrwale. Jeśli istnieje możliwość, to powinniśmy skorzystać z aldehydów, ale nadają się one tylko do leczenia nadpobudliwości rąk i nóg. W przypadku pach taka kuracja będzie niewystarczająca, więc w takich przypadkach musi zastosować chlorek glinu w formie żelu. Niestety nawet tego typu środki, mogą spowodować skutki uboczne, ale sama forma leczenia jest bardzo skuteczna. Tego typu leki są dostępne nie tylko w formie roztworów, ale i tabletek, które łatwo połknąć. Oczywiście substancje, są odpowiednio sprawdzone, po to, aby ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, było jak najmniejsze.

Zabieg wpływający na blokadę gruczołów

Jonoforeza jest nieco innym zabiegiem polegającym na przepuszczenie minimalnej dawki prądu stałego przez ludzką skórę. Zabieg tak naprawdę, nie jest szczególnie nieprzyjemny, ponieważ jest to jedynie mrowienie. Chodzi o bezpośrednią blokadę gruczołów potowych, a sam zabieg nam to umożliwia.

Całość nie trwa długo, dzięki czemu osoba poddająca się zabiegowi może być pewna, że pozwoli to zmniejszyć potliwość przynajmniej o 50 procent. Nad potliwość to bardzo poważny problem społeczny, ponieważ osoby chorujące na tego typu dolegliwości, bardzo często nie chcą wychodzić z domów zapach oraz brak możliwości zapanowania nad nim sprawia, że ludzie czują się o wiele gorsi od innych.

Musimy nauczyć się żyć z chorobą

Trzeba pamiętać, że z chorobą musimy walczyć, ponieważ tylko w taki sposób człowiek może zacząć na nowo funkcjonować w społeczeństwie. Nadmierne pocenie się to choroba i właśnie tak, należy traktować ten stan.

 

Tylko wizyta u lekarza i rozpoczęcie właściwego leczenia, są w stanie pozwolić na zmianę tej sytuacji, nie należy się bać, trzeba zrobić wszystko, aby ograniczyć pocenie się w ciągu dnia. Tylko po odpowiednich zabiegach, osoby chorujące na nadmierną potliwość, są w stanie wygrać z tą chorobą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij