Co to jest petting?

Co to jest petting? Petting jest jedną z form aktywności seksualnej u ludzi. Pettingiem określa się wszelkie kontakty seksualne bez wprowadzania członka do pochwy, odbytu albo ust.

Petting – urozmaicenie seksu

Często petting jest formą urozmaicenia życia seksualnego. Są to mocno zaawansowane pieszczoty narządów płciowych albo innych stref erotycznych, mają one na celu doprowadzenie partnera do orgazmu. Często petting ma miejsce u ludzi pomiędzy fazą masturbacji a rozpoczęciem życia płciowego. Pozwala człowiekowi łagodnie wejść we współżycie przez poznanie swojego ciała, ciała partnera oraz reakcji na różne bodźce czy zachowania.

Petting jako forma zabezpieczenie przed ciążą?

Uprawianie pettingu uniemożliwia zajście w niechcianą ciążę, dlatego jest często wybierany przez młode pary przed rozpoczęciem współżycia. Mocne pieszczoty są zalecane przez seksuologów przed rozpoczęciem pełnego współżycia, aby przyzwyczaić się do ciała swojego oraz partnera. Podczas pettingu kobieta nie traci dziewictwa co jest dużym plusem dla ludzi o skrajnych poglądach. Ta forma pieszczot jest wybierana także przez osoby o dużym stażu w związku. Głównym czynnikiem wyboru tej formy zaspokajania seksualnego jest strach przed zajściem w ciążę, różnego rodzaju choroby, albo różnice anatomiczne u partnerów.

Petting pozwala poznać partnera

Petting jest jednak formą zachowania seksualnego. Potrzeba do niego dojrzałości i odpowiedzialności. Jednym słowem na to też trzeba być gotowym. Ta forma pieszczot pozwala otworzyć się w pełni na partnera i pomaga zaakceptować swoje ciało. Młodzi ludzie często zastanawiają się od czego zacząć. Istnieje wiele form Pettingu, używa się do tego głównie dłoni, ust i języka. Na pierwszy rzut oka jest to dość proste, jednak nie tak łatwo doprowadzić kogoś do orgazmu. Trzeba wiedzieć jakie miejsca powinno się stymulować aby doprowadzić do zaspokojenia. Trzeba „nauczyć się” partnera ponieważ na każdego działają inne czynniki. Nie każdy mówi o tym wprost, u większości osób trzeba samemu dojść do niektórych wniosków.

Petting = dotyk

W pettingu główną rolę odgrywa jak się nie trudno domyślić dotyk. Nie trzeba od razu stymulować nagiego ciała, powinno się zacząć od delikatniejszych form pieszczot aby zbudować poczucie bezpieczeństwa, co jest najważniejsze w bliskości, nie wolno o tym zapominać. Jeśli miałbym poradzić od czego zacząć, powiedziałbym o skupieniu się na delikatnym dotyku ramion, karku oraz całowaniu szyi. Są to bardzo wrażliwe strefy, do tego pieszczenie ich daje poczucie, że partner nie chce od razu iść w dół, zaczynać od tego, czego chcą wszyscy. Moim zdaniem nic nie rozpala kobiet tak mocno, jak poczucie, że facet nie dąży tylko do jednego. Że chce dać bezpieczeństwo i miłość, przyjemności są tylko dodatkiem. Nie jest to łatwe, ale uważam, że warto spróbować przez tę sferę przekazać swoje oddanie i uczucia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij