Włosy Clip-In a Tape-In – czym się różnią?

Włosy Clip-In a Tape-In – czym się różnią?

Dzisiaj istnieje wiele metod na szybkie przedłużenie i zagęszczenie włosów. Wystarczy odwiedzić sklep z włosami lub odwiedzić salon fryzjerski, który się zajmuje także takimi usługami. Można dokupić osobno gotowe fryzury możliwe do przyczepienia, jednak znacznie bardziej popularne są dwie metody długotrwałego przedłużania włosów – Clip-In oraz Tape-In. Nieco się one od siebie różnią jednak obie są często spotykane. Ich zaletą jest krótki czas przedłużania włosów oraz możliwość długiego stosowania.

Włosy Clip-In – na czym to polega?

Przedłużanie włosów metodą Clip-In to nowoczesna metoda, dzięki której w ciągu kilku minut można osiągnąć znakomite efekty. Dłuższe i gęstsze włosy zapewnią dobrze zaciśnięte klipsy. Najbardziej cenione w tej metodzie jest to, że nie stosuje się kleju. Przy użyciu metod z tym dodatkiem niestety narażało włosy na łamanie się i wypadanie. Są one po prostu niebezpieczne a metoda Clip-In jest całkowicie nieinwazyjna. Doczepiane włosy są naturalne, choć martwe. Dzięki łatwo zakładanym klipsom można dowolnie włosy odczepiać i ponownie doczepić. Włosy do przedłużania nie mają najmniejszego negatywnego wpływu na naturalne włosy osoby, która je doczepia. Są to zwykłe, naturalne (tylko, że martwe) włosy na taśmie, które umożliwiają przedłużyć włosy lub wykonać specjalną fryzurę na jeden wieczór. Co ważne, to fakt, że wiele metod przedłużania włosów musi wykonywać profesjonalista – jeśli zostaną one źle zrobione, istnieje ryzyko uszkodzenia włosów lub ich wyrwania. Włosy Clip-In są zaś całkowicie bezpieczne i założyć je może każdy a w razie nie najlepszego ich dopasowania wystarczy klips odczepić i spróbować założyć jeszcze raz. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna.

Włosy Tape-In – kolejna metoda przedłużania i zagęszczania włosów

Włosy Tape-In to zupełne inna metoda niż Cip-In, ponieważ jest ona wykonywana „na stałe”. Aby założyć doczepione włosy należy udać się do salonu fryzjerskiego lub do profesjonalnej, wykwalifikowanej osoby. Jest to także metoda zwana kanapkową. Na czym polega? Zakłada się włosy i przez około 4-8 tygodni po prostu się o nich zapomina. Dopiero potem, z powodu rośnięcia naturalnych włosów, należy włosy na taśmie podciągnąć. Włosy Tape-In posiadają wymienne paski, dzięki czemu można ich naprzemiennie używać np. z włosami Clip-In. Takie różnorodne stosowanie dwóch metod jest polecane także z powodu „przemęczenia” włosów po metodzie kanapkowej. Jaki sklep z włosami najlepiej wybrać? Jakie włosy kupić? Są to trudne pytania, a wszystko zależy od dostępnych funduszy. Najłatwiej będzie odwiedzić profesjonalistę i poprosić o radę lub zajrzeć do sklepów internetowych. Najtańsze są włosy indyjskie i to je najczęściej można znaleźć w sklepach. Ich koszt to około 200-300 złotych, jeszcze zależy od długości. Włosy europejskie to już koszt powyżej 1000 złotych.

Różnica w metodach Tape-In i Clip-In

Podstawową różnicą jest oczywiście długość stosowania. O ile Clip-In jest typowo metodą jednorazową – zakłada się to raz, układa fryzurę na wieczór lub przedłuża włosy na jeden dzień, o tyle Tape-In to przedłużanie i zagęszczanie włosów na dłuższą metę. Zależnie od tego jak szybko włosy rosną, to po okresie około 4-8 tygodni będzie potrzeba podciągnięcia taśmy z włosami trochę wyżej. Kolejną różnicą jest sposób zakładania. Clip-In można samodzielnie założyć dzięki klipsom i jest to całkowicie bezpieczne, zaś Tape-In to dość trudny zabieg i musi zostać wykonany przez profesjonalistę. O ile przy metodzie Clip-In błędy wchodzą w grę i nic się nie stanie, jest to metoda, która nie zniszczy w żaden sposób włosów, o tyle pomyłka przy włosach Tape-In może oznaczać spore uszkodzenia włosa – dlatego tak ważne jest aby włosy na taśmie Tape-In zakładał profesjonalista. Obie te metody jednak są znakomite jeśli chodzi o sztuczne przedłużanie i zagęszczanie włosów. Nie każda osoba ma wymarzone włosy i te dwie metody umożliwiają utworzenie jednodniowej fryzury lub takiej na czas troszeczkę dłuższy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij