Jak używać rozświetlacza? Czy jest wskazany do każdego typu cery?

Rozświetlacz to kosmetyk, którego celem jest rozświetlenie twarzy. Wówczas zyskuje ona blasku i promienności, a dzięki temu staje się świeża i odmłodzona. Poznaj więcej zalet rozświetlacza do twarzy, dowiedz się jak go używać i czy jest wskazany do każdego typu cery!

Rozświetlacz – kosmetyk wielofunkcyjny

Jeszcze do niedawna rozświetlanie twarzy przy pomocy rozświetlacza było sztuką i trikiem makijażowym znanym profesjonalnym wizażystom. Z czasem firmy kosmetyczne zaczęły produkować rozświetlacze, dzięki czemu mamy swobodny dostęp do tego kosmetyku. Jego stosowanie warto włączyć do wykonania codziennego makijażu, ponieważ wnosi on wiele zalet i korzyści. Przede wszystkim nadaje skórze blasku, promienności i świeżości. Ukrywa zmęczenie i oznaki nieprzespanej nocy, a dodatkowo odmładza skórę. Rozświetlacz to produkt, który sprawdzi się zarówno w dziennym makijażu, jak i tym wieczorowym. Wzbogaca on bowiem każdy make-up. Co ciekawe jego aplikacja jest bardzo prosta, nie wymaga profesjonalnych umiejętności, ale dobrego rozświetlacza i akcesoriów do jego nałożenia.

Jak stosować rozświetlacz do twarzy?

Zalety, jakie rozświetlacz wnosi do makijażu, uzyskasz tylko wówczas, gdy prawidłowo go zaaplikujesz. Pamiętaj zatem, że jest to produkt, którego nie nakłada się na całą twarz, ale wyłącznie na jej strategiczne części. W tym przypadku są to przede wszystkim szczyty kości policzkowych oraz centralna część twarzy – czoło, nos, łuk Kupidyna oraz broda. Aplikując rozświetlacz w ten sposób, nadasz twarzy symetryczne kształty i idealne rysy. Pamiętaj tylko, że rozświetlacz może występować w formie płynnej, jak i stałej. W zależności od tej formuły należy go nieco inaczej nakładać. Miejsca, w których powinien się znaleźć są zawsze takie same, jednak sposób aplikacji trochę się różni.

  • Decydując się na rozświetlacz w kamieniu, nakładaj go jako ostatni kosmetyk. Najpierw nałóż podkład i korektor, całość utrwal pudrem matującym i dopiero na sam koniec muśnij policzki i centralną część twarzy rozświetlaczem. Dzięki temu, błysk na skórze będzie widoczny i niczym nie zasłonięty. Oczywiście nie oznacza to, że nie utrwalony rozświetlacz szybko się wytrze. Sięgając po dobre rozświetlacze w kompakcie, możesz mieć pewność, że efekt blasku będzie długotrwały i intensywny. Przykładem dobrego kosmetyku jest Rozświetlacz True Match Highlight L’Oréal Pris.
  • Jeśli zaś zdecydujesz się na rozświetlacz w płynie, pamiętaj, że jego aplikacja jest nieco inna. Nie zmienia to jednak faktu, że kosmetyk należy nanieść na te same partie twarzy, co w przypadku tego prasowanego. Z tym, że rozświetlacz w formie płynnej najlepiej zaaplikować palcami na podkład i później niczym go nie utrwalać. Co istotne nie należy także nakładać go na puder matujący. W każdym z przypadków na twarzy mogą powstać nieestetyczne plamy.

Czy rozświetlacz to kosmetyk dla każdego?

Rozświetlacz to produkt, który bez wątpienia warto włączyć do codziennego makijażu. Korzyści, jakie wnosi są uzupełnieniem make-upu, a także wzbogacają go i czynią profesjonalnym. Niestety rozświetlanie twarzy nie sprawdzi się u każdego. Osoby ze skórą tłustą lub mieszaną oraz problematyczną i trądzikową, powinny unikać rozświetlania, zwłaszcza w strefie T (czoło, nos, broda). Świecenie i błyszczenie tej części twarzy w połączeniu z błyszczącymi drobinkami rozświetlacza nie będą wyglądać estetycznie. Z kolei w przypadku skóry suchej, rozświetlanie jest jak najbardziej wskazane, a najlepiej sprawdzą się przy tym rozświetlacze w płynie, które nie spotęgują przesuszenia skóry.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij