Walizki z materiału - lekkość i komfort podróży

Walizki z materiału – lekkość i komfort podróży

Zbliżają się wakacje. To czas, w którym wielu z nas planuje wypad nad morze, w góry lub za granicę. Radość z nadchodzącego urlopu może nam popsuć konieczność dźwigania bagaży. Największą popularnością cieszą się obecnie walizki z tworzywa. A gdyby tak zastąpić je walizką materiałową? Jest ona dużo lżejsza, co ma istotne znaczenie w czasie odprawy na lotnisku, oraz daje się łatwiej przechowywać. Poznaj inne zalety walizek materiałowych. 

1. Walizki materiałowe – konstrukcja

2. Duże i średnie walizki podróżne

3. Walizka podróżna z materiału – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Walizki materiałowe – konstrukcja

Walizki podróżne wykonane z materiału, są o wiele wygodniejsze niż poliwęglanowe i polipropylenowe. Wiele walizek materiałowych, wykonana jest z poliestru, nylonu i włókien syntetycznych Niektóre z nich pod tkaniną zewnętrzną, mają warstwę gąbki, która zabezpiecza je przed urazami mechanicznymi. Walizki materiałowe są dużo lżejsze od swoich „kuzynek” z poliwęglanu. Są też dużo bardziej elastyczne. Daje to możliwość zapakowanie większej ilości przedmiotów. Walizka poliwęglanowa takiej możliwości nie daje, choćby podróżny upychał w niej swoje rzeczy kolanem. Przeładowana,  nie zamknie się i może się otworzyć w trakcie podróży. Lekka walizka materiałowa, daje większą możliwość. Włókna, z których jest wykonane dość łatwo się rozciągają, co pozwala zapakować większą ilość rzeczy. Niektóre walizki podróżne są pokryte specjalnym impregnatem, chroniącym je przed wilgocią. W środku, miękka walizka podróżna wyłożona przyjemnym w dotyku materiałem i zaopatrzona w specjalne pasy, podtrzymujące zawartość.

Duże i średnie walizki podróżne

Niektórzy producenci walizek materiałowych, proponują całe ich „rodziny”? W ich skład wchodzą duże walizki podróżne, walizki średnie, oraz małe walizki kabinowe, dzięki czemu podróż samolotem stanie się bardziej komfortowa. Jeśli planujemy krótka podróż, wystarczy mała walizka kabinowa. W ten sposób unikniemy dodatkowej opłaty za bagaż. Wystarczy zapakować do niej dwa lub trzy zestawy ubrań, bieliznę i kosmetyki. Średnia walizka, to dobre rozwiązanie dla dzieci czy rodzeństwa. Ubrania dzieci i młodzieży zabierają o wiele mniej miejsca niż garderoba dorosłych. Jeśli wybieramy się w długą podróż, najlepiej wybrać dużą walizkę, uważając przy tym, aby nie była większa, niż zezwalają na to przepisy linii lotniczych. W czasie podróży, musimy być przygotowani na wszystko, a zwłaszcza na zmieniające się warunki pogodowe. Walizka materiałowa, ze względu na swoją elastyczność, pozwoli zapakować jak największą ilość potrzebnych rzeczy i możliwość poszerzenia jej objętości. Pamiętajmy jednak, że każda linia lotnicza ma swoje wewnętrzne przepisy, dotyczące wagi bagażu. Jeśli okaże się, że nasza walizka jest za ciężka, trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę za nadbagaż.

Walizka podróżna z materiału – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kolorystyka. Modele wykonane są w różnych kolorach, co może ułatwiać identyfikację naszej walizki, w czasie zwrotu bagaży na lotnisku. Ale nie kolor jest tutaj najważniejszy. O wiele bardziej istotny jest komfort użytkowania. Dlatego wybierając walizkę z tkaniny, sprawdźmy materiał wykonania. Najlepiej, gdy w środku znajduje się gąbka, chroniącą przed urazami mechanicznymi. Zapytajmy sprzedawcę o rodzaje tkanin oraz o to, czy są wytrzymałe na rozdarcia. Walizki materiałowe powinny być lekkie, tak aby po zapakowaniu zawartości, nie sprawiały trudności z przenoszeniem. Nowoczesne walizki, obowiązkowo powinny być wyposażone w obrotowe kółka, składaną rączkę, która ułatwia prowadzenie ich w oczekiwaniu na odprawę. Im więcej kółek, tym lepiej. Układ jezdny niektórych modeli ma aż pięć kółek. Dzięki temu prowadzenie walizki jest niemal niewyczuwalne. Dobrze, jeśli walizka w środku ma dodatkowe kieszenie, pozwalające zapakować np. kosmetyki i inne drobne przedmioty. Walizka podróżna musi mieć również zewnętrzne kieszenie, w których umieścimy dokumenty podróży np. bilety czy zaświadczenia o szczepieniach. Bardzo istotną rzeczą jest także odpowiednie zabezpieczenie walizki przed złodziejami. Pamiętajmy, że walizkę materiałową łatwiej przeciąć i wyjąc z niej zawartość. Dlatego, niektórzy turyści mają zwyczaj owijania swojego bagażu folią spożywczą. Z usługi zabezpieczenia folią można skorzystać również na lotnisku, ale pociąga to za sobą dodatkowe koszty. Najlepiej dokupić zamek TSA. Jest to niewielkie urządzenie, które po zamknięciu walizki umieszczamy między dwoma zamkami błyskawicznymi. TSA zamykany jest na trzycyfrowy szyfr, Najlepiej nie zapisywać go nigdzie, ale zapamiętać, ponieważ kartka z szyfrem może dostać się w niepowołane ręce. Bagaż zabezpieczony zamkiem Tsa można nawet na chwile zostawić na lotnisku bez opieki. Nie ma obawy, że dostanie się do naszego bagażu osoba, która podrzuci nam jakiś przedmiot, którego nie wolno przewozić. Zamek TSA jest skuteczna alternatywą dla tradycyjnych, małych kłódek walizkowych, których otwarcie jest bardzo proste. Przy zakupach ważne jest jednak to, aby walizka materiałowa miała wysoką jakość wykonania i odpowiedni rozmiar. Materiał powinien być łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ walizki z materiału łatwiej ulegają zabrudzeniom, niż te z poliwęglanu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij