Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni od kobiet różnią się bardzo, nie tylko w pojmowaniu świata, ale też pojmowaniu mody. Zatem można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia ze swoistą wojną płci. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak wygląda stylowy mężczyzna oczami kobiet, a jak panowie pojmują słowo styl.

Drwal, nie metroseksualny facet

Jak wiecie w świecie show biznesu lansowane są różne modele urody. Czasami wręcz w sposób nachalny odbiorcom próbuje się wmówić, że np. metroseksualni mężczyźni są najprzystojniejsi, choć i tak większość kobiet uważa inaczej. Otóż drodzy panowie, panie lubią męskich facetów, którzy nie siedzą 2 godziny w łazience, układając fryzurę. Według kobiet facet ma być zadbany, ale nie “wylaszczony”, a więc nie powinien się malować, układać godzinami włosów i zachowywać się jak koleżanka. My lubimy drwali, silnych, męskich, mocnych i ze średnim wyczuciem stylu. W końcu wtedy możemy ich krytykować i pouczać. Ale tak na poważnie, jasne, że mężczyzna może o siebie dbać, ale nie może dbać bardziej niż kobieta i facet bojący się pająków nie jest dla nas wystarczająco męski, ale facet przytulający się z psem i śpiący z nim w łóżku już tak.

Gdy szczegóły mają znaczenie

Kwestia wyglądu i urody to rzecz względna, bo czasami faceci, którzy nie są idealnie kręcą nas najbardziej. Zatem nie musicie być wystylizowani, a co gorsza z kwasem hialuronowym w ustach czy policzkach. Zdecydowanie lepiej, gdy macie gruby zarost, mocne brwi i przenikliwe spojrzenie. Jeżeli zaś chodzi o styl, to jesteśmy przeczulone na pewne aspekty. Otóż nie lubimy białych spodni. To my jesteśmy płcią piękną i chcemy słuchać komplementów codziennie, choć bardzo ważne jest to jak się ubieracie. Ale nie musicie nosić spodni 7/8 i mokasyn, choć możecie. Ważne abyście nie ubierali skarpetek do sandałów. Musimy jeszcze chwilę poświęcić portfelom męskim slim. A więc dużym i wystającym mówimy nie, podobnie jak tym z poliestru oraz na łańcuszku. Zatem, co wybrać? Odpowiedź jest tylko jedna, czyli model slim. Portfel męski tego typu i tak większość z Was otrzyma w prezencie na urodziny czy bez okazji.

A co sądzą panowie?

O tym, jak faceci pojmują atrakcyjność i styl można by napisać całe eseje, wszak ile facetów, tyle zdań. Ale najczęściej możemy podzielić ich na dwie grupy, a więc nie dbających o to w co się ubierają i mających pojęcie o modzie niczym o kopaniu kawałka skóry nazywanego piłką nożną, choć może to nie najtrafniejsze porównanie. Z kolei druga grupa jest aż za nadto zadbana, a więc używa multum kremów, ale pamiętajcie, że jeżeli stawiacie na medycynę estetyczną i chcecie być żywym kenem, to raczej nie będziecie mieć wiele adoratorek. Są jeszcze faceci po środku, czyli nonszalancko zadbani, tacy mężczyźni z sąsiedztwa. Są panowie, którzy nie lubią zbyt obcisłych spodni, ale są i tacy, którzy z upodobaniem noszą za małe. A więc naszym kobiecym zdaniem, jeżeli chcecie, możecie o siebie dbać, ale jeżeli spędzacie za dużo czasu w klinice chirurgi plastycznej, to lepiej szukajcie kobiety, która także lubi tak spędzać wolny czas.

A jakie kobiety lubią faceci?

Wbrew temu za kim panowie czasem się odwracają, to jednak zazwyczaj na partnerkę życiową wybierają ustatkowaną kobietę. Żaden facet nie przyzna, że podoba mu się kobieta w koronkowych kozakach, mini i gorsecie. Takie „faszyn from Raszyn” jest tylko niezłym stereotypem. Ponadto warto poruszyć jeszcze kwestie makijażu, a więc panowie nie lubią “tapet”, lecz preferują naturalne kobiety, bez makijażu (czyli z makijażem, ale typu make up no make up). Pytając też kolegów dowiedziałyśmy się, że nie preferują rzęs typu Hollywood, choć przyznamy, że to dla nas zaskoczenie. Za to lubią panie w dopasowanych spodniach i koszulce, które podkreślają sylwetkę, ale nie są zbyt wyzywające, a więc lubią dziewczyny z sąsiedztwa.

Wbrew pozorom modowa wojna płci zakończyła się tym, że okazało się, iż zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią osoby przeciwnej płci zadbane, ale nie przesadnie. Można też dojść do wniosku, że nadmiar makijażu nie jest pociągający, tak jak korzystanie z usług chirurgii plastycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ