Pralnia chemiczna: czy bezpieczna dla ubrania?

Dzisiaj wiele różnego rodzaju kreacji jest noszonych na co dzień, zwłaszcza jeśli mamy taką możliwość. Należy pamiętać, że bardzo często są to ubrania drogie, dlatego nasza nieostrożność może sprawić, że bardzo szybko zabrudzimy nasze ulubione ubranie i tradycyjne pranie nie będzie w stanie usunąć problemu.

Zdarzają się przypadki gdzie pralki o stosunkowo niskiej mocy, nie są w żaden sposób przystosowane do usuwania tak trudnych i niebezpiecznych dla ubrania zabrudzeń. W takich wypadkach trzeba zdecydować się na skorzystanie z pralni chemicznej, ponieważ to najlepsze tego typu rozwiązanie.

Salony mody a pralnie chemiczne

Wiele osób zapomina, że nie wszystkie kreacje występujące na salonach mody można prać w zwykłej wodzie. Jeśli ubranie wykonane jest z bawełny, jedwabiu czy też jakieś innej kosztownej tkaniny, to z pewnością pranie tradycyjne bardzo szybko zniszczyłoby tego typu materiał. Pracownicy pralni chemicznej korzystają z różnego rodzaju pralek, które są dostosowane w pełni do usuwania plam z określonego rodzaju tkaniny. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ tylko w taki sposób rzeczywiście można coś naprawdę zyskać. Zwykle informacje na temat prania znajdują się na metce w poszczególnym ubrania pod warunkiem, że nie jest to ubranie zakupione w drugim obiegu z tak zwanych second-handów.

Na szczęście dla pralni chemicznej rozpoznanie materiału to nie problem, ponieważ w tego typu miejscach pracują osoby doświadczone, znające się na różnego rodzaju tkaninach. Najważniejszym elementem działania jest rozpoznanie danego typu tkaniny i dopiero powzięcie określonych kroków w celu przygotowania ubrania, do samego procesu prania. Oczywiście chodzi o jak najlepszą konserwację, a nie każde ubranie posiada dużą wytrzymałość włókien, przez co trzeba dopasować temperaturę samego prania, po to, aby cały proces był w jak największym stopniu dostosowany.

Weryfikacja

Cały proces jest poddany określonej weryfikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ z pralni chemicznej bardzo często korzystają światowe domy mody, a to oznacza, że do prania chemicznego przeznaczone są stosunkowo drogie kolekcje ubrań, od znanych projektantów mody, to właśnie dlatego wymaga się dużej odpowiedzialności. Po zakończeniu prania chemicznego osoby zajmujące się weryfikacją zwracają uwagę na to, czy zabrudzenia znikły, a także czy nie pojawiły się jakieś drobne otarcie, czy uszkodzenia znajdujące się na samym ubraniu.

Jeśli wszystko jest w należytym porządku, to ostatecznie odzież dostaje specjalny numerek, dzięki czemu o wiele łatwiej ją wyszukać. Oznaczenia wykonywane są na specjalnym papierze, który nazywamy hydrofixem. Odpowiednie znakowanie jest skuteczne, ponieważ odpowiedni rodzaj papieru jest chroniony przed zniszczeniem, co daje możliwość szybkiego znalezienia określonej rzeczy. W praktyce każde ubranie musi być poddane procesowi czyszczenia chemicznego, ale nie w każdym wypadku sprawdza się to tak dobrze.

Agregaty chemiczne

W takich urządzeniach jak agregaty chemiczne dochodzi najczęściej do ostatniej fazy prania.

Do tak dużych automatów zwykle mieści się naprawdę sporo kilogramów różnych ubrań, ale najważniejsze powinny być one przeznaczone dla tego samego materiału. Agregaty chemiczne zajmują się praniem suchym, gdzie nie stosuje się wody a rozpuszczalnik czy też inną ciecz, która jest w stanie usunąć całkowicie zabrudzenia, jakie się pojawiły w danej chwili na tkaninie. Pranie tego typu nie potrzebuje dużej temperatury, przez co ubrania o wiele dłużej zachowują swoją jakość i świeżość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij