Jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie niezaprzeczalnie jest Nowa Zelandia – zachwycające krajobrazy i plenery będące jej fundamentem zachęcają wielu turystów do odbycia podróży w nowozelandzkie lokalizacje. Dodatkową atrakcją staje się możliwość ujrzenia w rzeczywistości pejzaży ujmowanych w sceneriach znanych i cenionych pozycji filmowych. Poniżej przedstawiono kilka miejsc w Nowej Zelandii, które z pewnością rozpoznawane są przez miłośników świata filmowego.

Nowa Zelandia w filmach Petera Jacksona

Pochodzący z Nowej Zelandii reżyser postanowił umiejscowić w niej ekranizację znanej powieści J.R.R. Tolkiena. Z tego względu najpopularniejszym filmem, który w całości został nakręcony w plenerach nowozelandzkich jest Władca Pierścieni. Wszystkie trzy części słynnej trylogii, jak również adaptacja książki pod tytułem “Hobbit” ukazują mistyczne krajobrazy Nowej Zelandii, które umożliwiły ujęcie wyjątkowego klimatu filmu i jego kluczowych scen.

Dla osób znających film wycieczka do Nowej Zelandii stanie się okazją na rozpoznawanie kinowych pejzaży i odnoszenie ich do rzeczywistego świata. Podobne doświadczenie może okazać się fascynującą przygodą dla miłośników filmu, jak również dla podróżników ceniących sobie zachwycające i w pełni naturalne krajobrazy przyrodnicze – Nowa Zelandia bogata jest bowiem w bujną roślinność, energetyczne wodospady oraz doliny i łąki pokryte czysto zielonymi trawami. Nie sposób nie wspomnieć o wulkanicznych pejzażach oraz błękitnych jeziorach – wydaje się więc, że kraj ten oferuje zestawienie najbardziej skrajnych połączeń krajobrazowych na świecie.

Kluczowe lokalizacje nowozelandzkie w filmie “Władca Pierścieni”

Nowa Zelandia oferuje mnogość miejsc, które cechują się nieskażonym cywilizacją pięknem natury. Wiele z nich wykorzystano w filmie, gdyż okazały się wyjątkowo trafne w odniesieniu do wymagań scenariusza – w oparciu o oryginalną powieść oraz wyobraźnię reżysera, który dodatkowo znał plenery Nowej Zelandii udało się skomponować efekt, zachwycający wielu widzów.

Wyspa Matamata stała się idealną do usytuowania w jej plenerach krainy Hobbitów – mnóstwo pagórków pokrytych soczystą zielenią traw skłoniły twórców filmu do stworzenia tam miejsca, w którym rozpoczynają się dzieje trylogii. Warto wspomnieć, że małe domki Hobbitów pozostały w wiosce po skończeniu realizacji scen jako atrakcja turystyczna.

Park Narodowy Fiordland znajduje kluczowe miejsce w filmach opartych na literackiej twórczości Tolkiena – zarówno w Hobbicie, jak i Władcy Pierścieni odegrał on ważną rolę. Z uwagi na pejzaże bogate w wodospady oraz fiordy, stał się tłem dla wielu scen ujętych we wspomnianych filmach.

Z kolei Park Regionalny Kaitoke stał się miejscem, w którym kręcono sceny w filmowym Rivendell – siedzibie elfów. Jest to wyjątkowo zielona okolica, obejmująca swym obszarem dziki i gęsty busz, miejscowo utkany rzekami oraz jeziorami. Odwiedzając park można poczuć energię elfich istot oraz poruszyć wyobraźnią, w celu swoistego poczucia klimatu tej krainy.

Odwiedzając Park Narodowy Tongariro bez wątpienia można zauważyć, że kręcono tam sceny związane z mrocznym królestwem Mordoru – brak roślinności oraz wulkaniczne pejzaże połączone są z krystalicznie czystymi jeziorami tworzą zaskakująco kontrastowe krajobrazy, nasuwające skojarzenia z rejonem ciemności przedstawionym w filmie.

Maleńka nowozelandzka wioska Glenorchy staje się kolejną propozycją, konieczną do odwiedzenia zarówno dla fanów Władcy Pierścieni, jak i turystów nie związanych z filmem – wydaje się bowiem, że widoki jakie oferuje ta mieścina są jednymi z najpiękniejszych w tym kraju.

Wycieczka do Nowej Zelandii nie tylko dla miłośników Tolkiena

Warto zaznaczyć, że Nowa Zelandia staje się wyjątkową propozycją w ofercie, jaką są wycieczki zagraniczne. Wspomniane powyżej miejsca to jedynie ułamek możliwych do zobaczenia pejzaży, z których większość nie została zniszczona przez ludzkie działania cywilizacyjne. Z tego powodu nowozelandzkie miasteczka oraz bezkresne plenery stanowią zachętę, która adresowana jest nie tylko do fanów kina – także dla osób preferujących spokojny wypoczynek na łonie natury, Nowa Zelandia okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Wakacje w Nowej Zelandii bez wątpienia staną się niezapomnianym przeżyciem, z uwagi na możliwość doświadczenia bliskości z pięknem naturalnego świata. Także obcowanie z mieszkańcami tych cudownych krain może okazać się wyjątkową przygodą – poznanie ich kultury, sposobu życia oraz obyczajów rozszerzy świadomość każdego turysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ