Nowa Zelandia – baśniowe krajobrazy uwiecznione w filmach

Jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie niezaprzeczalnie jest Nowa Zelandia – zachwycające krajobrazy i plenery będące jej fundamentem zachęcają wielu turystów do odbycia podróży w nowozelandzkie lokalizacje. Dodatkową atrakcją staje się możliwość ujrzenia w rzeczywistości pejzaży ujmowanych w sceneriach znanych i cenionych pozycji filmowych. Poniżej przedstawiono kilka miejsc w Nowej Zelandii, które z pewnością rozpoznawane są przez miłośników świata filmowego.

Nowa Zelandia w filmach Petera Jacksona

Pochodzący z Nowej Zelandii reżyser postanowił umiejscowić w niej ekranizację znanej powieści J.R.R. Tolkiena. Z tego względu najpopularniejszym filmem, który w całości został nakręcony w plenerach nowozelandzkich jest Władca Pierścieni. Wszystkie trzy części słynnej trylogii, jak również adaptacja książki pod tytułem „Hobbit” ukazują mistyczne krajobrazy Nowej Zelandii, które umożliwiły ujęcie wyjątkowego klimatu filmu i jego kluczowych scen.

Dla osób znających film wycieczka do Nowej Zelandii stanie się okazją na rozpoznawanie kinowych pejzaży i odnoszenie ich do rzeczywistego świata. Podobne doświadczenie może okazać się fascynującą przygodą dla miłośników filmu, jak również dla podróżników ceniących sobie zachwycające i w pełni naturalne krajobrazy przyrodnicze – Nowa Zelandia bogata jest bowiem w bujną roślinność, energetyczne wodospady oraz doliny i łąki pokryte czysto zielonymi trawami. Nie sposób nie wspomnieć o wulkanicznych pejzażach oraz błękitnych jeziorach – wydaje się więc, że kraj ten oferuje zestawienie najbardziej skrajnych połączeń krajobrazowych na świecie.

Kluczowe lokalizacje nowozelandzkie w filmie „Władca Pierścieni”

Nowa Zelandia oferuje mnogość miejsc, które cechują się nieskażonym cywilizacją pięknem natury. Wiele z nich wykorzystano w filmie, gdyż okazały się wyjątkowo trafne w odniesieniu do wymagań scenariusza – w oparciu o oryginalną powieść oraz wyobraźnię reżysera, który dodatkowo znał plenery Nowej Zelandii udało się skomponować efekt, zachwycający wielu widzów.

Wyspa Matamata stała się idealną do usytuowania w jej plenerach krainy Hobbitów – mnóstwo pagórków pokrytych soczystą zielenią traw skłoniły twórców filmu do stworzenia tam miejsca, w którym rozpoczynają się dzieje trylogii. Warto wspomnieć, że małe domki Hobbitów pozostały w wiosce po skończeniu realizacji scen jako atrakcja turystyczna.

Park Narodowy Fiordland znajduje kluczowe miejsce w filmach opartych na literackiej twórczości Tolkiena – zarówno w Hobbicie, jak i Władcy Pierścieni odegrał on ważną rolę. Z uwagi na pejzaże bogate w wodospady oraz fiordy, stał się tłem dla wielu scen ujętych we wspomnianych filmach.

Z kolei Park Regionalny Kaitoke stał się miejscem, w którym kręcono sceny w filmowym Rivendell – siedzibie elfów. Jest to wyjątkowo zielona okolica, obejmująca swym obszarem dziki i gęsty busz, miejscowo utkany rzekami oraz jeziorami. Odwiedzając park można poczuć energię elfich istot oraz poruszyć wyobraźnią, w celu swoistego poczucia klimatu tej krainy.

Odwiedzając Park Narodowy Tongariro bez wątpienia można zauważyć, że kręcono tam sceny związane z mrocznym królestwem Mordoru – brak roślinności oraz wulkaniczne pejzaże połączone są z krystalicznie czystymi jeziorami tworzą zaskakująco kontrastowe krajobrazy, nasuwające skojarzenia z rejonem ciemności przedstawionym w filmie.

Maleńka nowozelandzka wioska Glenorchy staje się kolejną propozycją, konieczną do odwiedzenia zarówno dla fanów Władcy Pierścieni, jak i turystów nie związanych z filmem – wydaje się bowiem, że widoki jakie oferuje ta mieścina są jednymi z najpiękniejszych w tym kraju.

Wycieczka do Nowej Zelandii nie tylko dla miłośników Tolkiena

Warto zaznaczyć, że Nowa Zelandia staje się wyjątkową propozycją w ofercie, jaką są wycieczki zagraniczne. Wspomniane powyżej miejsca to jedynie ułamek możliwych do zobaczenia pejzaży, z których większość nie została zniszczona przez ludzkie działania cywilizacyjne. Z tego powodu nowozelandzkie miasteczka oraz bezkresne plenery stanowią zachętę, która adresowana jest nie tylko do fanów kina – także dla osób preferujących spokojny wypoczynek na łonie natury, Nowa Zelandia okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Wakacje w Nowej Zelandii bez wątpienia staną się niezapomnianym przeżyciem, z uwagi na możliwość doświadczenia bliskości z pięknem naturalnego świata. Także obcowanie z mieszkańcami tych cudownych krain może okazać się wyjątkową przygodą – poznanie ich kultury, sposobu życia oraz obyczajów rozszerzy świadomość każdego turysty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij