Niezapomniane urodziny – scenariusze zabaw

Organizacja zabaw dla dzieci potrafi przyprawić niejednego dorosłego o ból głowy. Energia, która rozpiera najmłodszych, bywa przytłaczająca, zwłaszcza jeżeli w grupie przebywa kilku urwisów. Chcąc, aby dziecko i jego znajomi świetnie się bawili i zapamiętali imprezę urodzinową na długo, warto skorzystać z rozwiązań firmy zajmującej się profesjonalnie organizacją takich przedsięwzięć.

Artykuł powstał we współpracy z firmą X-action

Jej usługi mogą okazać się przydatne również podczas wesel, imprez rodzinnych, balów mikołajkowych, pikników czy festynów.

Organizacja imprez dla dzieci – przykładowe propozycje

Decydując się na wynajęcie profesjonalnej firmy, można spodziewać się, że animatorzy będą posiadali niezbędne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Adeptami tego fachu często zostają osoby z wykształceniem pedagogicznym bądź miłośnicy dzieci.

Posiadają oni umiejętność autentycznego zaangażowania się w zabawę z dziećmi oraz zaaranżowania ciekawego otoczenia (balony, serpentyny, girlandy czy inne dekoracje).

Z reguły w wyposażeniu tego typu firm znajdują się również kostiumy do wykorzystania przez dzieci. Możliwość przebrania się za Supermana, Batmana czy Pikachu z pewnością sprawi wiele satysfakcji najmłodszym.

Organizacja imprez dla większej liczby dzieci obejmuje również zapewnienie nagłośnienia i niezbędnego sprzętu do prowadzenia zabaw i konkursów. Wszyscy ich uczestnicy otrzymują także choćby drobne nagrody i upominki, które będą dla nich miłą niespodzianką.

Dodatkową atrakcją może być np. malowanie twarzy. Niektóre z firm wręczają również dzieciom podczas pożegnania specjalne certyfikaty uczestnictwa „na pamiątkę”. Starannie zaplanowany przebieg imprezy sprawi, że nie będzie czasu na nudę.

Pozwoli to rodzicom na chwilę odpoczynku i uwolni ich od konieczności wymyślania na szybko kolejnych atrakcji dla dzieci. Program imprezy jest ustalany indywidualnie z rodzicami, spośród szerokiej palety dostępnych możliwości. Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi, jedną z nich jest ta wrocławska firma X-action: http://x-action.pl/oferta/63,organizacja-urodzin-dla-dzieci-imprezy.html.

Imprezy w plenerze

Część firm posiada w swojej ofercie możliwość wypożyczenia oraz bezpiecznego montażu urządzeń, takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie lub trampoliny. Inną z atrakcji jest tworzenie wielkich baniek mydlanych, które dzieci uwielbiają.

Wiadomo, że jeżeli impreza jest udana i dużo się dzieje, to jej uczestnicy szybko stają się głodni. Odpowiednio skomponowana propozycja cateringowa trafi w podniebienia nawet najbardziej wybrednych, a ciekawe wzory i faktury deserów będą robić odpowiednie wrażenie.

Zwieńczeniem całej imprezy może być pokaz sztucznych ogni. Jak widać, dysponując możliwością zaplanowania imprezy z profesjonalną wrocławską firmą: http://x-action.pl/oferta/64,pokazy-fajerwerkow-i-sztucznych-ogni.html, problemem nie będzie dostępność różnorodnych atrakcji, tylko odpowiednia, ciepła pogoda i brak deszczu za oknem.

Podczas zabawy na świeżym powietrzu czas minie dzieciakom szybko i przyjemnie, a rodzice będą mogli odetchnąć i z satysfakcją oglądać swoje pociechy podczas zabawy.

Nauka poprzez zabawę

W zależności od oczekiwań organizatorów imprezy, niektóre z firm oferują również bogatą ofertę edukacyjną. Warsztaty plastyczne, dające dostęp do nieznanych wcześniej metod mogą przyczynić się do odkrycia nowego talentu dzieci.

Nauka origami, rzeźbienia w masie solnej, skręcanie baloników czy warsztaty taneczne to wartościowe propozycje, pozwalające połączyć przyjemne z pożytecznym. Organizacja imprez dla dzieci nie musi więc wiązać się jedynie z dodatkowym wydatkiem, a może wnieść cenne doświadczenia.

Zadania zespołowe, takie jak przeciąganie liny, bieg w workach czy drużynowe strzelanie z łuku mogą przyczynić się do rozwijania umiejętności pracy w grupie.

Dodatkową atrakcją będą występy szczudlarzy, mimów czy klaunów albo dużych maskotek ulubionych dziecięcych bohaterów. Kubuś Puchatek czy Shrek obecny na imprezie to hit, który odbije się szerokim echem pośród kolegów i koleżanek.

Dla większych dzieci (nastolatków) zabawę zorganizuje DJ wraz z nagłośnieniem, oprawa będzie nieco „poważniejsza” niż dla najmłodszych, a dodatkową atrakcją będzie np. przejazd wynajętą limuzyną. Jak widać, możliwości jest wiele, a czy istnieje dla rodziców większa radość niż uśmiech i zadowolenie dziecka?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij