Modna dieta – czyli trendy w żywieniu

Pojecie mody, trend, stylu, czy dawniej mówiąc, nurtu można zauważyć niemal w każdej branży, czy dziedzinie życia. Najczęściej to słowo kojarzy nam się jednak z ubraniami oraz tym, w jaki sposób je nosimy. Dotyczy również fryzur, kolorów, urządzania wnętrz czy makijażu. Coraz częściej można zauważyć jednak kwestię mody w sposobie odżywiania. Ten rodzaj podążania za zmianami ma jednak swoje pułapki. Jakie?

Ciekawe buty, kontrowersyjny makijaż czy noszenie konkretnej fryzury to dowód łatwego podlegania trendom. Zgodnie ze znanymi słowami, moda jednak przemija a szybkie zmienianie zdania na konkretny temat nie przynosi większych konsekwencji, oprócz, ewentualnie chudszego portfela. W przypadku odżywiania jest jednak pewna przeszkoda, która wiąże się z bezpośrednim wpływem na nasze zdrowie. Zbyt częste zmienianie rodzaju spożywanych posiłków bądź testowanie diet na sobie może mieć opłakane skutki nie tylko dla naszego ciała, ale przede wszystkim zdrowia. Każde włączanie nowych składników, eliminacja ich lub różnice w kalorycznościach do dla naszego organizmu prawdziwa karuzela, która przy nieumiejętnym postępowaniu może doprowadzić do prawdziwej rewolucji. Jak więc chcąc być „na czasie” nie narobić krzywdy samej sobie?

Słuchanie własnego organizmu to pierwsza i podstawowa zasada, która jest zarazem jedną z najtrudniejszych. Nasza codzienność składa się z nawyków, których wypracowanie jest o wiele łatwiejsze, niż pozbycie się ich. Chcąc podążać za modą zdecydujemy się na drastyczne kroki, stosujac założenia konkretnej diety. Najpierw dieta eliminacyjna, potem dieta tłuszczowa, żeby na koniec zostać z głodówką. Stałe zmienianie koncepcji „wprawia w organizm w zakłopotanie” co może skutkować obniżonym samopoczuciem, zastojem wagi czy innymi nieprzyjemnościami. Często, diety te nie są stosowane pod okiem dietetyka specjalisty, co dodatkowo może doporowadzić do występowania niedoborów witamin bądź odwrotnie, nadmiaru niekorzystnych składników. Slepe podążanie za modą jeszcze nikomu nie wyszło na zdrowie, a myśl „Moda przemija, styl pozostaje” możemy stosować również w kwestii odżywiania.  

Zdrowa i skuteczna dieta odchudzająca Dietmap – sprawdź intuicyjny program do zarządzania swoim planem żywieniowym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij