Atopowe zapalenie skóry – choroby alergiczne

Choroby związane ze stanem naszej skóry są często nieprzyjemnie i powodujące dyskomfort w trakcie codziennego funkcjonowania. Przez nie tracimy również dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Nie chcemy pokazywać się w swoim środowisku i pragniemy jak najszybciej rozprawić się z tym uciążliwym problemem.

W rozwiązaniu tego uciążliwego problemu pomoże nam wizyta u dermatologa i regularne konsultacje. Warto znaleźć swojego zaufanego lekarza, który poprowadzi tą kurację i pomoże znaleźć środki, które przyniosą naszej skórze ulgę.

Rodzaje alergicznych chorób, które dotyczą naszej skóry

Wiele chorób – na przykład pokrzywka, to reakcje czysto alergiczne, które przemijają po jakimś czasie. Mogą objawić się na przykład wskutek zastosowania jakiegoś niekorzystnego produktu kosmetycznego, bądź noszenia sztucznej biżuterii. To alergiczna reakcja organizmu na jakąś szkodliwą dla niego substancję. Pokrzywka objawia się mocnym zaczerwienieniem skóry, które łączy się z intensywnym pieczeniem.

W razie pojawienia się pokrzywki, należy jak najszybciej skontaktować się ze sprawdzonym dermatologiem. Znajdzie on dla nas najlepsze rozwiązanie, jak możemy pozbyć się tego uciążliwego problemu i powrócić do normalnego funkcjonowania.

Przewlekłe choroby naszej skóry

Do przewlekłych chorób, również związanych z silną, alergiczną reakcją organizmu należy atopowe zapalenie skóry. Jest to choroba, która towarzyszy nam przez dłuższy okres czasu. Bywają etapy, kiedy organizm się uspokaja, ale i momenty, w których choroba się nasila. Na atopowe zapalenie skóry możemy cierpieć nawet przez dłuższy okres czasu.

Często również występowanie tej choroby zależy od naszych genów – ktoś w naszej rodzinie borykał się z tym problemem. Na nasilanie się tej choroby mogą wpływać rozmaite sytuacje, w których się stresujemy lub rozmaite czynniki środowiskowe. Często niestety ciężko jest zidentyfikować, który dokładnie alergen powoduje tę chorobę.

Choroba ta przejawia się mocnym podrażnieniem skóry, której towarzyszy mocne, intensywne swędzenie. Skóra jest wtedy bardzo przesuszona, a jej naskórek uszkodzony. Te podrażnienie może pojawiać się w różnych partiach naszego ciała – dlatego czasami trudno je zakryć, czy zatuszować.

Proces leczenia – co nam pomoże w walce z chorobą?

W łagodzeniu objaw atopowego zapalenia skóry pomogą nam określone produkty apteczne, które przepisze nam lekarz. Zdarza się oczywiście, że choroba u jednych osób się wycofa, a u innych będzie nasilać. Niestety, bardzo często jest to choroba, która towarzyszy nam przez całe życie i będzie pojawiać się w różnych jego etapach.

Najczęściej lekarz przepisuje nawilżające kremy przeciwzapalne, które mają łagodzić skórę. Nierzadko jest to terapia wzbogacona lekarstwami antyalergicznymi.

Przy tej chorobie skórnej nie możemy zapominać o kąpieli przy użyciu bardzo delikatnych kosmetyków, które w swoim składzie nie posiadają mydła. Zdecydowanie należy unikać basenów, gdzie woda jest chlorowana i tym samym bardzo szkodliwa dla chorób skórnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij