Meble w stylu prowansalskim i angielskim – podobieństwa i różnice

Meble w stylu prowansalskim i angielskim – podobieństwa i różnice

Aranżacja mieszkania jedynie z pozoru wydaję się być łatwe i nie wymagające dużego nakładu pracy. A przecież niektóre osoby specjalizują się właśnie w aranżowaniu wnętrz, a bardzo często jest to nawet ich jedynie zajęcie zarobkowe. Dlaczego zatem ich praca jest taka ważna? Czy dobre zaprojektowanie wystroju mieszkania jest naprawdę tak skomplikowane? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna i zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Oczywiście wielu dużych producentów mebli łączy swoje produkty w gotowe zestawy, które bez głębszego zastanowienia możemy umieścić w salonie, sypialni, kuchni czy łazience i wszystkie te elementy będą do siebie pasowały, jednak ilość takich zestawów na rynku jest przytłaczająca, dlatego w tym przypadku nie możemy liczyć na zbyt dużą oryginalność naszej aranżacji.

Inaczej sprawa ma się w przypadku osób, dla których nadrzędną sprawą podczas planowania wystroju własnego mieszkania jest właśnie wspomniana wcześniej oryginalność oraz niepowtarzalność. W tym przypadku niezbędna może okazać się pomoc specjalisty.

Komoda prowansalska – powiew świeżości w twoim mieszkaniu!

Mówiąc o stylu prowansalskim nie sposób nie wspomnieć o genezie tego stylu. Styl prowansalski miał swój początek w miejscowości, które jest uznawana za najchętniej odwiedzaną miejscowością przez turystów na terenie Francji. Mowa tutaj oczywiście o Prowansji.

To właśnie w tej miejscowości poczuć możemy niepowtarzalny, swojski klimat, który pozostaje w pamięci na bardzo długi czas. Wspomniany w poprzednim zdaniu klimat możemy również wyczuć w mieszkaniach, które zostały zaaranżowane właśnie zgodnie z zasadami tego stylu.

Komoda prowansalska będzie wiec utrzymana w jasnych barwach. Na pierwszy rzut oka meble w tym stylu mogą wydawać się nieco staromodne, jednak jest to tylko złudzenie. Wśród kolorystyki w stylu prowansalskim zdecydowanie pierwsze skrzypce grają odcienie szarości, ewentualnie bardzo przygaszonej zieleni.

Komoda prowansalska powinna również nosić ślady użytkowania, takie jak otarcia czy inne drobne uszkodzenia mechaniczne. Na meblach w tym tylu nie znajdziemy również zbyt wielu ozdób. Bardzo często są to pojedyncze, ale bardzo konkretne i masy przedmiotu takie jak wazony, czy też duże ramki ze zdjęciami.

Lustro prowansalskie czy angielskie – które lepiej sprawdzi się w twoim mieszkaniu?

Wnętrza urządzone w stylu angielskim znacznie różnią się od tych, które urządzone zostały we wspomnianym wcześniej stylu prowansalskim. Przede wszystkim w stylu angielskim dominują motywy kwiatowe. Znajdziemy je na niemal każdym meblu, który ma styczność właśnie ze style angielskim. Lustro prowansalskie będzie się różnić od lustra w stylu angielskim przede wszystkim barwą.

Jest to cecha, która rozróżnia te dwa odmienne style już na pierwszy rzut oka. Angielskie lustro będzie raczej utrzymane w śnieżnobiałych kolorach tak, aby całość aranżacji sprawiała wrażenie jak najbardziej otwartej i aby wszystko dawało jak najwięcej inspiracji osobie, która wchodzi do pomieszczenia urządzonego w tym właśnie stylu.

Na meblach w stylu angielskim, zupełnie przeciwnie, niż ma to miejsce w stylu prowansalskim, znajdują się liczne ozdoby oraz pamiątki, które zajmują często niemal całą powierzchnię konkretnego mebla.

Lustro prowansalskie – czyli który styl będzie bardziej odpowiedni?

Styl prowansalski oraz angielski znacznie się od siebie różnią, dlatego też podczas wyboru jednego z nich powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę nasz charakter oraz indywidualne preferencje. Styl prowansalski będzie najbardziej odpowiedni dla osób, które wychowywały się na wsi lub po prostu bardzo dobrze czują się wśród staromodnych, ciężkich oraz nieco podniszczonych mebli.

Styl angielski natomiast jest zupełnym przeciwieństwem stylu prowansalskiego, a więc znacznie bliżej mu do stylu współczesnego. W tym przypadku dominują liczne ozdoby, jasne barwy oraz otwartość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij