Koszulka nocna stanowi połączenie funkcjonalności oraz zaskakującego efektu wizualnego. Spełniając rolę piżamki jest wyjątkowo seksownym i zmysłowym rozwiązaniem.

Koszulka nocna – jak wybrać?

Bielizna damska przeznaczona do użytku nocnego musi spełniać określone wymagania, będąc w pełni komfortową oraz podkreślając zalety damskiej sylwetki. Fasony i kroje dostępnych w sklepach koszulek są różnorodne, gdyż projektanci i producenci starają się w najwyższym stopniu spełnić wymagania swoich klientek.

Dobór koszulki nocnej powinien opierać się na maksymalnym zapewnieniu komfortu podczas użytkowania. Pamiętajmy, że omawiana koszulka będzie towarzyszyła nam przez całą noc, więc musi w doskonałym stopniu zapewniać wygodę.

Kwestia kolorystyki oraz długości i kroju koszulki zależy do indywidualnych upodobań kobiety. Ważne, żeby poza wygodą zapewniała dobre samopoczucie oraz współgrała ze stylem danej pani. Niejednokrotnie kobieta dobiera nocną bieliznę do upodobań swojego partnera, chcąc w najwyższym stopniu spełnić jego oczekiwania.

Koszulka nocna - jak wybrać

Rozmiar koszulki nocnej

Dobranie odpowiedniego rozmiaru koszulki uzależnione jest od gabarytów danej pani oraz mocnych i słabych stron jej sylwetki. Kobieta świadoma pozytywnych aspektów swojego ciała może postarać się je wyeksponować, tuszując dyskretnie jego słabsze strony.

Koszulki nocne dostępne są w różnych rozmiarach, oznaczanych standardowo symbolami literowymi: XS, S, M, L, XL. W większości sklepów wymienione rozmiary są bezproblemowo dostępne. Istnieją także sklepy z bielizną, które kierują swoją ofertę do kobiet potrzebujących większych rozmiarów – w takich salonach bieliźniarskich kobieta może odnaleźć rozmiary powyżej XL, będące zaprojektowane specjalnie dla okrągłych pań.

Koszulka nocna dla okrąglejszych kształtów

Kobiety określane mianem puszystych niejednokrotnie zmagają się z kompleksami odnoszącymi się do ich sylwetki. Warto zaznaczyć, że szeroki wybór koszulek nocnych umożliwia każdej kobiecie odnalezienie opcji, w której będzie ona wyglądać zniewalająco. Waga oraz krągłości nie mają większego znaczenia, jeśli dobierzemy odpowiedni fason koszulki.

Polecane dla kobiet o okrąglejszych kształtach są odważne kolory, jak również subtelne manewry, które skutecznie odwrócą uwagę od obecności zbędnych kilogramów. Odcięcie pod biustem oraz rozkloszowany i zdobiony dół mogą dać zaskakująco pozytywny efekt wizualny.

Koszulka dla kobiet z małym biustem

Niewielkie piersi stanowią nieraz problem, który wprawia w zakłopotanie niejedną panią. Ich małe rozmiary mogą być jednak skutecznie maskowane, przy użyciu wszelkiego rodzaju wkładek push up. Ponadto odpowiednio dobrane wzory stają się narzędziem dającym doskonały efekt optyczny – wśród nich można wymienić wzory w kwiaty czy poziome paseczki. Dodatkowo wykorzystanie manewrów podkreślających biust, jak wszyty w koszulkę biustonosz z fiszbinami może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Zbyt duży biust – jaka koszulka?

Dla kobiet z dużymi piersiami, które chciałyby nieco zmniejszyć optycznie swoje kształty adekwatną propozycją mogą okazać się wszelkiego rodzaju zdobienia u dołu koszulki, które odwrócą uwagę od górnych partii ciała. Ponadto dostępne są także koszulki z wbudowanymi gorsetami i ściągaczami, mające na celu wysmuklenie sylwetki i nadanie jej bardziej proporcjonalnego wyglądu.

Wysoka i szczupła sylwetka

Może się wydawać, że szczupłe kobiety nie zmagają się z problemami odnoszącymi się do wyglądu ich sylwetki. Wbrew pozorom jednak, wysoki wzrost połączony z chudymi kształtami może okazać się nieestetyczny – dlatego dobierając koszulkę nocną warto postarać się o wizualne skrócenie sylwetki poprzez zastosowanie przedłużonych rękawów i dłuższej koszulki.

Wysoka i szczupła sylwetka

Najważniejszy komfort

Warto pamiętać, że głównym aspektem, który powinien być brany pod uwagę podczas zakupów bielizny nocnej jest wygoda. Koszulka nocna musi zapewniać komfort podczas leżenia, a jej wizualne aspekty są dodatkowymi atutem.

Kobieta ubrana w wygodną i jednocześnie zmysłową koszulkę nocną czuje się atrakcyjnie i seksownie, co wprawia ją w dobre samopoczucie i podnosi pewność siebie.

Z tego względu dobór odpowiedniego rozmiaru jest tak ważny – zbyt duża koszulka będzie nieestetycznie zwisać, powodując brzydki efekt wizualny, przy jednoczesnym utrudnieniu swobody ruchów – nadmiar materiału może okazać się sporym utrudnieniem w naturalnym przyjmowaniu pozycji. Z drugiej strony koszulka zbyt mała może w efekcie krępować ruchy, zbytnio obcierać ciało i pozostawiać na nim nieestetyczne ślady.

Najważniejszy komfort - koszulka nocna

Jak wynika z powyższych rozważań, dobór odpowiedniego rozmiaru wydaje się niezbędny do uzyskania zadowolenia z nabytej koszulki.

Warto zaznaczyć, że damska bielizna nocna stanowi nieocenione narzędzie w pobudzaniu męskiej wyobraźni. Stylowe okrycie w postaci koszulki nocnej zmysłowo zakrywa newralgiczne punkty kobiecego ciała, pozostawiając mężczyźnie domysły i oddziałując na jego męską fantazję. Kobieta, która chce ożywić swoje relacje z partnerem lub nadać nowego charakteru swojemu związkowi powinna koniecznie zaopatrzyć się w koszulkę nocną. Wpłynie to korzystnie na jej stosunki z partnerem oraz znacząco poprawi samoocenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ