Ślubna checklista: o czym pamiętać planując wesele

Zaplanowanie ślubu I wesela wiąże się z podjęciem wielu dużych, ale też niewielkich decyzji, które mogą przesądzić o klimacie uroczystości. O wiele łatwiej jest się zorganizować, kiedy ma się pod ręką checklistę. Podpowiadamy, o jakich drobiazgach łatwo zapomnieć, planując wesele. Sprawdź, co dodać do swojej listy zadań przed ślubem i weselem.

Zaproszenia ślubne – wybierzcie je odpowiednio wcześniej

Jedną z większych i najwcześniej podjętych decyzji podczas planowania uroczystości jest wybór zaproszeń ślubnych. Trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej, aby móc powiadomić wszystkich gości. Zazwyczaj podaje się także termin, do którego deklarują oni możliwość towarzyszenia nam w tym ważnym dniu. Zaproszenia ślubne często też definiują charakter wesela, wyznaczając np. paletę kolorów czy styl, np. nowoczesny, rustykalny, boho czy klasyczny. Wybierając tego typu artykuły papiernicze, warto tez zamówić kartki ślubne, które dołączymy do prezentów dla rodziców i dziadków czy podziękowań dla świadków.

Nie zapomnijcie o winietkach na stół i dekoracjach sali

Wraz z zaproszeniami ślubnymi i kartkami warto wybrać też winietki na stół, które będą wyznaczać miejsca gości. Mogą być dopasowane do innych dekoracji lub wyznaczać dodatkowy motyw, jaki chcemy wprowadzić na sali weselnej. Można do nich dobrać również tematyczne stojaki na winietki, np. z motywem dwóch serc czy diamentów w stylu glamour. Dodatkowo można też zamówić zawieszki na butelki czy inne drobne upominki, które wręcza się gościom w podziękowaniu za przybycie. Ilość winietek i zawieszek warto dopasować do listy gości, zamawiając nieco więcej na wszelki wypadek. Wcześniej należy zdecydować o tym, czy rozdajemy np. jedną butelkę wina lub inny podarunek „na pożegnanie” na parę czy może na osobę.

Zorganizujcie pudełko na koperty

Wielu gości zapewne zrezygnuje z obdarowywania prezentami rzeczowymi na rzecz standardowej koperty. Podczas składania życzeń zapewne też otrzymamy wiele kartek z ciepłymi słowami, które potem można wkleić do albumu. Warto więc przygotować pudełko na koperty, w którym świadkowa lub świadek będą mogli je zbierać. Dzięki temu nic nie zginie i będzie dobrze zorganizowane.

Zaplanujcie atrakcje dla gości i zorganizujcie prezenty dla bliskich

Stroje, zaproszenia, dekoracje i drobne elementy papiernicze wybrane, więc czas jeszcze na zaplanowanie atrakcji weselnych. Dużo wcześniej trzeba zarezerwować zespół lub DJ-a, którzy poprowadzą imprezę. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferują oni własny repertuar zabaw, a może dysponują także swoimi akcesoriami.

Z wyprzedzeniem należy też zorientować się w ofercie fotobudek lub zaaranżować własną z aparatem typu Instax lub Polaroid, który robi zdjęcia natychmiastowe. W takim wypadku trzeba zadbać o odpowiednio dużą ilość wkładów oraz dekoracje, np. przebrania czy papierowe wąsy, okulary i napisy oraz karty do zdjęć.

Do zrobienia prostej, ale efektownej i sentymentalnej atrakcji dla gości możemy wykorzystać także pamiątki ślubne. Wybierzmy kartki, w których rodzina i przyjaciele będą mogli wpisywać życzenia i porady na nową drogę życia. Można też zdecydować się na album z możliwością wklejania zdjęć Instax lub zbierania podpisów.

Nie zapomnijmy również o podziękowaniach dla bliskich. Zazwyczaj para młoda planuje prezenty dla rodziców, ale też dla dziadków, rodzeństwa, świadków czy osób szczególnie ważnych dla związku lub pomocnych podczas przygotowań. Ponownie przydadzą się kartki i pamiątki ślubne, które można będzie dołączyć do upominku lub kwiatów. Dobrze wyglądać też będą życzenia i podziękowania zamknięte w eleganckim, dekoracyjnym pudełku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij