W tym sezonie dominujących będzie kilka trendów, które będą przewijać się na najnowszych kolekcjach obuwia kobiecego. Zobaczcie, co będzie pojawiać się najczęściej na sklepowych półkach.

 

Trend pierwszy: mule

Mule to nic innego jak klapki z zabudowanym przodem. W sklepach spotkamy botki damskie na obcasie, ale też na płaskiej podeszwie. Do wyboru są różne kolory – nie ma jednej dominującej barwy. Dla kobiet ceniących sobie różnorodność mamy dobrą wiadomość: zarówno gładkie modele, jak i te ze wzorkami będą cieszyć się sporą popularnością. Mule będą miały zazwyczaj długie języki, zachodzące nieco na nogę.

 

Trend drugi: buty slim bag

Buty damskie z zaokrąglonym i zakrytym czubkiem, z paseczkiem i całkiem odsłoniętymi piętami – takie właśnie będą modne w tym sezonie. Buty typu slim bag nadają się zarówno do szalenie modnych w tym roku kombinezonów, ale też do spodni czy długich sukienek. Można zestawiać je na różne sposoby, tworząc za każdym razem oryginalny i wyrazisty outfit.


Trend trzeci: sneakersy

Choć sneakersy od kilku sezonów cieszą się dużym powodzeniem, przede wszystkim u nastolatków, to światowi projektanci postanowili zmodyfikować nieco ten trend. W tym roku na pokazach pojawiły się modelki prezentujące sneakersy z grubymi podeszwami i z wbudowanymi skarpetami, które wyglądają dość futurystycznie i ekstrawagancko.

 

 Co jeszcze zobaczymy w branży obuwniczej w tym roku?

Obok wyżej wymienionych trendów, wciąż na topie będą klasyczne sandały damskie, ale też dobrze znane gladiatorki w nieco odświeżonym wydaniu. Wśród obuwniczych dodatków pojawiających się na sneakersach, slim bagach czy mulach będą wyraziste frędzle, sztuczne kamienie i kolorowe aplikacje. Oprócz nich, sporym powodzeniem będą cieszyć się buty wykonane z transparentnych materiałów. Będą nadawać sylwetce pożądanej lekkości i ekstrawagancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ