Jak prawidłowo dbać o przedłużane włosy?

 

Nie ma znaczenia, czy jesteś nowym użytkownikiem przedłużania włosów lub jeśli używasz ich w przeszłości, zawsze jest to najlepszy pomysł, aby dbać o te drogie aktywa. Aby to zrobić, musisz ustalić dobrą rutynę i przestrzegać tych dobrych nawyków, aby przedłużenia trwały dłużej.

Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji i dbałości możesz sprawić, że Twoje przedłużenia będą dłużej wyglądały zdrowo. Informacje te odnoszą się do większości rodzajów wysokiej jakości przedłużanych włosów. Nie ma znaczenia, czy są to włosy przypinane czy przyszywane, aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz przestrzegać zasad pielęgnacji włosów.

W ofercie sklepu Viola Hair Extensions znajdziesz produkty, takie jak: keratyna do przedłużania włosów, naturalne brązowe włosy oraz płyn do ściągania keratyny z włosów. 

Wskazówka 1: Unikaj spania na włosach

Profesjonalny fryzjer przedłużający włosy blondynce w salonie piękności

Równie ważne, jak usuwanie makijażu przed pójściem spać, jest zdejmowanie przedłużanych włosów. Jeśli będziesz spać, mając je na sobie, włosy szybko się rozplączą i uszkodzą klipsy przedłużające. Przed pójściem spać, zdejmując klipsy upewnij się, że robisz to od góry do dołu, co ograniczy plątanie się włosów podczas tego procesu.

W przypadku włosów przyszywanych, nie można ich zdejmować, ale ważne jest, aby podczas snu nosić czepek lub jedwabną chustę, aby uniknąć puszenia i plątania się włosów.

Wskazówka 2: Używaj łagodnego szamponu i odżywki

Przedłużając włosy, upewnij się, że używasz delikatnego szamponu i odżywki, które są bezpieczne dla włosów farbowanych, ponieważ przedłużenia są farbowane na idealny odcień pasujący do Twoich włosów. W przypadku włosów przedłużanych z włosów ludzkich, używaj wyłącznie szamponu zalecanego przez fryzjera, aby włosy były miękkie i podatne na układanie.

Wskazówka 3: Unikaj stosowania wysokiej temperatury

Czasami możesz zapomnieć, że przedłużane włosy nie są przyczepione do skóry głowy i nie otrzymują odpowiednich olejków i składników odżywczych, jak włosy na Twojej głowie, dlatego ważne jest, aby nie nadużywać narzędzi grzewczych do stylizacji przedłużanych włosów.

Uszkodzi to strukturę i wygląd przedłużenia, a także spowoduje jego szybsze zużycie. Zamiast podgrzewania włosów, spróbuj użyć sprayu teksturyzującego, który nie wymaga użycia wysokiej temperatury.

Porada 4: Pamiętaj, aby być delikatnym

Zawsze rozczesuj swoje przedłużenia od końcówek, a następnie pracuj w górę. Pamiętaj, aby do rozplątywania i czesania przedłużeń używać wyłącznie szczotki do peruk lub grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Zaczynając od dołu i idąc w górę, unikniesz i zapobiegniesz niepotrzebnemu łamaniu się i wypadaniu włosów.

Jeżeli odpowiednio zadbasz o rozplątanie włosów, będą one służyły Ci przez dłuższy czas.

Wskazówka 5: Nie myj włosów zbyt często

Jeśli masz wszyte przedłużenia, myj włosy tak, jak zwykle, czyli prawdopodobnie dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak używasz klipsów, mycie ich raz w miesiącu jest absolutnie normalne.

Może Ci się wydawać, że to dużo czasu, ale pamiętaj, że doczepiane włosy nie mają naturalnych olejków i składników odżywczych, które mają Twoje włosy, więc częste mycie sprawi, że będą łamliwe, splątane i puszące się.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij