Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń HIFU

HIFU to zabieg kosmetyczny wykorzystujący w działaniu skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Technologia ta pierwotnie stosowana była w medycynie, głównie do usuwania guzów, np. macicy, nerek czy prostaty. W kosmetologii i medycynie estetycznej znajduje zastosowanie od stosunkowo niedawna.

Służy ona głównie do liftingu, ale nie jest to jej jedynie zastosowanie. Zabiegi HIFU są uważane za całkowicie nieinwazyjne, a jednocześnie najbardziej skuteczne spośród dostępnych w salonie kosmetycznych metod dbania o urodę.

Na jakiej zasadzie działa urządzenie HIFU?

HIFU urządzenie wprowadza do skóry, a dokładnie jej głębokich warstw, wiązkę fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. Wiązka ta wprawia komórki skóry w drgania. Na skutek drgań i wywołanego przez nie tarcia, komórki skóry nagrzewają się nawet do 70°C, co prowadzi do ich mikro poparzeń.

W dalszych etapach zabiegu w komórkach powstają pęcherzyki gazu, które prowadzą do wzrostu ciśnienia i rozpadu komórkowego. Całość zabiegu prowadzi do powstawania w warstwach głębokich skóry nowych komórek. Młode komórki zawierają znaczne ilości kolagenu, który jest podstawowym czynnikiem wpływającym na jędrność naszej skóry.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia HIFU

Zabieg HIFU jest niezwykle prosty. W miejscu zabiegu nakłada się specjalny żel, a następnie przykłada do niego głowicę ultradźwiękową. Dla większości osób są to czynności całkowicie bezbolesne. Osoby wrażliwsze mogą czasami odczuwać w miejscu zabiegu kłucie. Może ono jednak zostać łatwo zniwelowane za pomocą żelu znieczulającego.

Zabiegi HIFU tworzone były z myślą głównie o liftingu twarzy, ale można wykonywać je również na innych częściach ciała. Jeśli jakaś partia naszego ciała, np. brzuch czy pośladki, wymagają ujędrnienia to, jeśli nie ma przeciwwskazań natury medycznej, śmiało można je poddać działaniu fal ultradźwiękowych.

Koszt jednorazowego zabiegu z wykorzystaniem urządzenia HIFU to około 3000 złotych, dotyczy to zabiegów na twarz czy większe partie ciała, jak brzuch. Lifting szyi będzie nieco tańszy. Ważną zaletą zabiegów z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych jest możliwość łączenia ich z innymi metodami liftingu.

Jedynym ograniczeniem jest stosowanie wypełniaczy z kwasu hialuronowego. Preparat ten ma bowiem właściwości blokujące dla ultradźwięków. Innymi słowy nie mogą one przeniknąć przez obszar, gdzie został użyty.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych

Głównym zadaniem urządzenia HIFU jest bezinwazyjny lifting twarzy, który ma za zadanie zredukować zmarszczki, ale również poprawić napięcie skóry. Po zabiegu można zaobserwować również podniesienie się linii brwi czy wyostrzenie konturów twarzy. Efekt ujędrnienia skóry można również uzyskać na innych partiach ciała, jak brzuch, uda czy pośladki.

Efekty zabiegu zależną są od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, aby zobaczyć zadowalające rezultaty. Przy czym na pełen rezultat należy poczekać około 3 miesięcy, bo tyle mniej więcej trwa pełna regeneracja komórek skóry. Efekty zabiegu z wykorzystaniem urządzenia HIFU mogą się utrzymywać nawet do dwóch lat. Jeśli skóra jest w gorszej kondycji to należy się liczyć z koniecznością odbycia nawet do trzech zabiegów. Zazwyczaj przeprowadza się je w odstępach od jednego do trzech miesięcy.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia HIFU jest praktycznie bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Sporadycznie zdarza się, że skóra poddana zabiegowi jest przez kilka godzin zaczerwieniona oraz opuchnięta. Inne powikłania, jak poparzenia skóry są rzadkością i nie należy ich wiązać z samą metodą a raczej z brakiem odpowiednich kwalifikacji u personelu przeprowadzającego zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Zabieg HIFU, jak już wspomniano jest praktycznie całkowicie bezinwazyjny. Niestety nie każdy może się mu poddać. Przeciwwskazaniami do stosowania metod opartych na falach ultradźwiękowych są schorzenia takie jak choroby serca i układu krwionośnego,choroby skóry, zdiagnozowane nowotwory, stwardnienie rozsiane, epilepsja oraz opryszczka.

Nie zaleca się go również osobom po udarze oraz posiadającym wszczepione implanty lub rozrusznik. Jak większość zabiegów kosmetycznych, również zabieg HIFU, nie jest polecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersiom.

Jak wspomniano już wcześniej kwas hialuronowy utrudnia wnikanie fal ultradźwiękowych w skórę, dlatego zaleca się odczekanie po zabiegu z jego użyciem około dwóch tygodni. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Więcej znajdziesz na tej stronie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij