Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, gdy zamontowane na wiele lat w domu drzwi zaczęły nieprzyjemnie skrzypieć i osiadać. Osiadanie drzwi nie jest niczym zaskakującym, jeśli ma się jedne w domu przez wiele lat. Każdy przedmiot codziennego użytku, a także element wyposażenia wnętrz ma prawo po dłuższym stażu używalności zaprotestować i tylko od nas samych zależy, w jaki sposób rozwiążemy ten problem.

Przyjrzyjmy się zatem z bliska zjawisku skrzypienia drzwi. Z jedną z głównych przyczyn uznaje się rdzewienie zawiasów, na których zostały osadzone. Nietrudno się z tym nie zgodzić. Metalowe zawiasy w pewnym momencie zaczynają tracić estetyczny wygląd.

Otwieranie tych samych drzwi i odchylanie ich we wszystkie strony zawsze znajdzie odbicie w kondycji zawiasów. Jeśli drzwi są jeszcze w dość dobrej kondycji, możemy wymienić zawiasy lub zwyczajnie nasmarować je olejem do sprzętów mechanicznych.

Takie rozwiązanie jest jednak skuteczne jedynie do czasu. Kolejne zagadnienie to osiadanie drzwi. Także wiąże się z niestabilnymi zawiasami. Trudno wymagać od zatartych i osłabionych zawiasów tego, by utrzymywały drzwi o dość masywnej wadze.

W wyniku osłabienia zawiasów drzwi osiadać będą w dół i pojawią się przy tym problemy z ich otwieraniem oraz zamykaniem. Po każdym otwarciu bądź zamknięciu na płaszczyźnie podłogi pojawiać się będzie charakterystyczny łuk świadczący o tym, że drzwi całym swoim ciężarem kierują się w stronę podłoża. Czy wymiana zawiasów w drzwiach jest opłacalna?

Najlepsze drzwi drewniane

Jeśli bardzo jesteśmy przywiązani do drzwi, które były obecne w naszych domach przez wiele lat, możemy tak zrobić. Rozsądniejszym i lepszym rozwiązaniem będzie jednak całkowita wymiana drzwi.

Możemy polecić efektowne i niezwykle stylowe drzwi drewniane z Białegostoku firmy W. Awruk. Są one wykonywane z drewna najwyższego gatunku, paleta barw jest niezwykle szeroka. Nabyć można drzwi w kolorze jasnego orzecha, ciepłej sosny, a także ciemniejsze odcienie, oparte na burgundzie, czy mahoniu.

Powodzeniem wśród Klientów cieszą się drzwi o klasycznym wyglądzie, jak i te nieco nowocześniejsze, z metalowymi i szklanymi wstawkami. Zachwycają jeszcze elementy wykończeniowe, klamki lśnią delikatną strukturą złota lub srebra.

Zamki wzmocnione są cennym i skutecznym w funkcjach ochronnych tytanem, dzięki czemu po zamknięciu drzwi i wyjeździe z domu na dłuższy okres możemy mieć pewność, że złodzieje nie dostaną się do środka. Drzwi zaprojektowane zostały w taki sposób, aby obyło się bez skrzypienia i hałasów związanych z otwieraniem i zamykaniem przez bardzo wiele lat.

Szkło pełne pomysłów

Może wśród Was są też i tacy, którzy poszukują drzwi wykonanych z innego materiału, niż drewno. Dla wielbicieli aranżacji szkła we wnętrzu też coś się znajdzie. Wytworne białostockie drzwi szklane wyróżniają się niezwykłą elegancją i przywodzą na myśl style wnętrz z popularnych seriali telewizyjnych. Szklane drzwi montowane są często na zawiasach dodatkowo pokrywanych warstwą złota i srebra.

Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe. Drzwi wykonane ze szkła prezentują wiele odmian form przemysłowych. Zamówić można drzwi z jasnego, klasycznego szkła. Takie drzwi wydają się nam wręcz idealne do salonu oraz miejsc, w których w wyjątkowych okazjach podejmujemy gości. Klasyczne szkło to nie jedyna odmiana stosowana przy produkcji drzwi. Zachwycić można się także drzwiami ze szkła mlecznego.

Te formy świetnie odnajdą się w pomieszczeniach adaptowanych na łazienki i sauny. Mleczne szkło daje projektantom wiele możliwości dekoracyjnych, dzięki czemu na drzwiach możliwe jest przedstawienie różnorodnych kompozycji graficznych opartych na ornamentyce roślinnej, geometrycznej, a nawet abstrakcyjnej.

Charakterystyczne dla szklanych drzwi są również masywne klamki oraz uchwyty służące do zamaszystego otwierania. Grubość szkła wykorzystywanego do wytwarzania drzwi musi być spora, bo w przeciwnym razie nie wytrzymałyby one ani czynników mechanicznych, ani siły ludzkiego ciała. Takie drzwi już zawsze będą postrzegane jako symbol ponadprzeciętnej elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ