Jak nie męczyć się ze skrzypiącymi i osiadającymi drzwiami?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, gdy zamontowane na wiele lat w domu drzwi zaczęły nieprzyjemnie skrzypieć i osiadać. Osiadanie drzwi nie jest niczym zaskakującym, jeśli ma się jedne w domu przez wiele lat. Każdy przedmiot codziennego użytku, a także element wyposażenia wnętrz ma prawo po dłuższym stażu używalności zaprotestować i tylko od nas samych zależy, w jaki sposób rozwiążemy ten problem.

Przyjrzyjmy się zatem z bliska zjawisku skrzypienia drzwi. Z jedną z głównych przyczyn uznaje się rdzewienie zawiasów, na których zostały osadzone. Nietrudno się z tym nie zgodzić. Metalowe zawiasy w pewnym momencie zaczynają tracić estetyczny wygląd.

Otwieranie tych samych drzwi i odchylanie ich we wszystkie strony zawsze znajdzie odbicie w kondycji zawiasów. Jeśli drzwi są jeszcze w dość dobrej kondycji, możemy wymienić zawiasy lub zwyczajnie nasmarować je olejem do sprzętów mechanicznych.

Takie rozwiązanie jest jednak skuteczne jedynie do czasu. Kolejne zagadnienie to osiadanie drzwi. Także wiąże się z niestabilnymi zawiasami. Trudno wymagać od zatartych i osłabionych zawiasów tego, by utrzymywały drzwi o dość masywnej wadze.

W wyniku osłabienia zawiasów drzwi osiadać będą w dół i pojawią się przy tym problemy z ich otwieraniem oraz zamykaniem. Po każdym otwarciu bądź zamknięciu na płaszczyźnie podłogi pojawiać się będzie charakterystyczny łuk świadczący o tym, że drzwi całym swoim ciężarem kierują się w stronę podłoża. Czy wymiana zawiasów w drzwiach jest opłacalna?

Najlepsze drzwi drewniane

Jeśli bardzo jesteśmy przywiązani do drzwi, które były obecne w naszych domach przez wiele lat, możemy tak zrobić. Rozsądniejszym i lepszym rozwiązaniem będzie jednak całkowita wymiana drzwi.

Możemy polecić efektowne i niezwykle stylowe drzwi drewniane z Białegostoku firmy W. Awruk. Są one wykonywane z drewna najwyższego gatunku, paleta barw jest niezwykle szeroka. Nabyć można drzwi w kolorze jasnego orzecha, ciepłej sosny, a także ciemniejsze odcienie, oparte na burgundzie, czy mahoniu.

Powodzeniem wśród Klientów cieszą się drzwi o klasycznym wyglądzie, jak i te nieco nowocześniejsze, z metalowymi i szklanymi wstawkami. Zachwycają jeszcze elementy wykończeniowe, klamki lśnią delikatną strukturą złota lub srebra.

Zamki wzmocnione są cennym i skutecznym w funkcjach ochronnych tytanem, dzięki czemu po zamknięciu drzwi i wyjeździe z domu na dłuższy okres możemy mieć pewność, że złodzieje nie dostaną się do środka. Drzwi zaprojektowane zostały w taki sposób, aby obyło się bez skrzypienia i hałasów związanych z otwieraniem i zamykaniem przez bardzo wiele lat.

Szkło pełne pomysłów

Może wśród Was są też i tacy, którzy poszukują drzwi wykonanych z innego materiału, niż drewno. Dla wielbicieli aranżacji szkła we wnętrzu też coś się znajdzie. Wytworne białostockie drzwi szklane wyróżniają się niezwykłą elegancją i przywodzą na myśl style wnętrz z popularnych seriali telewizyjnych. Szklane drzwi montowane są często na zawiasach dodatkowo pokrywanych warstwą złota i srebra.

Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe. Drzwi wykonane ze szkła prezentują wiele odmian form przemysłowych. Zamówić można drzwi z jasnego, klasycznego szkła. Takie drzwi wydają się nam wręcz idealne do salonu oraz miejsc, w których w wyjątkowych okazjach podejmujemy gości. Klasyczne szkło to nie jedyna odmiana stosowana przy produkcji drzwi. Zachwycić można się także drzwiami ze szkła mlecznego.

Te formy świetnie odnajdą się w pomieszczeniach adaptowanych na łazienki i sauny. Mleczne szkło daje projektantom wiele możliwości dekoracyjnych, dzięki czemu na drzwiach możliwe jest przedstawienie różnorodnych kompozycji graficznych opartych na ornamentyce roślinnej, geometrycznej, a nawet abstrakcyjnej.

Charakterystyczne dla szklanych drzwi są również masywne klamki oraz uchwyty służące do zamaszystego otwierania. Grubość szkła wykorzystywanego do wytwarzania drzwi musi być spora, bo w przeciwnym razie nie wytrzymałyby one ani czynników mechanicznych, ani siły ludzkiego ciała. Takie drzwi już zawsze będą postrzegane jako symbol ponadprzeciętnej elegancji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij