TOP 3 akcesoria do ogrodu – na co warto zwrócić uwagę

TOP 3 akcesoria do ogrodu – na co warto zwrócić uwagę?

W światku ogrodników istnieje pewne niepisane powiedzenie – „nie ma ogrodu bez akcesoriów do ogródka i akcesoriów do ogródka bez ogrodu”. Ciężko się z tym nie zgodzić!

Akcesoria do ogrodu występują w kilku kategoriach – można określić je mianem bardziej i mniej przydatnych. Jedne z nich będą pełnić funkcję jedynie ozdobną, drugie natomiast będą ładne i przydatne, aż wreszcie ostatnie z nich okażą się ważnym, wręcz niezbędnym narzędziem. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę?

Ogródkowy kompostownik

Jednym z najbardziej potrzebnych przedmiotów jest kompostownik, który idealnie dopasowuje się do kategorii – akcesoria do ogrodu. To super sposób na zagospodarowanie resztek roślin, które pojawiły się np. podczas pielenia ogródka i wyrywania chwastów, zbierania suchych liści, czy skoszonej trawy. Nie będziesz musiał pakować je w worki i wysyłać na wysypisko śmieci.

Po co to robić, skoro dzięki tej naturalnej mieszance uzyskasz wartościowy nawóz? Kompostownik nie należy do najładniejszych ozdób, znajdujących się w ogrodzie, aczkolwiek zważywszy na jego zalety, warto, aby się w nim znalazł. Przedmiot ten zazwyczaj umieszczamy w zacienionej części ogrodu.

Wynika to z faktu, iż musi być osłonięty od słońca i wiatru, ponieważ w innym wypadku materiał znajdujący się w nim, będzie przesychać. Producenci akcesoriów do ogrodu, stawiają na jakość wykonania oraz jego projekt, dlatego też kompostownik swoim kolorem wpisze się w ogólny wygląd działki. Zazwyczaj czarny lub zielony, idealnie dopasuje się do ogrodzenia.

Jeżeli jednak nie chcesz, aby swoim wyglądem straszył, możesz postawić go za ścianką zrobioną z krzaków czy drzewkami o zwisających gałęziach (np. brzozy). Pamiętaj jednak, abyś miał do niego łatwy dostęp, ponieważ częstotliwość korzystania np. w trakcie wiosny, lata, a nawet jesieni jest bardzo nasilona.

Siatka ochronna pędzi na ratunek

Wielu zapaleńców ogródkowych lubi korzystać z siatki ochronnej – ich stosowanie cały czas wkracza na nowy poziom. Nasze ogródkowe roślinki, zioła, warzywa czy owoce są niesamowicie pysznym przysmakiem dla wielu zwierząt, określanych mianem drapieżników. Pod ziemią bowiem, mieszka irytujący kret, lubujący się w tworzeniu kopczyków.

Te natomiast nie przyozdabiają ogródka, wręcz przeciwnie, burzą jego kompozycję. Co więcej, kret nie ma wbudowanej nawigacji, dlatego też często odkopuje się w miejscu, gdzie znajdują się rośliny czy krzewy, przy okazji naruszając przy tym ich korzenie. Innymi zwierzętami, szczególnie podatnymi na zapach świeżych owoców czy warzyw, są ptaki – wrony, kruki oraz drapieżne sroki.

W związku z tym swoje plony, delikatne rośliny czy krzewy warto zabezpieczać ochronnymi siatkami. Te występujące w różnych rozmiarach, nawet jeśli chodzi o wielkość oczek oraz ich natężenie, przeznaczone są do owijania poszczególnych roślin czy zabezpieczania trawników.

Klimatyczne  świece i latarnie

To akcesoria z kategorii – „upiększamy ogród”. Bardzo miło usiąść w ogrodzie pełnym zapachów i odczuwać go zmysłami innymi niż wzrok. Potężne latarnie ustawione przy kamiennym tarasie czy romantycznej altanie, podkreślają designerski wygląd całości.

Te wykonane z drewna warto zabezpieczyć impregnatem, dzięki czemu sam materiał nie będzie podatny na wszelkie czynniki atmosferyczne, jak deszcz czy opady śniegu.

Akcesoria do ogrodu to temat rzeka. Potrafią uraczyć swoim wyglądem, pomóc w ochronie roślin, zabezpieczyć trawniki, przyozdobić altanki. A Twoje – jakie są ulubione trzy akcesoria do ogrodu?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij