Zdrowy sen zapewnia regenerację i wypoczynek. Najlepiej, jeśli śpi się na łóżku. Jest to problematyczne, bo trzeba dobrać jeszcze materac, ale najkorzystniejsze.

Materac musi być dopasowany do wymiarów łóżka. Powinien też odpowiadać potrzebom np. związanym z twardością. Jednak w pierwszej kolejności trzeba ustalić, jakie wymiary ma mieć. Chodzi tu o jego długość, szerokość oraz wysokość.

Jaka długość i szerokość materaca?

Szerokość i długość materaca powinna być taka sama, jakie jest łóżko. Kupuje się je na konkretny wymiar np. 90 na 200 cm i taki ma być wtedy materac. Najlepiej wybierać ten mebel o typowych wymiarach. Łatwo się wtedy znajdzie materac, a na niego prześcieradło z gumką. Jeśli nie wiadomo, jakie jest łóżko, to trzeba zmierzyć w środku, jakie wymiary ma mieć materac. Jeśli potrzebny jest nietypowy, to trzeba zamówić go na wymiar.

Wysokość materaca a rama łóżka

Kolejna ważna kwestia to wysokość materaca. Zależy ona od ramy łóżka. Materac powinien zagłębić się w niej co najmniej w jednej trzeciej swojej wysokości. Musi także wystawać na minimum 4 cm. Ładnie to wygląda, szczególnie jak położy się na nim eleganckie prześcieradło z gumką. Jednak bardziej tu chodzi o kwestie praktyczne, czyli o solidne umocowanie materaca i by nikt się nie uderzył o rant łóżka.

Prześcieradło z gumką na materac

Prześcieradło na materacu to coś niezbędnego nie tylko ze względów estetycznych. Chroni ono materac przed zabrudzeniem i zapewnia higienę snu. Popularne teraz są prześcieradła z gumką. Idealnie przylegają do materaca, więc wygląda to estetycznie. Wymiary łatwo dobrać. Kupuje się prześcieradło z gumką na wymiar materaca. Trudniej może być, jeśli ma on wymiary nietypowe. Wtedy prześcieradło takie może nie być idealne, ale da się znaleźć w miarę pasujące.

Dobór materaca do łóżka to konieczność znalezienia odpowiedniego pod względem wysokości, szerokości i długości. O żadnym z tych wymiarów nie należy zapominać. Jeśli łóżko jest podwójne, zamiast jednego szerszego, można wybrać dwa materace. Prześcieradło nawet na dwóch oddzielnych może być jedno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ