Jak dobrać materac do łóżka

Jak dobrać materac do łóżka?

Zdrowy sen zapewnia regenerację i wypoczynek. Najlepiej, jeśli śpi się na łóżku. Jest to problematyczne, bo trzeba dobrać jeszcze materac, ale najkorzystniejsze.

Materac musi być dopasowany do wymiarów łóżka. Powinien też odpowiadać potrzebom np. związanym z twardością. Jednak w pierwszej kolejności trzeba ustalić, jakie wymiary ma mieć. Chodzi tu o jego długość, szerokość oraz wysokość.

Jaka długość i szerokość materaca?

Szerokość i długość materaca powinna być taka sama, jakie jest łóżko. Kupuje się je na konkretny wymiar np. 90 na 200 cm i taki ma być wtedy materac. Najlepiej wybierać ten mebel o typowych wymiarach. Łatwo się wtedy znajdzie materac, a na niego prześcieradło z gumką. Jeśli nie wiadomo, jakie jest łóżko, to trzeba zmierzyć w środku, jakie wymiary ma mieć materac. Jeśli potrzebny jest nietypowy, to trzeba zamówić go na wymiar.

Wysokość materaca a rama łóżka

Kolejna ważna kwestia to wysokość materaca. Zależy ona od ramy łóżka. Materac powinien zagłębić się w niej co najmniej w jednej trzeciej swojej wysokości. Musi także wystawać na minimum 4 cm. Ładnie to wygląda, szczególnie jak położy się na nim eleganckie prześcieradło z gumką. Jednak bardziej tu chodzi o kwestie praktyczne, czyli o solidne umocowanie materaca i by nikt się nie uderzył o rant łóżka.

Prześcieradło z gumką na materac

Prześcieradło na materacu to coś niezbędnego nie tylko ze względów estetycznych. Chroni ono materac przed zabrudzeniem i zapewnia higienę snu. Popularne teraz są prześcieradła z gumką. Idealnie przylegają do materaca, więc wygląda to estetycznie. Wymiary łatwo dobrać. Kupuje się prześcieradło z gumką na wymiar materaca. Trudniej może być, jeśli ma on wymiary nietypowe. Wtedy prześcieradło takie może nie być idealne, ale da się znaleźć w miarę pasujące.

Dobór materaca do łóżka to konieczność znalezienia odpowiedniego pod względem wysokości, szerokości i długości. O żadnym z tych wymiarów nie należy zapominać. Jeśli łóżko jest podwójne, zamiast jednego szerszego, można wybrać dwa materace. Prześcieradło nawet na dwóch oddzielnych może być jedno.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij