Jacuzzi na dachu – to możliwe!

Marzysz o jacuzzi ogrodowym całorocznym, ale mieszkasz w bloku mieszkalnym? To żadna przeszkoda, ponieważ możesz zamontować jacuzzi na dachu lub na balkonie. W poniższym tekście przybliżymy jakie są możliwości takiej instalacji, na co trzeba zwrócić uwagę i jakie założenia muszą zostać spełnione.

Wolna przestrzeń na dachu – zaaranżuj przestrzeń wypoczynkową

Zamiana dachu w dodatkową przestrzeń użytkową, taką jak taras, to świetny sposób na wykorzystanie tego miejsca, zwłaszcza dla miłośników nowoczesnej architektury. Wystarczą wygodne i stylowe meble ogrodowe, jacuzzi ogrodowe całoroczne i zadaszenie chroniące przed nadmiernym słońcem lub opadami deszczu na przykład w postaci dużego parasola. Wyposaż też swój taras w stół jadalny by móc spożywać posiłki na świeżym powietrzu i urządzać romantyczne kolacje pod gołym niebem, których zwieńczeniem będzie romantyczna kąpiel we dwoje w jacuzzi. Jeśli jesteś towarzyską osobą, jacuzzi może być miejscem spotkań z przyjaciółmi. Wyobraź sobie minę znajomych, gdy podczas odwiedzin zaproponujesz im drinki w jacuzzi na dachu.

Jacuzzi na dachu – techniczne aspekty

Zdecydowanie, najważniejszym etapem w realizacji projektu umieszczenia jacuzzi na dachu budynku jest upewnienie się, że jest to technicznie możliwe. Ten etap obejmuje szczegółową ocenę strukturalną dachu oraz analizę formalnych wymagań. Oto jak można podejść do tego kroku krok po kroku.

Ocena nośności konstrukcji – Skontaktuj się z licencjonowanym inżynierem budowlanym lub specjalistą od konstrukcji budynków, który przeprowadzi dokładną ocenę nośności balkonu, tarasu lub stropu, aby upewnić się, że konstrukcja jest w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie jacuzzi całorocznego.

Weryfikacja poboru energii koniecznej do użytkowania jacuzzi – sprawdzenie poboru energii  to kluczowy krok, aby upewnić się, że instalacja elektryczna budynku jest w stanie obsłużyć dodatkowe obciążenie i zapewnić bezpieczne oraz efektywne działanie jacuzzi.

Dostęp do wody oraz system jej odprowadzania – skontaktuj się z hydraulikiem, aby sprawdził istniejące instalacje wodne budynku i ocenił systemy odwadniające budynku. Upewnij się, że budynek ma wystarczające ciśnienie wody i odpowiednie przyłącza, aby zasilać jacuzzi na dachu.

Dostęp do źródła zasilania elektrycznego – skontaktuj się z licencjonowanym elektrykiem, aby ocenić istniejącą instalację elektryczną budynku.

Przestrzeń dla dźwigu – w przypadku wstawiania jacuzzi całorocznego dźwigiem należy pamiętać o odpowiedniej logistyce, dopasowaniu wielkości dźwigu do drogi dojazdowej oraz miejsca na jego rozstawienie.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne na dachu – o czym należy pamiętać?

Decyzja o zainstalowaniu jacuzzi na dachu to ambitny i ekscytujący pomysł, pozwala cieszyć się niesamowitymi widokami, takimi jak nocna panorama miasta czy zachody słońca, co może znacznie wpłynąć na przyjemność z kąpieli. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze, jeśli decydujesz się na jacuzzi ogrodowe całoroczne na dachu, koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo. Ważne jest, aby dach był wyposażony w solidne balustrady. Dla dodatkowej ochrony, warto zadbać o antypoślizgową powierzchnię wokół jacuzzi.

Po drugie, jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, musisz wziąć pod uwagę prywatność zarówno swoją, jak i sąsiadów. Warto pomyśleć o roślinności lub innych rozwiązaniach, które zapewnią intymność.

Jacuzzi na dachu – wybierz doświadczoną i sprawdzoną firmę

Umiejscowienie jacuzzi na dachu jest niewątpliwie większym przedsięwzięciem niż jacuzzi całoroczne na tarasie czy w ogrodzie. Dlatego wybierz firmę, która ma doświadczenie w tego typu realizacjach i współpracuje ze sprawdzoną firmą dźwigową.

Marka Svenska Living oferuje luksusowe, ciche i energooszczędne jacuzzi całoroczne z hydromasażem. Svenska Living zrealizowała wiele montaży balii w ogrodzie, ale również na dachu przy pomocy firmy dźwigowej, która od dawna jest sprawdzonym partnerem. Dzięki temu marka oferuje dostarczenie jacuzzi ogrodowego całorocznego do trudno dostępnych miejsc oraz również tych na wysokości.

Marka Svenska Living oferuje również wsparcie w zakresie konsultacji dotyczących instalacji jacuzzi na dachu, warto skorzystać z ich doświadczenia i doradztwa, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność tego projektu. 

Dom powinien być miejscem, gdzie można odpocząć i cieszyć się życiem, niezależnie od pory roku. Jacuzzi na dachu spełni Twoje najśmielsze oczekiwania!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij