Co zrobić, żeby mieć jędrny biust?

Już od wieków kobiety starannie dbają o pielęgnację swoich piersi. Ten istotny symbol kobiecości ma wpływ na poziom samooceny, zdrowie, atrakcyjny wygląd i poczucie kobiecości. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni poświęcają im mniej uwagi, można by nawet powiedzieć, że jeszcze więcej.

Często, choć nie zawsze, starania podejmowane przez panie mają na celu zwrócenie na siebie uwagi i zaskarbienie sobie względów „płci brzydszej”. Najczęstsze działania w tym zakresie, to: ćwiczenia, pielęgnacja specjalnymi kosmetykami, odpowiednia dieta, masaże czy specjalnie dobrana bielizna damska, której szeroki wybór można znaleźć w sieci, choćby pod tym adresem: http://www.kinga.com.pl/.

W jaki sposób można połączyć te wszystkie aspekty i czerpać satysfakcję z posiadania pięknego, dobrze wyeksponowanego biustu?

Ćwiczenia dla biustu

Podobnie, jak w przypadku pośladków, ud, łydek czy brzucha, istnieją specjalne ćwiczenia, wykonywane w celu uzyskania lepszej prezencji biustu i jego okolic. Przydatny w tym zakresie będzie trening klatki piersiowej, grzbietu i ramion.

Pozwoli on zniwelować efekty zmian fizjologicznych, występujących wraz ze starzeniem się, czyli stopniową zmianę proporcji tkanki gruczołowej do tkanki tłuszczowej w piersiach. Do zalecanych ćwiczeń należą między innymi motylki.

Wykonuje się je leżąc na plecach, z rozstawionymi szeroko i ugiętymi w kolanach nogami. Należy wówczas rozłożyć szeroko ręce i unieść je nad biust oraz skrzyżować. W tym momencie powinno się napiąć mięśnie klatki piersiowej i odliczyć do pięciu.

Ćwiczenie powinno być wykonywane z lekkim obciążeniem, wtedy będzie bardziej skuteczne. Innym ze skutecznych ćwiczeń są tradycyjne pompki, ale w wariancie damskim (z kolanami opartymi o podłoże).

Ręce należy trzymać odrobinę poza linią barków, na wysokości górnych partii klatki piersiowej. Kolejne z ćwiczeń wymaga wykorzystania piłki i jest bardzo proste. Należy usiąść na podłodze i trzymając w rękach piłkę na wysokości klatki piersiowej, ściskać ją, tak by poczuć pracę odpowiednich mięśni.

Bielizna damska. Komplety stworzone z myślą o biuście

Nie do przecenienia jest wpływ noszonych biustonoszy na kondycję i prezencję piersi. Znane są przypadki, w których kobiety, nosząc źle dobrane staniki, prezentują się w niekorzystny sposób oraz fundują swojemu biustowi istną gehennę.

W razie wątpliwości co do odpowiedniego rozmiaru, dobrze jest odwiedzić brafitterkę i poznać opinię fachowca, co do zalecanego doboru bielizny.

Tego typu inwestycja, choć z pozoru może wydawać się zbędna, w przyszłości zwróci się z nawiązką. W końcu swój biust „nosi się” do końca życia. Istnieją specjalistyczne sklepy internetowe, takie jak lingeria, które posiadają szeroki asortyment. Dzięki temu możliwe jest dobranie biustonosza na każdą okazję.

Delikatne w dotyku materiały zapewnią odpowiedni poziom komfortu, pozwalając biustowi „odpocząć”, a jego właścicielce poczuć odrobinę luksusu. Starannie zaprojektowane miseczki, niektóre ze specjalnymi cięciami na bokach oraz elastyczne koronki zapewnią każdej kobiecie wygodę i pomogą dumnie prezentować swoje piersi.

Inne przydatne działania

Jak wspomniano wcześniej, skutki nieubłaganego upływu czasu dotykają również kobiecy biust. Rosnący udział tkanki tłuszczowej, w stosunku do tkanki gruczołowej wpływa na spadek jędrności i efekt opadania biustu. By temu zapobiec, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Pierwsza z nich to wyprostowana postawa. Unikanie garbienia się pomaga nie tylko piersiom, ale również – a może przede wszystkim – zachowaniu dobrego stanu kręgosłupa.

Warto również fundować sobie regularnie masaż wodny, używając do tego celu prysznica i zmieniając temperaturę wody z ciepłej na zimną i na odwrót.

Pobudzi to krążenie nie tylko w okolicach biustu, ale również na udach, pośladkach czy brzuchu. Do tych działań warto włączyć samodzielne badanie piersi.

Jest to bardzo ważne z punktu widzenia profilaktyki, może przyczynić się do wykrycia delikatnych zmian i ich wyleczenia, zanim sytuacja stanie się poważna.

Wykonując opisane powyżej czynności oraz stosując starannie dobrane komplety bielizny damskiej można cieszyć się pięknym i jędrnym biustem przez długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij