Zainspiruj się! Mikro tatuaże dla każdego

Tatuaże są w modzie. Trudno nie zgodzić się z tym faktem. Jak pokazują badania niemal 60% osób do 30 roku życia ma tatuaż bądź w najbliższej przyszłości zamierza go zrobić. Oczywiście moda się zmienia, jednak tatuaż wykonany w profesjonalnym salonie tatuażu będzie ozdobą na zawsze.

Jednak warto zastanowić się czy poprzez tatuaż chcemy coś wyrazić czy jest to tylko kaprys podyktowany modą. Jeżeli obawiamy się, że nasz tatuaż może stać się passe niczym lansowane w latach 90-tych tatuaże w dolnej części pleców, inspirowane tym, który ówcześnie posiadała Victoria Beckham, a które aktualnie przeszły do lamusa, czasami lepiej zdecydować się na mikro tatuaże

Dlaczego lepiej wybrać mikro tatuaż? 

Mikro tatuaże mają wiele zalet. Wykonanie dużego tatuażu musi wiązać się z głębokim przemyśleniem tematu, inaczej zostanie się z tatuażem, który albo będzie trzeba zmodyfikować u zdolnego tatuażysty w studio tatuażu, albo wydać masę pieniędzy na jego usunięcie, gdyż z pewnością kilka sesji nie wystarczy. Zatem, kiedy nie jest się absolutnie pewnym swojego wyboru, lepiej wybrać mikro tatuaż, który zawsze można przysłonić w razie potrzeby.

Mikro tatuaż na szyi można zasłonić kołnierzykiem, a na palcu pierścionkiem. Zatem taki tatuaż może sobie zrobić nawet osoba, którą na co dzień obowiązuje dress code w pracy. Oczywiście mikro tatuaże są znacznie tańsze niż duże tatuaże. Jeśli z jakichś powodów będzie się chciało taki tatuaż usunąć to również nie będzie stanowiło to problemu.

Oczywiście trzeba pamiętać, że należy udać się do dobrego salonu tatuażu, gdyż wykonanie ładnego mikro tatuażu wymaga sporych umiejętności od tatuażysty, aby rzeczywiście wyglądał jak ozdoba ciała.     

Wzory tatuaży w wersji mikro, które zawsze się sprawdzają 

Wśród najpopularniejszych wzorów tatuaży w wersji mikro są inicjały własne lub bliskiej osoby. W formie mikro tatuaży wykonuje się również ważne daty. Oczywiście popularne są również motywy religijne, niewielki półksiężyc, krzyż, czy też gwiazda Dawida.

Takie tatuaże są popularne zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Do popularnych motywów należy również symbol nieskończoności czy też trójkąt i oko symbolizujące Boga. Bardzo popularne są również mikro tatuaże łapek psów, będące odzwierciedleniem łapek pupila.     

Modne mikro tatuaże damskie – co obecnie jest trendy? 

Wśród modnych mikro tatuaży damskich jeszcze do niedawna były małe gwiazdki tworzące konstelacje. Ten trend ciągle jest popularny. Wiele kobiet tatuuje sobie również ptaki albo kwiaty w mikro rozmiarze. Przede wszystkim popularne są jednak mikro tatuaże imitujące biżuterię – pierścionki lub bransoletki.     

Mikro tatuaże także dla mężczyzn – jakie wzory tatuaży warto wybrać? 

Tatuaże męskie mogą korespondować z zainteresowaniami. Mogą przedstawiać miniaturową broń bądź też transkrypcje w różnych językach. Minimalistyczny tatuaż męski może przedstawiać również inicjały bliskiej osoby.

Mężczyźni chętnie tatuują sobie również niewielkie czaszki, bądź symbole anarchistyczne. Wybór motywu tak naprawdę zależy od upodobań i preferencji. Mikro tatuaż może przedstawiać również symbol znaku zodiaku. 

Mikro tatuaże jako obrączki ślubne 

Coraz więcej par nie decyduje się na legalizację swojego związku, gdyż twierdzą, że papierek nie jest im do niczego potrzebny. Jednak często o sobie mówią, że są małżeństwem lecz zamiast tradycyjnej obrączki mają identyczne mikro tatuaże.

Mogą być to serduszka czy też  znak nieskończoności albo też dopełniające się puzzle. Tutaj istotne znaczenie ma symbolika, która powinna wyrażać uczucie i oddanie.

To niewątpliwie bardzo ciekawy pomysł, który na pewno jest zdecydowanie trwalszy niż pierścionek i w ten sposób można na zawsze przypieczętować uczucie. 

Zatem poprzez mikro tatuaż można wyrazić zarówno uczucie, jak i poglądy czy przekonania. Czasami warto zdecydować się na minimalistyczne wzornictwo. Mikro tatuaże nie są tylko modą lecz w ich przypadku kluczowe znaczenie ma symbolika.

Zatem nie są tylko dla trendsetterów, ale przede wszystkim dla osób, dla których tatuaż ma wartość sentymentalną, a nie jest ściśle związany tylko z modą. Kluczowe znaczenie ma również miejsce wykonania tatuażu. Wybierając renomowane studio tatuażu mamy pewność, że będziemy zadowoleni z efektu. Tak naprawdę nie warto na nim oszczędzać. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij