Czasami jest to tylko krótki epizod w życiu naszych włosów.
Bywa, że zależy od pory roku lub zażywanych leków, a po pewnym czasie znika.
Czasem jednak wypadanie włosów zaczyna się znienacka i z przerażeniem stwierdzamy, że tracimy nie tylko włosy, ale i kontrolę nad tym, co się z nimi dzieje. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednia lub niedostateczna ich pielęgnacja: to znak, że włosy potrzebują czegoś więcej. Czego? Sprawdź, jakie kuracje skutecznie hamują wypadanie włosów.

Ziołowe płukanki i wcierki do włosów

Płukanki i wcierki mają tę cenną właściwość, że można je nakładać na skórę głowy, nie tylko na włosy. Dzięki temu pielęgnują skalp, regenerując zarówno rosnące pasma, jak również cebulki włosowe. Płukanki i wcierki ziołowe mają za zadanie przede wszystkim oczyścić skórę głowy, zrównoważyć sebum na powierzchni i sprawić, aby włosy miały dobre warunki do wzrostu. Zioła wzmacniające włosy to m.in. pokrzywa, skrzyp i indyjskie rośliny typu brahmi oraz bringraj.

Olejowanie i olejki do włosów

Naturalne, tłoczone na zimno olejki zapewniają włosom wszystko to, czego nie dostaną od żadnej innej substancji: są one bowiem bogactwem dobrych kwasów tłuszczowych, a ponadto mają właściwość wnikania zarówno do wnętrza łodygi włosa, jak i do jego cebulki. Genialnie wzmacniają od wewnątrz i ochraniają włos na zewnątrz. Warto sprawdzić jaki jest najlepszy olejek do włosów, czyli taki, który nadaje się do nakładania na skalp w formie maski.

Kuracja „na ostro” czyli papryczka, imbir i pieprz

Włosy lubią delikatną pielęgnację, a skóra głowy delikatny masaż – nie należy ich szarpać ani ciągnąć, ponieważ osłabiamy ich cebulki. Włosy mają jednak swoje drugie, „niegrzeczne” oblicze – aby ich cebulki były wzmocnione i pobudzone do regeneracji, trzeba im czegoś, co poprawia ukrwienie skóry głowy. Dlatego do szamponów lub wcierek często dodawane są ostre przyprawy, które stymulują cebulki włosowe, by były mocniej osadzone w mieszkach i przestały wypadać.

Niezależnie od tego, jaką kurację do włosów wybierzesz, warto pamiętać, aby była jak najbardziej naturalna. Syntetyczne farmaceutyki (m.in. ampułki) mogą po pewnym czasie podrażniać i działać komedogennie na skórę głowy – wówczas wypadanie włosów może zacząć się od nowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ