W swojej pielęgnacji postaw na kolagen

W swojej pielęgnacji postaw na kolagen

Czy jest kobieta, która nie marzy o pięknej i jędrnej skórze twarzy? Każdego dnia wykonujemy cały szereg czynności i używamy licznych produktów pielęgnacyjnych, żeby cera jak najdłużej wyglądała młodo. Poszukujemy także coraz to nowszych rozwiązań na to, żeby niemalże zatrzymać jej starzenie się. Jest substancja, która okazuje się odpowiedzią na te wszystkie prośby. Naturalny kolagen, bo to właśnie o nim mowa, bardzo często nazywany jest „eliksirem młodości” i jest tak nie bez przyczyny. To właśnie on przywraca skórze napięcie i elastyczność, a także jest skuteczną bronią przeciwko przebarwieniom. Należy więc trochę bardziej przybliżyć powody, dla których kosmetyki z naturalnym kolagenem powinny znaleźć się również w twojej kosmetyczce.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem budulcowym, które znajduje się w organizmie każdego człowieka, zresztą we wszystkich jego strukturach. Można go znaleźć w chrząstkach, więzadłach, ścięgnach, tkance łącznej, a przede wszystkim w skórze. I to właśnie na działaniu kolagenu w skórze się skupimy, ponieważ stanowi jej większość, ponieważ od 70 do 75%. Nie jest zatem przesadą stwierdzenie, że właśnie to białko ma istotne znaczenie w utrzymywaniu kondycji cery i im jest go mniej, tym ta wygląda gorzej. Nasze ciała, żeby zadbać o swoje optymalne działanie, produkuje kolagen samoistnie. Niestety wraz z wiekiem jego ilość znacznie spada. Rozpoczyna się to już w momencie, kiedy rozpoczynamy 25. rok życia, a już 5 lat później ubywa go więcej, niż organizm jest w stanie wytworzyć. Dodatkowo jego jakość jest znacznie niższa niż we wcześniejszych latach. Swoim stylem życia jesteśmy w stanie przyłożyć rękę do rozpoczęcia tego procesu znacznie szybciej. Na rozpad kolagenu wpływa nadmierna i częsta ekspozycja na słońce, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, ale również długotrwały stres.

Jak objawia się spadek kolagenu w skórze?

Mając na uwadze, że blisko ¾ skóry stanowi właśnie kolagen, to należy być świadomym, że jego spadek będzie zauważalny w jej kondycji. Traci ona swoje dotychczasowe, pożądane właściwości oraz pojawiają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Przede wszystkim cera nie jest już jędrna oraz elastyczna, a opadnięta i zwiotczała. Mniejsza ilość kolagenu to także pojawienie się nie tylko na twarzy zmarszczek oraz bruzd, które trudno wygładzić. Sińce pod oczami stają się bardziej widoczne, tak samo, jak przebarwienia i blizny. Ze względu na to, że twarz i szyja są najbardziej eksponowanymi na czynniki zewnętrzne częściami ciała, to właśnie na nich najszybciej dostrzegamy niedobór kolagenu. Zapobiegają temu sera oraz kremy z naturalnym kolagenem, po które warto sięgnąć nawet przed 25. rokiem życia.

Jak zapobiegać utracie kolagenu?

Spadek ilości oraz jakości kolagenu, który jest przecież kluczowy dla młodego wyglądu naszej skóry, nie jest pozytywną wizją. Tym bardziej mając na uwadze, że swoimi niezdrowymi nawykami jeszcze przyczyniamy się do tego procesu. Co w takim razie zrobić, żeby spowolnić starzenie się skóry? Jednym z najważniejszych punktów jest regularna i odpowiednio dobrana pielęgnacja. Należy unikać nadmiernie wysuszających produktów, zawsze przed snem zmywać makijaż i używać kremów z filtrem każdego dnia niezależnie od pory roku. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie kosmetyku z naturalnym kolagenem w ramach porannego oraz wieczornego nawilżania. Kluczowa jest także zmiana dotychczasowych złych nawyków. Należy zdrowo się odżywiać i zadbać o zróżnicowaną, bogatą w minerały i witaminy dietę, zadbać o aktywność fizyczną, a także nie zarywać nocek. Wszystkie dobre zmiany dadzą zauważalne efekty zarówno w lepszym stanie skóry, jak i w samopoczuciu czy energii do działania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij