Szklana, czy plastikowa – jaką antyramę wybrać?

Zdjęcia, plakaty czy reprodukcje dzieł sztuki w formie grafik często umieszczamy w antyramach. Kiedy już chcemy udekorować ścianę nasuwa się pytanie, jaką antyramę wybrać? Do wyboru mamy najpopularniejsze rozwiązania czyli antyramy z pleksi lub szklane. Na które z nich warto się zdecydować?

Antyrama z pleksi – bezpieczeństwo w każdych warunkach

Antyramy plastikowe są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy posiada się małe dzieci. To po prostu bezpieczniejsze rozwiązanie od modeli szklanych. Nawet, jeśli dziecko zrzuci antyramę ze ściany, nic się z nią nie stanie. Jedynym śladem po tym zdarzeniu mogą być rysy na antyramie. Antyrama z pleksi może być wyposażona w tzw. antyrefleks, dzięki temu wszystkie zdjęcia będą doskonale widoczne w każdych warunkach. Dodatkową zaletą antyramy z pleksi jest jej lekkość. Nawet, jeśli spadnie nie narobi większych szkód.

Antyrama ze szkła – do wyeksponowania dyplomów i certyfikatów

Prowadząc gabinet kosmetyczny, czy kancelarię adwokacką konieczne jest przedstawienie klientom swoich kompetencji w przystępnej formie. Najczęściej więc wiesza się dyplomy i certyfikaty na ścianie, tak by dla wszystkich przyjmowanych klientów były dobrze widoczne. Taką praktykę można zauważyć również w prywatnych gabinetach lekarskich. Najlepszym sposobem na wyeksponowanie swoich osiągnięć naukowych jest powieszenie dyplomów w transparentnych antyramach ze szkła. Są one bardziej eleganckie od tych wykonanych z pleksi, a jednocześnie bardziej odporne na zarysowania. Oczywiście antyramy nie powinny być zbyt nisko zawieszone, aby ktoś nieopacznie ich nie strącił.

Gdzie sprawdzi się antyrama z pleksi?

Szkoły to miejsca, gdzie na korytarzach wiesza się antyramy ze zdjęciami absolwentów. Taka dekoracja szkolnego holu buduje prestiż instytucji, a także ukazuje jej wieloletnią tradycję. Jeśli antyramy są powieszone na znacznej wysokości mogą być wykonane ze szkła. Jednak w budynkach, gdzie przebywają dzieci zaleca się stosowanie wszędzie, gdzie tylko możliwe bezpiecznych materiałów, aby zachowane było BHP. Podobnie w przedszkolach, gdzie nauczyciele organizują cyklicznie zmieniane wystawy z pracami dzieci, lepiej jest skorzystać z antyramy plastikowej. Prace widoczne są w niej tak samo dobrze, jak w antyramie szklanej z powłoką antyrefleksyjną i dzieci mogą się nimi chwalić przed rodzicami.

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim – jaką antyramę wybrać?

Styl skandynawski charakteryzuje się geometryzmem we wnętrzu, dlatego doskonałym dodatkiem do niego są antyramy. Dekoracje w stylu skandynawskim powinny być subtelne i niedominujące, dlatego antyramy znacznie lepiej sprawdzą się niż tradycyjne ramki, zwłaszcza, jeśli chce się postawić na bardzo minimalistyczną odsłonę tego stylu. Odwołanie się do natury, które jest tu charakterystyczne zarówno w materiałach wykończeniowych, jak i dodatkach umożliwia umieszczenie w szklanej antyramie roślinnej grafiki. Można się również pokusić o zamknięcie w niej zboża i polnych kwiatów, co doskonale sprawdzi się również w aranżacjach, w których wykorzystuje się drewniane meble z widocznymi sękami. Oczywiście to nie jedyna możliwość i w takim wystroju wnętrza może sprawdzić się równie dobrze antyrama wykonana z pleksi. Jeśli postawi się na postmodernistyczny styl, wykorzystujący ciekawe formy krzeseł z PCV, na zasadzie zestawiania podobnych materiałów dopasuje się zdjęcia i abstrakcyjne grafiki umieszczone w antyramach z pleksi.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że szklane antyramy są doskonałym rozwiązaniem do bardziej klasycznie urządzonych salonów. Natomiast te wnętrza, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania aranżacyjne i materiały sztuczne, świetnie skomponują się z wytrzymałymi antyramami z pleksi. Takie antyramy można dodatkowo ozdobić przy pomocy luminescencyjnych taśm, dzięki temu będą stanowiły dekorację także w nocy. Ich lekka konstrukcja sprawia, że można sobie na to pozwolić. Wytrzymałe antyramy ze względu na swój minimalistyczny charakter dają nieograniczone możliwości aranżacyjne każdego wnętrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij