Styling włosów – na czym polega?

Styling włosów – na czym polega?

Odpowiednia fryzura potrafi dodać nie tylko uroku, ale również i charakteru. Potrafi sprawić bowiem, że nawet klasyczna stylizacja będzie wyglądała obłędnie przy ślicznych lokach, które można uzyskać dzięki stylingowi włosów, który jest skutecznym sposobem na uzyskanie objętości, lekkości i skrętu – wyjaśnia Marzena Ostrowska – przedstawicielka serwisu: https://wyszukana.com.pl/

Styling włosów – co to jest?

Często styling mylony jest z trwałą. Oba procesy kręcenia włosów są do siebie podobne. Niemniej jednak, styling włosów jest to zmiana kształtu włosów polegająca na nadaniu im trwałego skrętu, bez ryzyka naruszenia wewnętrznej struktury włosa. Można więc rzec, że styling jest rodzajem trwałej ondulacji, jednakże jego efekt jest bardziej delikatny i subtelny, ponieważ wykonywany jest on na grubych wałkach. Co do zasady jest to zabieg chemiczny pozwalający włosom uzyskanie skrętu pasm na ich całej długości. Dlatego też, włosy skutecznie zostają uniesione u nasady.  Efektem stylingu będą, więc fale bądź sprężyste loki – jest to bowiem zależne od rodzaju włosów, na których wykonywany jest zabieg. Efekt ten również będzie w dużej mierze zależał od sposobu suszenia włosów. Skręt utrzymuje się zazwyczaj od dwóch do czterech miesięcy, w zależności od gatunku włosów i użytego kosmetyku. Co ciekawe, styling powoduje, że optycznie jest więcej włosów, dlatego dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mają cienkie włosy i pozbawione objętości. Niemniej jednak, osoby decydujące się ten zabieg winny posiadać włosy nie dłuższe niż ramion czy łopatek. Taka długość stanowi pozwoli, bowiem na skuteczne przeprowadzanie stylingu. Dłuższe włosy są ciężkie, dlatego będą ulegały prostowaniu się. Styling włosów jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z niesfornymi i trudnymi w układaniu włosami. Styling pozwala, bowiem na ekspresowe ułożenie fryzury bez konieczności użycia prostownicy czy lokówki. Co ciekawe, styling będzie świetnym rozwiązaniem dla włosów przetłuszczających się u nasady.

Czym styling włosów różni się od trwałej ondulacji?

Styling włosów jest procesem mocno zbliżonym do trwałej ondulacji, która również powoduje trwałe skręcenie pasm włosów. Trwała ondulacja to bowiem chemiczna zmiana struktury włosów za pomocą właściwego preparatu i wałków. Niemniej jednak, często zabieg ten niszczył strukturę włosów, w przeciwieństwie do stylingu włosów, który nie narusza struktury włosa. Ponadto, trwałej ondulacji można się pozbyć po ścięciu włosów (jak sama nazwa wskazuje jest to trwały proces) i wymaga ona szczególnej pielęgnacji, inaczej na głowie może powstać niechciane siano.

Co do zasady, przez trwałą ondulację możemy uzyskać mniej lub bardziej skręcone pasma włosów, w zależności od zastosowanych wałków i kosmetyku. Taki proces jednak powoduje nadmierne wysuszenie włosów, co skutkuje uwrażliwieniem się włosów.

Natomiast styling jest delikatną trwałą, która pozwala na uzyskanie skręconych włosów, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej struktury włosów.

Jak zrobić styling włosów w domu?

Przeprowadzenie zabiegu stylingu włosów w domu jest najbardziej możliwie i nie stanowi większych trudności. Całe proces polega, bowiem na:

  • dokładnym nawinięciu na wałki pasm włosów, a następnie równomierne rozmieszczenie na włosach kosmetyku przeznaczonego do stylingu włosów,
  • po upływie około 20 minut wałki należy zdjąć i dokładnie spłukać nałożony płyn. Ważne podkreślenia jest fakt, że skutecznie zmniejszony czas odziaływania minimalizuje ryzyko negatywnego wpływu na kondycję włosów,
  • nałożenie na włosy preparatu pielęgnującego, aby kosmyki włosów były odżywione i mogły odpowiednio wchłonąć, produkt do stylingu, w głąb włosa,
  • ostatnim etapem jest nałożenie na włosy płynu utrwalającego i odbudowującego.

Styling włosów w salonie fryzjerskim

Styling włosów w salonie fryzjerskim na tych samych etapach, co styling w przeprowadzony w domu. Jedynymi różnicami będzie wysoka dokładność nałożenia wałków na kosmyki włosów – fryzjer oczywiście ma fach w ręku, zatem sprawnie i szybko założy wałki, oraz rodzaj użytych kosmetyków. Preparaty użyte w domu zazwyczaj będą słabsze, aniżeli te dostępne w salonie fryzjerskim.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij