Slow fashion z czym to się kojarzy

Dzisiaj w codziennym świecie ludzie wydają się pędzić i nie zatrzymują się nawet na chwilę, nawet w momencie, gdy przychodzi moment, gdy trzeba zakupić odpowiednie ubrania. Należy mieć świadomość, że niektórzy wyłamują się z tego trendu szybkości i stawiają na spokój, co objawia się rozwojem kierunku, który zwie się Slow Fashion.

Sam trend to nic innego jak rozważne zakupy, gdzie sposób myślenia jest ważny. Osoby identyfikujące się ze wspomnianym trendem nie ulegają machinie medialnej reklamy i nie kupują produktów, które są szumnie reklamowane w telewizji czy internecie.

Tego typu osoby, po prostu z o wiele większą ostrożnością podchodzą do tego typu działań, wiedząc, że każdy ich krok, musi być dokładnie przemyślany. W tego typu zakupach ubrań czy też innej odzieży nie ma miejsca na przypadki, to wszystko jest z reguły zaplanowane, dzięki czemu osoby działające w taki sposób są w stanie wiele zyskać.

Działanie obronne

Należy zauważyć, że sam trend, jest przede wszystkim bardzo na czasie, zwłaszcza jeśli chcemy na chwilę zastanowić się nad sprawą odpowiedniego ubrania, oraz konieczności posiadania danych rzeczy. Jest to w pewien sposób zabieg, który pozwala nam wytoczyć odpowiednie działa nawykowi konsumpcjonizmu, który zatacza coraz szersze kręgi. W ten sposób osoby, utożsamiające się z podobnym kierunkiem, mogą pokazać innym ludziom, że nie warto dzisiaj kupować co chwilę nowych ubrań, zwłaszcza jeśli stare wciąż są ładne i przede wszystkim dopasowane. Oczywiście nie wszystkim można to zagadnienie dobrze wytłumaczyć, a tego typu wolna moda, uderza przede wszystkim w projektantów ubrań, którzy muszą liczyć się z mniejszym zainteresowaniem nowymi kreacjami.

To właśnie biznes odzieżowy, nie pozwala na to, aby tego typu trendy, utrwaliły się w głowach konsumentów, którzy na co dzień kupują różnego rodzaju ubrania, zapewniając w ten sposób określone zyski. Galanterie oraz inne sklepy z odzieżą muszą zarabiać, ponieważ tylko w taki sposób są one w stanie utrzymać się na rynku. To właśnie dlatego reklama oraz inne sposoby reklamowania poszczególnych produktów nie znikną, ponieważ tego typu marketing, jest w stanie dać określone zyski, co jest bardzo istotne z punktu widzenia sprzedawcy.

Jak prowadzić odpowiedzialne zakupy?

Jeśli chcemy utożsamiać się z powyższym trendem, to powinniśmy stawiać zawsze na jakość naszych ubrań, a nie na ich ilość. Ponadczasowy design, odpowiednie wykonanie i dobry materiał, dają nam szansę, na o wiele dłuższe cieszenie się naszymi ubraniami. W ten sposób nie promujemy sztucznych trendów, które z reguły nie trwają zbyt długo, a są w stanie wyciągnąć z każdego portfela setki złotych.

Należy więc unikać rozrzutności i skupiać się tylko na wartościowych ubraniach, które rzeczywiście swoją jakością, są w stanie wiele nam zaproponować. Warto zakupić kilkanaście produktów produkowanych tylko i wyłącznie w jednym regionie. Pozwala to na poprawę lokalnej gospodarki, ale w ten sposób można przyczynić się również do powstania większej liczby miejsc pracy. Tego typu kupowanie ubrań w mieście, ma sens i nie wymaga korzystania z internetu.

Liczy się potrzeba

Oczywiście z kupowaniem różnego rodzaju rzeczy, powinna wiązać się potrzeba, a nie obowiązek. Jeśli kupowanie ubrań traktujemy jako obowiązek, to na pewno nigdy nie przystosujemy się do trendu slow fashion, ponieważ działamy spontanicznie, a w tego typu działaniach wymaga się rozwagi, której często nam brakuje.

Tak więc kontrolujmy ilość kupowanych rzeczy, skupiając się na ich dostosowaniu, a nie ilości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij