Rzęsy pod lupą – co je niszczy, a co pomaga?

Rzęsy pod lupą – co je niszczy, a co pomaga?

Co niszczy rzęsy? O maleńkich włoskach i ich kondycji nie myślimy zbyt często.
Tymczasem czynników przyczyniających się do osłabienia włosków wokół oka jest bardzo wiele. Wokół pielęgnacji rzęs narosło wiele mitów. Poniższy artykuł obala większość z nich i wskazuje najlepszą drogę w pielęgnacji włosków. Czy tusz niszczy rzęsy? Czy można przyspieszyć wzrost rzęs? Czy demakijaż oczu może szkodzić? Jak odżywiać rzęsy? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące pielęgnacji rzęs.

Poznaj wroga, czyli co niszczy rzęsy?

Maleńka rzęsa nie ma lekkiego życia. Do jej osłabienia przyczynia się mnóstwo czynników. Oto anty-lista pielęgnacji, czyli wykaz rzeczy, których należy unikać, aby mieć piękne rzęsy.

– złe odżywianie i brak witamin oraz minerałów w diecie

– dym papierosowy

– stres i brak snu

– nieodpowiednie kosmetyki

– inwazyjny demakijaż (szarpanie i ciągniecie rzęs)

– przebyte choroby i zażywane leki

– zalotka do rzęs

– przedłużanie rzęs

– częste doklejanie sztucznych rzęs

– tusz do rzęs o złym składzie

– suche powietrze z grzejników, klimatyzacja

– zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury

Jak dbać o rzęsy?

Nie da się wykluczyć wszystkich czynników, które przyczyniają się do niszczenia małych włosków. Bywa, że nie mamy wpływu na wydarzenia w życiu i związany z nimi stres, ani na dopadające nas choroby. Wciąż jednak wiele możemy zrobić w dziedzinie pielęgnacji. Wystarczy, że zmienimy nawyki żywieniowe, zaczniemy się wysypiać i sięgniemy po produkt wspomagający odbudowę i regenerację włosków. Odżywka do rzęs to nowość na rynku; jest najlepszym remedium na osłabione, zniszczone i krótkie włoski. Jej działanie i łatwość aplikacji sprawia, że odżywka do rzęs jest bezkonkurencyjna w dziedzinie pielęgnacji i poprawy wyglądu rzęs. Aby wybrać dobre serum na porost rzęs, warto sprawdzić internetowe rankingi i opinie: szczegółowo omawiają one każdy z produktów i wyjaśniają, jaka odżywka do rzęs jest najlepsza. Znamienne jest to, że systematycznie stosowana odżywka do rzęs nie tylko je regeneruje, ale również wydłuża i zagęszcza włoski na całej linii. Aby podtrzymać efekt gęstych, pięknych rzęs warto również zakupić dobry płyn do demakijażu oczu, dzięki któremu uniknie się tarcia powiek oraz wyrywania włosków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij