Co niszczy rzęsy? O maleńkich włoskach i ich kondycji nie myślimy zbyt często.
Tymczasem czynników przyczyniających się do osłabienia włosków wokół oka jest bardzo wiele. Wokół pielęgnacji rzęs narosło wiele mitów. Poniższy artykuł obala większość z nich i wskazuje najlepszą drogę w pielęgnacji włosków. Czy tusz niszczy rzęsy? Czy można przyspieszyć wzrost rzęs? Czy demakijaż oczu może szkodzić? Jak odżywiać rzęsy? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące pielęgnacji rzęs.

Poznaj wroga, czyli co niszczy rzęsy?

Maleńka rzęsa nie ma lekkiego życia. Do jej osłabienia przyczynia się mnóstwo czynników. Oto anty-lista pielęgnacji, czyli wykaz rzeczy, których należy unikać, aby mieć piękne rzęsy.

– złe odżywianie i brak witamin oraz minerałów w diecie

– dym papierosowy

– stres i brak snu

– nieodpowiednie kosmetyki

– inwazyjny demakijaż (szarpanie i ciągniecie rzęs)

– przebyte choroby i zażywane leki

– zalotka do rzęs

– przedłużanie rzęs

– częste doklejanie sztucznych rzęs

– tusz do rzęs o złym składzie

– suche powietrze z grzejników, klimatyzacja

– zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury

Jak dbać o rzęsy?

Nie da się wykluczyć wszystkich czynników, które przyczyniają się do niszczenia małych włosków. Bywa, że nie mamy wpływu na wydarzenia w życiu i związany z nimi stres, ani na dopadające nas choroby. Wciąż jednak wiele możemy zrobić w dziedzinie pielęgnacji. Wystarczy, że zmienimy nawyki żywieniowe, zaczniemy się wysypiać i sięgniemy po produkt wspomagający odbudowę i regenerację włosków. Odżywka do rzęs to nowość na rynku; jest najlepszym remedium na osłabione, zniszczone i krótkie włoski. Jej działanie i łatwość aplikacji sprawia, że odżywka do rzęs jest bezkonkurencyjna w dziedzinie pielęgnacji i poprawy wyglądu rzęs. Aby wybrać dobre serum na porost rzęs, warto sprawdzić internetowe rankingi i opinie: szczegółowo omawiają one każdy z produktów i wyjaśniają, jaka odżywka do rzęs jest najlepsza. Znamienne jest to, że systematycznie stosowana odżywka do rzęs nie tylko je regeneruje, ale również wydłuża i zagęszcza włoski na całej linii. Aby podtrzymać efekt gęstych, pięknych rzęs warto również zakupić dobry płyn do demakijażu oczu, dzięki któremu uniknie się tarcia powiek oraz wyrywania włosków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ