Plastik do lamusa! Pojemniki kuchenne z porcelany, kamionki, żeliwa, stali

Plastik do lamusa! Pojemniki kuchenne z porcelany, kamionki, żeliwa, stali

Pojemniki na żywność towarzyszą nam niezmiennie od lat. Wbrew pozorom nie są wynalazkiem ostatnich kilkunastu lat, znane były dużo wcześniej. Tyle że nie były z plastiku i nikt nie nazywał ich pojemnikami na żywność.

Ceramiczne pojemniki do kuchni

Ceramiczne pojemniki kuchenne to nie tylko doskonały sposób na przechowywanie suchych i mokrych produktów. Dobrze dobrane będą prawdziwą ozdobą kuchni. Z praktycznego punktu widzenia warto odnotować ich dużą twardość, brak zdolności do pochłaniania zapachów, szczelność oraz odporność na wysokie temperatury. Możemy być pewni, że nawet w największy upał przechowywane w nich produkty zachowają świeżość. Ponadto ceramiczne pojemniki dobrze znoszą mycie w zmywarce do naczyń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że gładka powierzchnia naczyń ceramicznych jest bardzo łatwa do mycia. Koniec z długim czyszczeniem pojemników. Wystarczy przetrzeć i gotowe.

Plastik do lamusa! Pojemniki kuchenne z porcelany, kamionki, żeliwa, stali 1

Szklane słoje i pojemniki

Oryginalne, przybierające fantazyjne kształty, kolorowe, zdobione, a jednocześnie ekologiczne i praktyczne. Takie właśnie są szklane pojemniki kuchenne. Słoje, butelki, flakony, menzurki świadczą o przywiązaniu do tradycji i są prawdziwą ozdobą kuchni. Szkło, mimo że dość delikatne i kruche, ma wielu zwolenników ze względu na swoje właściwości – przechowywane w nim produkty długo zachowują świeżość. Ponadto szkło nie pochłania zapachów, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by umyty słój po ogórkach posłużył jako naczynie do przechowywania dżemu. Szklane pojemniki to małe dzieła sztuki, poza plastikiem nie znajdziemy drugiego tak łatwego do formowania materiału.

Metalowe pojemniki i puszki

Metalowe pojemniki kuchenne znają wszyscy – każdy choć raz zetknął się z puszką, w której przechowuje się kawę, herbatę, kakao czy cukier. Praktyczny i trwały metal w niejednej kuchni przechodzi z pokolenia na pokolenie. Hasło: „Ta puszka jest w rodzinie od pokoleń” wcale nie musi być pustym sloganem. Pojemniki z metalu są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Niestraszne im też wysokie temperatury. Są doskonałym wyborem nie tylko dla osób, którym „wszystko leci z rąk”.

Nowoczesne metalowe pojemniki kuchenne produkowane są ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich długowieczność. Jeśli zadbamy o brak uszkodzeń mechanicznych, będą służyły przez długie lata. A jeśli dodamy, że są hermetyczne, łatwe do umycia i po prostu ładne, wybór staje się oczywisty. W sklepie Fabryka Form możemy znaleźć metalowe pojemniki w ciekawych kształtach. Bo metalowy pojemnik to nie tylko puszka.

A dlaczego nie plastik?

Pojemniki z plastiku są lekkie, tanie i łatwo dostępne. Niestety, duża zdolność do pochłaniania zapachów sprawia, że ich okres używania jest stosunkowo krótki. Ponadto trudno uznać plastik za produkt ekologiczny i przyjazny naturze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij