Planowanie przestrzeni nad schodami

W wielu mieszkaniach musimy zadbać o właściwe zagospodarowanie wolnej powierzchni, co w istocie nie jest prostym zadaniem. Sam proces planowania jest w stanie zająć nam naprawdę sporo czasu i zanim podejmiemy jakieś konkretne decyzje, to będziemy musieli przygotować przynajmniej plan działania, albo zarys jak ma to wszystko wyglądać.

Przestrzeń zawsze wymaga solidnego planowania, bez tego wszystkie prace mogą zostać wykonane nieprawidłowo, co przede wszystkim przełoży się negatywnie na wygląd mieszkania. W bardzo wielu przypadkach warto się inspirować dodatkowymi materiałami, które opierają się w całości na urządzaniu wnętrza.

Stawiamy na solidne wykonanie

Takie rozwiązania, wydają się najbardziej praktyczne, dlatego powinniśmy sięgnąć po takie możliwości.

Rozkład powierzchni znajdującej się nad schodami jest bardzo ważny, zwłaszcza z technicznego punktu widzenia, dlatego też musimy wybrać właściwy materiał, który pomoże nam osiągnąć określony cel w krótkim czasie. Ściana znajdująca się nad schodami powinna być odpowiednio wyremontowana. Tylko wtedy możemy udekorować ją we właściwy sposób. Wykorzystany materiał ma znaczenie, ponieważ możemy postawić na ładnie wyglądający kamień, który łączy funkcję techniczną z wartością estetyczną, dzięki czemu całość pasuje o wiele lepiej niż w tradycyjnych rozwiązaniach.

Oryginalna fototapeta

Oczywiście nie musimy stawiać na solidność, ale ściana znajdująca się nad schodami jest bardzo widoczna i właśnie dlatego powinniśmy ją ozdobić, we właściwy sposób. Ponieważ ściany tego typu, nie dają nam zbyt wiele miejsca, dlatego, zamiast stawiać na płytki lepiej wykorzystać odpowiednią fototapetę. Trzeba przyznać, że taki zabieg może się sprawdzić, ponieważ stawiamy w ten sposób na większą oryginalność, zwłaszcza jeśli fototapeta posiada różne wyszukane wzory, które jesteśmy w stanie bardzo łatwo dopasować do takiego miejsca nad schodami. Całość powinna w pełni komponować się z wnętrzem naszego domu, dlatego sposób dopasowania fototapety to bardzo istotna czynność, którą musimy wykonać.

Bardzo istotnym elementem występującym w tego typu materiale jest głębia, jeśli jest ona bardzo wyrazista, to fototapeta na tak małym skrawku ściany prezentuje się w odpowiedni sposób. Czasem bardzo ekstrawagancki pomysł, może się okazać strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli skupiamy naszą uwagę na bezpośredniej aranżacji wolnej przestrzeni. Niezależnie od naszego wyboru, zawsze możemy wypróbować kilka różnych wzorów i po prostu zobaczyć, co bardziej się przyjmie. Nie stawiajmy na jednolity kolor, ponieważ tego typu element dekoracji nie będzie się wyróżniał, przez co jego widoczność, będzie znikoma. Można w wielu przypadkach uznać taki zabieg, za błąd aranżacyjny, przez co całość nie będzie nam pasowała.

Inna forma zagospodarowania przestrzeni

Oczywiście, zamiast stawiać na wyszukane aranżacje, zawsze możemy postawić na wielki obraz czy też inny malunek, który w odpowiedni sposób uzupełni widoczną lukę, znajdującą się nad schodami.

Jeśli mamy dużo fotografii rodzinnych, to możemy je w odpowiedni sposób poprzyklejać, dzięki czemu stworzymy w ten sposób bardzo pamiątkowy fragment ściany, co jednocześnie wyróżni to miejsce, na tle innych podobnych domów. To bardzo ciekawy i rzadko stosowany zabieg aranżacyjny, dlatego warto się zastanowić, nad takim rozwiązaniem. Kwestia urządzenia ściany to indywidualna czynność, dlatego każdy zrobi to na swój własny w pełni oryginalny sposób w tym wypadku, liczy się nasza własna kreatywność, dlatego powinniśmy skupić na tym elemencie swoją uwagę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij