Paznokcie hybrydowe, czyli jak wykonać manicure hybrydowy?

Stylizacja paznokci u kobiet to nic nowego. Panie starają się w ten sposób odmienić wygląd swoich dłoni. Coraz większa liczba kobiet stawia na paznokcie hybrydowe, ponieważ wykazują się one dużą trwałością. Dobrze wykonana stylizacja potrafić utrzymać się bez zniszczenia nawet przez kilka tygodni.

Nic więc dziwnego, że tego typu zabiegi stały się bardzo popularne w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Kobiety mogą też bez problemu zakupić własny zestaw do tworzenia stylizacji hybrydowych. Pomimo faktu, że koszt takiego zakupu jest większy, niż wizyta u stylisty, to z czasem cała inwestycja zwraca się nam z nawiązką.

Przygotowanie do zabiegu

 

Pamiętajmy, że kobieta chcąca wykonać sobie paznokcie hybrydowe musi posiadać w domu lampę UV lub LED, ponieważ jest to zalecany rodzaj naświetlenia. Panie muszą posiadać także pilnik o bardzo wysokiej gradacji utrzymujący się na poziomie 100/80, ponieważ jest to najlepszy sprzęt do wykonywania poszczególnych czynności.

Waciki bezpyłowe są nam również potrzebne i najlepiej, jeśli posiadają więcej warstw, ponieważ są one wtedy bardziej odporne na uszkodzenia i nie rwą się tak szybko. Do niezbędnego akcesorium zaliczymy jeszcze bazę, top, kolor wybranej hybrydy oraz oliwkę. Gdy upewnimy się, że posiadamy, wszystkie niezbędne rzeczy możemy przystąpić do pierwszych czynności. W pierwszej kolejności konieczna jest dezynfekcja naszych rąk.

W ten sposób pozbywamy się brudu, pyłów oraz kurzu, który znajdował się na powierzchni paznokci. Preparat przeznaczony do tego typu dezynfekcji musi przeschnąć, więc potrwa to kilkanaście minut. Dopiero wtedy możemy zacząć poprawiać paznokcie.

Idealny kształt paznokci

 

Przed przystąpieniem do tworzenia stylizacji musimy odpowiednio wyrównać paznokcie po to, aby każdy z nich posiadał jednolity kształt. Powinniśmy pozbyć się wystających skórek oraz innych niedoskonałości. Do tego typu zabiegów wykorzystamy też blok polerski, który pozwala nam zmatowić paznokcie.

Należy się dobrze posługiwać tego typu sprzętem i wszystkie prace wykonywać delikatnie. Im większy nacisk na paznokieć, tym większa szansa na przepiłowanie. Gdy uda nam się dostosować kształt paznokci do naszych oczekiwań możemy użyć odpowiedniego cleanera, aby odpowiednio przetrzeć całą płytkę w paznokciach. Zawsze do tego typu zabiegów stosuje się higieniczne waciki bezpyłowe.

Po zakończeniu tego typu prac musimy odczekać, aż całość przeschnie, a następnie, wykorzystujemy bazę i nakładamy ją w odpowiedni sposób na wszystkie paznokcie. Pamiętajmy, że baza ma stanowić cienką warstwę ochroną, która w późniejszym etapie zostanie odpowiednio utwardzona, co nada wytrzymałości paznokciom.

Jak stylizować paznokcie hybrydowe?

 

Paznokcie hybrydowe powinny być malowane przy wykorzystaniu cienkiej warstwy wybranego koloru. Jeśli panie przesadzą z ilością lakieru, może się on zwyczajnie zapowietrzyć psując jednocześnie ich idealny wygląd. W praktyce paznokcie mogą też przypominać plaster miodu, to oznacza, że stylizacja, została wykonana błędnie.

Kolor utwardza się za pomocą lampy UV. W trakcie wykonywania zabiegu trzeba delikatnie posługiwać się pędzelkiem, wykonując spokojne ruchy. Wtedy kobieta będzie miała pewność, że nie porobią się dziwne zniekształcenia na paznokciach, czy też bąbelki, które popsułyby znacząco efekt wizualny.

Oczywiście utwardzenie paznokci wykonujemy do tego czasu, aż lakier hybrydowy, doskonale rozprowadzi się na całej powierzchni paznokci. Musi powstać pełne krycie, dopiero wtedy można powiedzieć, że zabieg został wykonany perfekcyjnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij